Burdur Emniyeti’nin asayiş çalışmalarında 68 kişiye işlem yapıldı

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 1-15 Ocak tarihleri arasında yapılan genel asayiş çalışmalarında 68 kişiye adli işlem yapıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Asayiş | İHA
18 Oca 2023 / Çar 21:07 |
/ 28 Kez Okundu
| |
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü tarafından genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması ile suç ve suçlularla mücadele edilmesi amacıyla yapılan çalışmalarda; 7 adet av tüfeği, 2 adet kesici alet muşta/kılıç, 3 adet tabanca ele geçirildi ve 3 şahıs hakkında adli işlem yapıldı.
Mal varlığına karşı işlenen suçlar ile mücadele edilmesi ve vatandaşların maddi zararlarının giderilmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda; meydana gelen 7 hırsızlık olayının tamamı aydınlatılarak tespit edilen 9 şüpheli şahsın tamamı yakalanarak haklarında adli işlem yapıldı. Aranan şahısların yakalanması amacıyla yürütülen çalışmalarda; farklı suçlardan (hırsızlık, kasten yaralama, tehdit, dolandırıcılık vb.) aranması olan toplamda 53 şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edildi. Sevk edilen 44 şahıs tutuklandı, 9 şahıs ise serbest bırakıldı.
Yakalanan şahıslardan; hırsızlık suçundan 12 yıl hapis cezasıyla aranan 1 şahıs, uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçundan 11 yıl hapis cezası ile aranan 1 şahıs, dolandırıcılık-hırsızlık suçundan 28 yıl 5 ay hapis cezasıyla aranan 1 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.