Jandarmadan kış lastiği uygulaması

Ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulamasının başlamasıyla birlikte Siirt’te jandarma ekipleri de denetim yapmaya başlayıp, sürücüleri bilgilendirdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Asayiş | İHA
04 Ara 2019 / Çar 12:06 |
/ 28 Kez Okundu
| |
Türkiye genelinde olduğu gibi Siirt’te de kış lastiği uygulaması nedeniyle İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri denetim gerçekleştirdi. Jandarma ekipleri, karlı ve buzlu yollarda güvenli bir trafik ortamının sağlanması, uygunsuz lastik kullanımından kaynaklı trafik kazalarının ve trafik kazalarından kaynaklı ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi amacıyla şehirler arası yollardaki uygulama noktalarında ticari araçları durdurup lastik kontrolleri yaptı.
Öte yandan kış lastiği uygulaması kapsamında, 383 araç ve sürücü kontrol edilmiş olup, toplam 22 sürücüye 7 bin 749 TL trafik idari para cezası kesildi, 5 araç ise trafikten men edildi. Jandarma trafik timleri tarafından kontrollerin dönem içerisinde aralıksız olarak devam edeceği belirtildi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.