1 kişinin öldüğü kazada sürücüye 1 yıl 8 ay hapis cezası

Kastamonu’da bir kişinin öldüğü, iki kişinin de yaralandığı trafik kazasında kusurlu olduğu gerekçesiyle hakkında dava açılan sürücüye 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
14 Şub 2019 / Per 18:05 |
/ 14 Kez Okundu
| |
Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olduğu” gerekçesiyle hakkında dava açılan tutuksuz sanık İsmail Kırcaoğlu ile avukatı katıldı.
Duruşmada savunma yapan İsmail Kırcaoğlu, kazada kusursuz olduğunu ileri sürerek, “Benim yapabileceğim bir şey yoktu. Suçsuzum, beraatımı istiyorum” dedi.
Mahkeme heyeti, ‘taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan İsmail Kırcaoğlu’nu 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Olayın geçmişi
Kastamonu-Devrekani karayolu üzerinde 2017 yılının Eylül ayında Sarıyonca köyü mevkiinde İsmail Kırcaoğlu yönetimindeki otomobil ile tali yoldan ana yola çıkan Faik Yılmaz idaresindeki otomobil çarpışmış, kazada Faik Yılmaz hayatını kaybetmiş, Kadir Yılmaz ile Nejla Yılmaz da yaralanmıştı.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.