İnegöl : Sisli...   17°C/ -2°C    Dolar : 5,30 TL Euro : 6,02 TL Altın : 229,3 TL BIST : 102.2

Balık Burcu

Biraz sakinleşmeli ve kafanızı toplamalısınız. Bu yakınlarda sevindirici bir haber var. Haberi aldığınızda heyecanınızı çok belli edeceksiniz. Çünkü sizini yaşamınızı baştan sona yeniden şekillendirebilecek bir haber olacak bu. Güne iyi başlayacaksınız ama akşam saatlerinde dikkatli olmanız gerekebilir. Çünkü geçmişte kalmış bir yürek sızısı bu akşam kapınızı çalabilir. Aşk Yaşamı : Bu kadar yıpranmışlık içinde huzurlu olamıyorsunuz. Bu ilişkiyi bitirmeye de niyetli görünmediğinize göre, mutlaka biraz sakinleşmeye ihtiyacınız var. Sinirlerinize hakim olmanız gerekiyor. İş Yaşamı : Düzensizlik sizi iş yapamaz hale getirmiş gibi. Yakın bir zamandan beri iş ilişkilerinizi yeniden düzene sokuyorsunuz. Çünkü buna gerçekten de çok ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz. Para Durumu : Ne yapıp edip savurganlığın önünü almanız gerekiyor. Yoksa yakındaki ödemelerinizin altından kalkamayacaksınız. Önümüzdeki günlerde para konulu bir yolculuğunuz olabilir. Dikkat : Artılarınızı, eksilerinizi birlikte değerlendirmeye çalışmalısınız. Çünkü bugünlerde yapacağınız ve önemsediğiniz görüşmede çok objektif olmanız gerekecek. Bu görüşme sizi oldukça heyecanlandırıyor.

Kadın Özellikleri

Bu burcun kadınlarının çoğu güzel ve cazibelidir. Hem çift karakterli, hem çift kısmetli hem de çok hislidir. Ona "tam kadın" da denilebilir. Ancak onu ele geçirmek kolay değildir.

Balık burcu kadını iş hayatını sevmez ve mecbur olmadıkça çalışmaz. Onun ideali ev kadını olmaktır. Bu kadın müşfik, merhametli, iyi niyetlidir. Onun için bilim ve kültür gibi şeyler ikinci planda kalır.

O ailesine, dostlarına bağlıdır. Fakat asıl sevdiği erkeğe bağlanır ve bu erkek onun için üstün sayılır. Bu erkek asla hata yapmaz.

Onun her sözü, her fikri doğrudur. Bütün kalbiyle sevdiğine bağlanan kadın onun her dediğini yapar ve bütün arzularını yerine getirir. Aşk için yaşar, sevip sevilmediği zaman durgun, üzgün ve karamsardır. Âşık olur olmaz değişir. Cazibesi birden bire artar. Gözleri parlar, konuşması, yürüyüşü ve her hali onun sevdiğini açıklar. Bu burcun kadını kıskançtır. Kendisinden üstün olan kimseleri kıskanır. Pek çok kadından daha üstün olduğunu düşünür.

Özellikle âşık olduğu zaman kıskançlığı daha da artar. O zaman hem sevgilisini hem de onun çevresindeki bütün kadınları kıskanır. İstediği erkeği elde etmesini de bilir. Birisini beğenirse bir çaresini bularak ona yaklaşır ve kısa bir sürede kendisini sevdirir.

Balık burcunda doğan kadın yuvasında mutluluğu sağlamak için elinden geleni yapar. Çocukları varsa çok daha fedakâr olur. Çocuklarını sever, şımartır ve her istediklerini vermeye çalışır. Bu kadın, erkeği mutlu etmek için yaratılmıştır.

Çocuk Özellikleri Özellikleri

Balık burcu içe dönük burçlardan sayılsalar da aslında sıcakkanlı, sevecen insanlardır. Sosyalleşme becerilerine sahiptirler. Ancak onları asıl motive eden, iç dünyaları ve duygularıdır. Balık burcunun hayatı algılama biçimi, dış dünyanın gerçeğini, aynen olduğu gibi görmek üzerine kurulmamıştır.

O dünyayı kendi gönül aynasında yansıyan anlamlarla algılar. Bu durum bazen olaylara, başkalarına mantıksız gelen duygusal veya hayal gücüne dayalı yorumlar getirmesine sebep olabilir. Ancak duyguları konusunda bilinçli olan balıklar, iç dünya dış dünya dengesini kurmakta zorlanmazlar. Sürükleyici duygular yaşarlar ama onların tadını çıkardıktan sonra gerçeklere dönebilirler.

Kişiliğinde çoğu zaman duygusallık ve algısallık ağır basar. Balık burcunun duyguları, yengeç veya akrep burçlarına nazaran daha soyuttur. Hayal âleminde dış dünyasından daha iyi, ideal bir dünya düşleme gücüne sahip olan balık burcu soyut üretkenliğe elverişlidir. Bu da onlara sanat ve mistik felsefeler alanında duyarlılık ve orijinallik katar.

Balık burcu, empati yeteneğinin çok gelişmiş olması sebebiyle psikoloji pedagoji gibi bilimlerde avantajlıdır. Yardım sever karakterleri sayesinde, kendilerine ihtiyacı olanlara yol göstermekte başarılı olurlar. Hayal güçleri sayesinde yeni çözüm yolları geliştirmeyi başarabilirler. Çoğu balık burcu kendine dönük ve mistik zekâya sahiptir.

Balık burçları kendi hislerinin farkında olan kişilerdir. Ama çoğu zaman hislerinin onu sürüklemesinden de hoşlanırlar. Bununla birlikte duygusal zekâ yönünden bilinçli bir balık burcu, kendisini motive etmek için gerekli farkındalığa sahip olabilir.

Balık burcunun empati ve sezgileri, başkalarının iç dünyasını anlamayı da sağlar. Balık burcu metafizik konulara meraklıdırlar. Tasavvuf, mistisizm, okültizm gibi gizemli ve paranormal konulara ilgisi vardır.

Balık, sınır çizmeyi sevmediğinden bazen hakikat ve gerçeklikle ilgisini koparabilir. Çevrenizde olmayacak iddialara inanmış ve safça kanmış balıklar görebilirsiniz; mesela sahte peygamber ve şeyhlere veya uydurma tarikatlara.

Birkaç rüyası doğru çıksa kendisini medyum, şifacı filan ilan etmeye eğilimlidir. Bu gibi konularda daha sağlamcı olmalarında, ayaklarını yerden kesmemelerinde fayda vardır. Fedakâr, duyarlı, anlayışlı, hayalci ve ince ruhlu tiplerdir.

Balık burcu çocukları sempatik, samimi ve sevgi doludur. Bununla birlikte birçok balık burcu çocuk kolay incindikleri için, çekingen, mahcup ve içli bir yaratılışa sahip olabilir. Özellikle çocukken henüz duygularını tanıyamadıkları için yetişkinlerden daha fazla acı çekerler.

Bu dönemde onlara duygularını yönetmesi için yardımcı olmak çok yararlı olacaktır. Zaten yardım almaya müsait, esnek bir yaratılışları vardır. Balık burcu çocukların değişken bir karakteri vardır. Genellikle çocuklar her yaşta farklı özellikler gösterir, halden hale dönerler. Ama balık burcunda bu durum çok daha fazla ve şaşırtıcı olabilir. Bunun nedeni etkilenmeye ve ilham almaya açık olmasından dolayı, gerek iç dünyasında gerek dış dünyasında ona etki eden her tesire kolay kapılmasıdır.

Düne kadar anne babasına aşırı bağlı, sürekli desteklenmeye ihtiyaç gösteren bir çocukken, bugün birden bire sevdiği bir öğretmeninin etkisine girebilir. Duygularını ona anlatmaya, onun tarafından çok sevilmeye aşırı mana yükleyebilir.

Ders sırasında ona bakarak ders anlatmasından, ona özel bir muamele yapmasından aşırı etkilenebilir. Bu gibi hallerinden endişelenmeyin, gelip geçicidir. Ancak onu hayal kırıklığı yaşamaması için uyarın. Balık burcu çocuklar masallara düşkünlük yaşları olan 4- 5 yaşını geçtikleri halde hayal dünyalarına çok fazla kapılıyor olabilirler. Kendilerine hayali bir dünya kurabilirler.

Özellikle gerçek dünyada çözümleyemedikleri bir sorun varsa hayal âlemine daha çok kaçabilirler. Güçlü ve mücadeleci olmaktan çok, kendisine acıyan ve kurban rolüne kapılan kişiler olmaları mümkündür. Bu nedenle çok fazla ilgi ve anlayışa ihtiyaç duyarlar. Kişiliği gelişene dek onu desteğinizden mahrum etmeyin. Sıcak, yakın bir ilişkiye çok ihtiyaç duyarlar.

Koç burcu, Balık burcuna bitişik olduğu için, birçok balık burcunun bazı planetleri koça düşer. Bu durumda çocuk hareketli ve aktiftir. Hatta ele avuca sığmaz, aşırı derecede haşarı olabilirler.

Çoğunlukla gerçek dünyaya yabancı gibi olduklarından sebep oldukları kötü durumları net bir şekilde algılayamayabilirler. Hayallerine kapılmış, gözlerinin önünü görmez bir şekilde koşturur dururlar. Bu durumda onların ayaklarının yere basmasını sağlamak için ciddi bir uğraş gerekecektir.

Balık burcunda kendini bir ideale veya duygusal bir amaca adama eğilimi vardır. Gençlik dönemlerinde kendilerini sosyal çevrelerine adayabilir, etkilenip sürüklenebilirler. Anne babaları çocuklarının bu durumunu göz önünde bulundurmalı, iyi takip etmelidirler.

Balık burcu çocukların anne babaları çocuklarına sahip çıkmaya iki kere özen göstermelidirler. Çünkü bu çocukların en ufak bir kırgınlıkta kendilerini bırakma, intihara kalkışma, madde bağımlılığına sürüklenme eğilimleri vardır. Bağımsız kişiliklerini geliştirene dek güçlü bir anne babanın anlayışlı ve içten sevgisine ihtiyaç duyarlar.

Nasıl Davranmalı?

Balık burcu çoğu yakın bir ilişki kurmaya son derece elverişlidir. Anne babalarının iş ve sosyal amaçlarına kapılıp ihmal etmesi gibi nedenler araya girmezse, duygularını kolayca paylaşan çocuklardır. Yalnız duyguları nedeniyle aşağılanırlarsa küsüp, içlerine kapılabilirler.

Balık burcunun zayıflık ve çaresizlik hislerine kapılma meyli vardır. Onlara çaresiz olmadıklarını sizin göstermeniz gerekebilir. Öncelikle sızlanmalarını dinleyin ve aktif dinleme yöntemiyle onları anladığınızı hissettirin. Sonra teselli edin, sarılın, okşayın. Daha sonra dertlerinin çözümsüz olmadığını gösterin.

Balık burcu arkadaşlık ilişkilerinde aşırı bağlılık duyarak incinebilir. Kalbini açtığı, sırlarını söylediği kişilerden acımasız hareketler görebilir. Bunun nedeni, ben-sen sınırını çizmeyi becerememeleri, aşırı benliksiz olmalarıdır. Çoğu zaman bu yüzden kendilerini ezdirirler. Onlara daha kişilikli, güçlü ve bağımsız olmayı öğretmelisiniz.

Ancak içine kapanmadan, ilişkilerine ölçü koyarak bunu yaparlarsa acı çekmekten kurtulurlar.

Balık burcu bir amaca yoğunlaşmakta güçlük çeker. Aslında tüm ihtiyaçları, kendilerine güzel bir amaç seçmektir. Doğru ve güzel bir yaşam amacı seçmesi için destekledikten sonra yalnız bırakın ki, kendi başına yürüsün. Aşırı bağımlılığa meyli olduğu için sürekli yanında olmamaya dikkat edin.

Manevi değerleri küçük yaştan itibaren anlayabilecek yeteneğe sahip olan balık çocuğu, bunlara şiddetle ihtiyaç duyar. Eğer siz bunu önemsemezseniz, metafizik merakıyla yöneldiği çevrelerden olumsuz etkilenmesi mümkündür.

Oyuncaklar

Balık burcunda doğanlar, resim, müzik, edebiyat gibi konularda kabiliyetlidirler. Onlara yeteneklerini keşfedecekleri araç gereçler alabilirsiniz. Yaptıklarına ilgi gösterirseniz, yeteneklerin ortaya koymakta desteklemiş olursunuz. Balık burcu hayal gücüne sahiptir. Oyuncaklarına hayali hikâyeler yazabilir, kişilikler giydirebilir.

Sanki her oyuncak onun için bir kukla gibidir. Onları konuşturur, hislerini bu şekilde anlatabilir. Onun iç dünyasını anlamak için kendi kendine konuşmalarını izlemeniz yeterlidir. Mesela kızı rolündeki bebeğine öğüt verirken, onun sizin öğüt vermenizden ne kadar etkilendiğini görürsünüz. Bebeğini tehlikelere karşı uyarırken, sizin uyarılarınızdan dolayı nasıl tehlikelerden korktuğunu anlayabilirsiniz. Onu çok korkutmayın, hayal gücüyle korkularını iyice abartabilir.

Mesela bisiklete binme düşersin, koşma, terler, hasta olursun diye çok fazla kısıtlamayın. Yaşına uygun gelişimi göstermesi için destekleyin. Sizin desteğinize biraz fazla ihtiyaç duyabilir. 'Yapamam! Binemem! Düşerim" diye korkabilir. Hemen aşağılamayın. Çocuğunuz neşeli ve dostluk seven bir tiptir. Aldığınız oyuncaklar onun gruplaşmasını desteklemelidir. Böylece yavaş yavaş mahcupluktan sıyrılır, sosyalleşir.

Anne - Babalar

Balık burcu babaların müşfik ve hoşgörülü olacağını söyleyebiliriz; ama aynı zamanda ihmalkâr ve değişken de olabilirler. Bu durum onları çocuklarının gözünde çelişkili ve güven vermeyen biri durumuna düşürebilir. Daha tutarlı ve otoriter olmalarında fayda vardır.

Çocuklarına karşı duygusal ihtiyaç ve korkularını belli etmemelidirler. Çünkü onlar bunları anlayamaz, babalarının güçsüz olduğunu düşünürler. Kalıcı ve dengeli ilişki için çocuklara karşı güçlü görünmek gerekir. Çünkü çocuklar gölgesine sığınacakları güçlü babalar isterler.

Balık burcu anneleri ise son derece sıcak ve içten duygularıyla çocukları için mükemmel bir sığınaktırlar. Çocuklarının duygularını sezerler, dile getirmesine yardımcı olurlar. Zayıflıklarına acır, destek olurlar. Ama ileri yaşlarda fazla bağlılık bekleyip, suçluluk hissettirmeleri mümkündür. En iyisi çocuklarını kendi ayakları üzerinde durmaya alıştırmaktır. Aşırı fedakârlıkları bencilliğe meyilli çocuklarının terbiyesini aksatabilir.

Erkek Özellikleri

On iki burcun en hassas erkeği Balık burcundandır. Hislerinin esiri olabilen fakat kafasını fevkalade kullanabilen bir tiptir. Her şeyden önce çift fikirlidir.

Onun karar vermesi kolay değildir. Çok hayalperesttir. Renkli bir iç alemi vardır. Balık burcu erkeğinin para konusundaki fikirleri herkesten farklı olabilir.

O cömert ve başkalarını memnun etmekten hoşlanan bir tiptir. Bu yüzden savurgandır. Bu burcun erkeği yaratıcı güce sahiptir ve hafızası güçlüdür. İrade gücüyle seçtiği işte başarıya erişir.

Balık burcu erkeği iyi niyetlidir. Hiç ard düşüncesi yoktur. Herkesi olduğu gibi kabul etmeye alışıktır. En şaşılacak durumlarda onun kılı bile kıpırdamaz. Başkalarının ayıpladığı şeyleri kabul eder. Herkesin kendi bildiği gibi hareket etmesini normal bulur.

Buna karşılık kendisine karışılmasını istemez. Güzelliğe hayrandır ve yaşadığı yerin de böyle olmasını ister. İmkânı varsa evi süslemek için hiç bir masraftan kaçmayacaktır. Hayalleri renkli olduğu için evi de peri masallarındaki sarayları andırır.

Balık burcu erkeği sevmeyi ve sevilmeyi ister. Sevdiği zaman çekingen bile olsa birden güçlenir. O zaman cesaretle hamle yapması, engelleri aşması, başarıya erişmesi daha kolay olur. Çünkü eşsiz güzellik olan sevgiye kavuşmuştur.

Sevgiyi arayan erkek, görüp beğendikten kısa bir süre sonra bağlanır ve evlenmek ister. Balık burcu erkeği romantiktir. O hayalindeki kadını aramaktadır. Her seferinde sevdiği ve aradığı kadını bulduğunu zanneder ve bir süre sonra da hayal kırıklığına uğrayıp yeni bir maceraya atılır.

Fakat evlendikten sonra çapkınlık yapmaz. Çok hisli olduğu, sevdiği için kıskanacaktır. Ancak bu hissini de gizlemeye çalışacaktır. Bazen şaka yoluyla bir şeyler söylese bile asla kıskançlığını itiraf etmeyecektir.

Kadın Etkileri

İşte gerçek bir aşk kadını! Cömert bir aşık, her an romantizmin doruklarında yaşayan bir hayalperest.

Eğer doludizgin bir aşka ve sekste düşleyemediğiniz rüyaları yaşamak istiyorsanız onu elde etmek için uğraşmanıza değer.

Son derece duyarlı bir kadın olan Balık, bütün bu güzel özelliklerinin yanı sıra tutkuları ve ihtirasları nedeniyle çekilmez bir insan olabilir.

Onu elde etmek istiyorsanız durmadan ilgi ve sevgi göstermeli, sık sık sevdiğinizi söylemeli, aşkı için teşekkür etmelisiniz, iniş çıkışlarına anlayış göstermelisiniz.

Çünkü romantik ve çift karakterli balıklar çok kaygandır. Elinizden kayıp gidiverirler sonra. Dikkatli olmakta yarar var!

Erkek Etkileri

İşte gerçek bir Kazanova!. Cömert bir aşık, her an romantizmin doruklarında yaşayan bir hayalperest. Eğer doludizgin bir aşka ve sekste düşleyemediğiniz rüyaları yaşamak istiyorsanız onu elde etmek için uğraşmanıza değer.

Son derece duyarlı bir erkek olan Balık, bütün bu güzel özelliklerinin yanı sıra tutkuları ve ihtirasları nedeniyle çekilmez bir insan olabilir.

Onu elde etmek istiyorsanız durmadan ilgi ve sevgi göstermeli, sık sık sevdiğinizi söylemeli, aşkı için teşekkür etmelisiniz, iniş çıkışlarına anlayış göstermelisiniz.

Çünkü romantik ve çift karakterli balıklar çok kaygandır. Elinizden kayıp gidiverirler.

/ 500 Kez Okundu