Muş’ta jandarma ekipleri, 479 öğrenciye emniyet kemerinin önemini anlattı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Muş’ta jandarma ekipleri, 479 öğrenciye emniyet kemerinin önemini anlattı
#Asayiş | İHA
18 Eyl 2023 / Pzt 20:05
/ 28 Kez Okundu
| |

Muş Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 43 okul servis araçlarında yapılan denetimlerde 479 öğrenci emniyet kemerinin önemi hakkında bilgilendirildi.

Muş-Bingöl kara yolunun Nadaslık köyü mevkiinde 43 okul servis araçlarında denetim yapan İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri, şoförlere, sürüş teknikleri, emniyet kemerinin önemi, öğrenci indirme bindirme kuralları, şoförün görev ve sorumlulukları hakkında bilgi verirken okul servis araçlarında seyahat eden 479 öğrenci emniyet kemerinin ölümlü ve yaralanmalı kazalarda ölüm ve yaralanmaları yüzde 70 oranında azalttığı bilgisi verildi. Öte yandan denetim yapan jandarma ekipleri kara yollarından karşıdan karışaysa hayvanlarını geçiren besicilere yardımcı olarak hayvanlarını yolun karşısına geçirmeye yardımcı oldu.
Öğrenci servis şoförü Nazhar Altun, denetimleri çok yerinde bulduğunu ifade ederek, “Biz bu uygulamalardan çok memnunuz. Jandarmada görevini en iyi şekilde yapıyor. Kurallara uyuyoruz. Uygulamaların devam etmesini istiyoruz” dedi.
Nadaslık köyünde hayvancılık yapan Abit Demir, jandarma ekiplerinin her zaman kendilerine yardım ettiğini belirterek, "Hayvancılık ile uğraşıyorum. Hayvanlarımı kara yolundan karşıya geçirirken jandarma trafik ekipleri arabaları durdurarak bizlere yardımcı oldu. Bizde hayvanlarımızı karşıya geçirdik. Jandarma her zaman yanımızda kazalar yaşanmaması için bize yardımcı oldu hayvanlarımızı karşıya geçirdik” şeklinde konuştu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.