Son Dakika
3,91 3,51 141,4

Ahlat devlet hastanesinde başarılı ameliyat

Bitlis’in Ahlat ilçesinde odun kırarken kolunu kesen vatandaş, Ahlat Devlet Hastanesinde yapılan başarılı tendon (kiriş) kopması ve damar onarım ameliyatı ile sağlığına kavuştu

20 Haziran 2017 / Salı 17:03:53 Bu Haber Yerel Kategorisine Eklendi ve
0
Kez Okundu
Ahlat devlet hastanesinde başarılı ameliyat

Bitlis’in Ahlat ilçesinde odun kırarken kolunu kesen vatandaş, Ahlat Devlet Hastanesinde yapılan başarılı tendon (kiriş) kopması ve damar onarım ameliyatı ile sağlığına kavuştu.
Ahlat’ın Gölgören köyünde yaşayan Vehbi Mutlu, odun kırarken bir anlık dikkatsizlik sonucu yanlışlıkla kolunu kesti. Derin bir kesik ile kolundaki tendon (kiriş), kas ve damarları kesilen Mutlu, yakınları tarafından Ahlat Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanede görevli Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Akay ve Anestezi Uzmanı Dr. Zahide Gümüş’ün başarılı müdahalesiyle ameliyata alınan yaralı Vehbi Mutlu; tendon (kiriş), kas ve damarları bir saat süren başarılı ameliyatın sonunda onarılarak kesik kol alçıya alındı. Hastanede tedavi altına alınan ve sağlık durumu iyi olan Vehbi Mutlu’nun alçıları çıkarılıp fizik tedavi gördükten sonra eski sağlığına kavuşacağı bildirildi.
Hastayı başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuşturan Ahlat Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Akay, yaralının kolunda derin bir kesik ile hastaneye getirildiğini belirterek; “Hastaneye geldiğinde derin bir kesiği vardı. Kolundaki iki tendon (kiriş) kopmuştu ve kas ile damarları kesilmişti. Hastamızı anestezi uzmanımızla birlikte hemen ameliyata aldık. Yaptığımız ameliyatla üçünü de onardık ve hastamızın kolunu alçıya aldık. Yaklaşık 20 gün kadar alçıda kalacak ve ondan sonra fizik tedavisi sonrası hastamız inşallah eski sağlığına kavuşacak” dedi.
Ahlat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Güneş ise, “Tendon (kiriş) kesiği ameliyatı da hastanemizde ilk defa yapılan ameliyatlardan biridir. Yeni ek hizmet binamızla birlikte bu ve buna benzer ameliyatlarımızı yapmaya çalışacağız. Amacımız ilçe halkına daha kaliteli sağlık hizmeti vermek ve ilçe dışına gitmelerini önlemektir. Bu amaçla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başarılı bir ameliyat ile kolu kesilen hastamızı da sağlığına kavuşturan doktorlarımızı da tebrik ediyorum” diye konuştu.
Kolu kesilen ve başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuşan hasta Vehbi Mutlu da, ameliyatını gerçekleştiren doktor ve hastane yönetimine teşekkür etti. Mutlu; “Köyde spiralle odun keserken spiral elimden kaydı ve çok kötü bir şekilde kolumu kestim. Hemen Ahlat Devlet Hastanesine getirdiler beni. Allah razı olsun başarılı bir ameliyat yaptılar. Kolumdaki derin kesik tedavi edildi ve alçıya alındı. Ameliyatımı gerçekleştiren doktorlarıma, ilgi ve alakalarını esirgemeyen hastane yönetici ve sağlık personellerine teşekkür ediyorum” dedi.

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ

 • Alanyurtta mahalleliler birbirine girdi
 • Acil serviste yoğun güvenlik
 • Murat Yoldaş ile 1 Yıl
 • İnegölspor’da teknik heyet belli oldu
 • Adliyeye sevk edilen 3 kişi tutuklandı
 • İftar sofraları Batum´da kuruldu
 • Hayvan suluklarının hali içler acısı
 • Güvenlik ikna edemeyince devreye polisler girdi
 • İnegölspor teknik direktörü Murat Yoldaş’ın kariyeri
 • Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı
 • Bayramda İnegöl’de hava nasıl olacak?
 • Bisküvi kutusundan tarihi eser çıktı
 • Sanayi Bakanı Faruk Özlü’den flaş açıklamalar!
 • Annesine çarptı
 • Milletvekili Şahin’den ramazan bayramı mesajı
 • Oylat bayrama hazır
Alanyurtta mahalleliler birbirine girdi Acil serviste yoğun güvenlik Murat Yoldaş ile 1 Yıl İnegölspor’da teknik heyet belli oldu Adliyeye sevk edilen 3 kişi tutuklandı İftar sofraları Batum´da kuruldu Hayvan suluklarının hali içler acısı Güvenlik ikna edemeyince devreye polisler girdi İnegölspor teknik direktörü Murat Yoldaş’ın kariyeri Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı Bayramda İnegöl’de hava nasıl olacak? Bisküvi kutusundan tarihi eser çıktı Sanayi Bakanı Faruk Özlü’den flaş açıklamalar! Annesine çarptı Milletvekili Şahin’den ramazan bayramı mesajı Oylat bayrama hazır

YORUMLAR