Başkentte sünger fabrikasında yangın: 1 kişi hayatını kaybetti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Başkentte sünger fabrikasında yangın: 1 kişi hayatını kaybetti
#Asayiş | İHA
19 Eyl 2023 / Sal 15:12
1 dk okuma / 25 Kez Okundu
| |

Başkent’te sanayi bölgesinde bulunan bir sünger fabrikasında çıkan yangında kimliği tespit edilemeyen bir kişi yaşamını yitirdi.

Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Batı Sitesi Mahallesi’nde bulunan GER-SAN Sanayi Sitesi’nde çıkan yangında kimliği tespit edilemeyen bir kişinin yaşamını yitirdiği öğrenildi. Ayrıca yangına müdahale eden itfaiye Eri Abdullah Mutlu da dumandan etkilenerek hastaneye sevk edildi.
Yangının çıktığı esnada çalıştığını ifade eden Cüneyt Kandemir “Yangın çıkarken biz içerideydik zaten kalabalıktan dolayı dışarı çıktık. Bir anda parladı zaten süngerci orası. Biz onu görebildik sadece. Dışarıdan gördük olayı. Çok uzak yerlerden de görünüyordu” ifadelerini kullandı.

"Büyük bir yangın çıktı çıkacağı da belliydi zaten"
Kadri Hayati Eraydın ise yangında ihmallerin bulunduğuna dikkati çekerek, “Büyük bir yangın çıktı çıkacağı da belliydi zaten. Önü sünger doluydu ateşle oynamak gibi bir şey. Ben çıktığımda zaten önden alev almıştı. Videoya çekmeye çalıştım, yardım edebilecek durumumuz yoktu yaklaşamadık. İçeride 15 kişi falan çalıştığı söyleniyor” diye konuştu
İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları devam ediyor.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.