Enkaz altındaki 46. saatin ardından hayata böyle gülümsedi

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremler sonrası enkaz altındaki vatandaşları arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor. Kahramanmaraş’ta enkaz altında kalan baba ve 2 evladı Trabzon ve Bursa AKUT ekipleri tarafından kurtarılırken, 12 yaşındaki Hatice Kübra enkaz altından çıkarılmasının ardından ekiplerin sevincine gülümseyerek ortak oldu.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Asayiş | İHA
08 Şub 2023 / Çar 10:04 |
/ 28 Kez Okundu
| |
Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7, Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğündeki depremler ciddi hasara neden oldu. Deprem sonrasında Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Hatay, Adana, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Osmaniye’de büyük yıkım meydana geldi. Deprem sonrası yurt genelinde olduğu gibi Trabzon’dan ve Bursa’dan deprem bölgesine gelen gönüllü AKUT ekipleri arama kurtarma çalışmalarına katılırken, ekipler Kahramanmaraş il merkezindeki çöken binaların enkazlarında çok sayıda depremzedeyi enkaz altından çıkartarak çalışmalara destek verdi.
Trabzon ve Bursa AKUT ekibi, 2,5 yaşındaki Asel Aytemiz ve babası Mehmet Aytemiz’in (38) ardından ailenin diğer ferdi 12 yaşındaki Hatice Kübra Aytemiz’i de dün gece depremin üzerinden geçen 46. saatin ardından enkaz altından sağ olarak kurtarmayı başardı. Ekipler, çocuğun çıkartılmasını alkışlayarak kutlarken, Hatice Kübra da enkaz altından çıkarılmasının ardından ekiplerin sevincine gülümseyerek ortak oldu. Hatice Kübra daha sonra ekipler tarafından sedye ile ambulansa taşınarak hastaneye kaldırıldı.
Öte yandan, aynı enkaz altında Aytemiz ailesinden biri çocuk olmak üzere 2 kişiyi daha arama kurtarma çalışmasının sürdüğü öğrenildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.