Emniyet Modifiye araçlara izin vermiyor

Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Niğde’de vatandaşın huzurunu bozan modifiye araçlara izin vermeyeceklerini söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Asayiş | İHA
17 May 2019 / Cum 13:32 |
/ 30 Kez Okundu
| |
Modifiyeli araçlar, abartı egzoz, yüksek sesle müzik dinleyen ve alkollü araç kullanan sürücülere göz açtırmayacaklarını belirten Cebeloğlu, denetimlerin artarak devam edeceğini vurguladı.
Özellikle şehir içi trafik içinde görülen modifiyeli araçlar ve abartı egzozla ilgili yoğun şikâyetler olduğuna dikkat çeken Cebeloğlu: “ kent genelinde modifiyeli araçlar ile abartı egzozlu araçlar üzerinde denetimlere başladık. Belirli noktalarda yol kontrolü yapan ekipler yoldan geçen şüpheli araçları durdurarak sıkı şekilde inceliyor. Drone ve MOBESE kameralarından da faydalanıyoruz. İnceleme esnasında araca sonradan monte edilmiş, abartı egzoz taktıranlara cezai işlem uygulanıyor. Özellikle Modifiyeli araçlar, abartı egzoz, yüksek sesle müzik dinleyen ve alkollü araç kullanan sürücülere yönelik denetimler taviz vermeden artarak devam edecek.” dedi.
Amaçlarının sürücülere ceza kesmek olmadığını ifade eden Cebeloğlu: “bu sürücülere gerekli uyarıları yapıyoruz. Eğitimlerde anlatıyoruz. Tüm uyarılara rağmen kurallara uymayarak vatandaşın huzuru bozan hareketlerde bulunuyorlar. Bizim için vatandaşın huzuru önemlidir” diye konuştu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.