Son Dakika
3,89 3,57 145,3

Çocuklar İçin Sahne Rengarenk Oldu

İnegöl Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) ve Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği(ASSITEJ) Türkiye Merkezi tarafından bu sene 21’incisi düzenlenen “Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali” kapsamında çocuklar için hazırlanan “Renk Renk Renk” tiyatro oyununu İnegöllü çocuklarla buluşturdu.

19 Ekim 2016 / Çarşamba 20:07:45 Bu Haber İnegöl Haberleri Kategorisine Eklendi ve
94
Kez Okundu
Çocuklar İçin Sahne Rengarenk Oldu

Golbarg Tiyatro Grubu tarafından sahneye uyarlanan “Renk Renk Renk” isimli çocuk oyunu, İnegöl Belediyesi Gençlik Merkezinde öğrenciler ile buluştu. Çocuk tiyatrosuna İnegöllü minikler büyük ilgi gösterdi.

“KÜLTÜR VE SANAT ARACILIĞIYLA AKLIMIZ RUHUMUZ ZERAFET KAZANIYOR”

“Renk Renk Renk” Çocuk Tiyatrosu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban; “Belediye olarak her alanda hizmet ağımızı geliştirmeye çalışıyoruz. Şehrimizin her bir noktasında çalışmalarımızı sürdürürken, Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’ın öncülüğünde yaşamaktan mutluluk duyulan bir şehri yeniden imar etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu anlayışla kültür sanat alanında her yaştan vatandaşımızın katılımlarıyla kurs, etkinlik, sergi ve koro çalışmalarıyla hayatımızı renklendirmeye çalışıyoruz. Kültür ve sanat aracılığıyla aklımız, ruhumuz zerafet kazanıyor. Bu zenginliği korumak, sanat aracılığıyla ifade edilmesine zemin hazırlamak için gayret ediyoruz” dedi.

ULUSLARARASI BURSA ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) ile Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği(ASSITEJ) Türkiye Merkezi tarafından bu sene 21’incisi düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük ve en geniş çaplı sahne sanatları festivali olan Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 7-22 Ekim tarihleri arasında Türkiye, Meksika, Uruguay, Çek Cumhuriyeti, İran, Rusya, Estonya, Yunanistan ve İtalya’dan olmak üzere toplam 9 ülkeden 24 ekibin katılımıyla yapılıyor. Bursa merkez ve 17 ilçede yapılan festival kapsamında 28 sahnede 70 gösteri sahneleniyor. 10 atölye çalışmasının yapılacağı festivalin, 10 binin üzerinde çocuk ve gence ulaştırılması hedefleniyor. Bugünde bu festival kapsamında Golbarg Tiyatro Grubu tarafından sahneye uyarlanan Renk Renk Renk Çocuk Tiyatro Oyununu İnegöllü çocuklar ile buluşturuyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ GÜZEL VE KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR”

Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yönelik olarak farklı etkinlikleri hayata geçiriyoruz diyen Taban; “Bu kapsamda Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali içerisinde yer alan Renk Renk Çocuk Tiyatrosu ile bugün çocuklarımız güzel ve keyifli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar. Ayrıca günümüzde sürekli televizyon ve bilgisayarla haşir neşir olan çocukların sosyalleşmesi adına sahnelenen tiyatroda çocuklar hem kendi yaşıtları ile tiyatro izlemenin keyfini hem de sergilenen bu oyunumuzda farklı temaların işlendiği eğlenceli bir oyunu izlemeninde mutluluğunu yaşadılar” dedi.

Taban son olarak; “Çocuklarımız için bu tür aktivitelerin devam edeceğini buradan belirtmek istiyorum. Bu manada ekim ayı içerisinde 29 Ekim Cumartesi günü Kralın Elbisesi Çocuk Tiyatrosu ile çocuklarımızın karşısında olacağız. Özellikle anne babalarımızın böyle güzel ve keyifli aktiviteler ile çocuklarını buluşturmaları adına duyarlı davranmalarını bekliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ

 • Alinur Aktaş’ın acı günü
 • Operasyon İnegöl’e sıçradı
 • AK Partili meclis üyesinden ekmek zammına tepki
 • AK Partili meclis üyesinden ekmek zammına tepki
 • Fatih Bilican’ın acı günü
 • Seride 1-0 Geriye Düştük
 • İnegöl’de ekmeğe zam geldi
 • Kurtuluşspor İçin Kritik Maç
 • Canlı bomba davasının sanıklarına ceza yağdı
 • Kamyona binince gerçeği öğrendi
 • Sürücüsüz traktör 4 aracı hurdaya çevirdi
 • Hanım Ağa Çetesi Yeniden Hakim Karşısında
 • Olimpikte 11. Turnuva Heyecanı
 • Ülkü Ocaklarından Sert Tepki
 • Doğubayazıt’taki Hizmetler Karşılık Bulmaya Başladı
 • Şehidimizin İsmini Okulunda Yaşatıyorlar
Alinur Aktaş’ın acı günü Operasyon İnegöl’e sıçradı AK Partili meclis üyesinden ekmek zammına tepki AK Partili meclis üyesinden ekmek zammına tepki Fatih Bilican’ın acı günü Seride 1-0 Geriye Düştük İnegöl’de ekmeğe zam geldi Kurtuluşspor İçin Kritik Maç Canlı bomba davasının sanıklarına ceza yağdı Kamyona binince gerçeği öğrendi Sürücüsüz traktör 4 aracı hurdaya çevirdi Hanım Ağa Çetesi Yeniden Hakim Karşısında Olimpikte 11. Turnuva Heyecanı Ülkü Ocaklarından Sert Tepki Doğubayazıt’taki Hizmetler Karşılık Bulmaya Başladı	Şehidimizin İsmini Okulunda Yaşatıyorlar

YORUMLAR