İnegöl : Sisli...   17°C/ -2°C    Dolar : 5,30 TL Euro : 6,02 TL Altın : 229,3 TL BIST : 102.2

Boğa Burcu

Akşama doğru bir davet alabilir ve gideceğiniz yerde zorlandığınız bir konu, kararsızlığa dönüşebilir. Daha zamanınız var, ani kararlardan uzak durmak size avantaj sağlayabilir. Çevrenizdeki herkesin beklediği bir yeniliğin eşiğindesiniz. Her şey sizin adım atıp atmamanıza bağlı. Kafanızda tartıp duruyorsunuz ama hala bir çekimserliğiniz var gibi. Aşk Yaşamı : Dostlarınız, ilişkinizi tencere ve kapağı benzetmesiyle tanımlıyorlar. Sürdürdüğünüz ilişkiyi oldukça saygın bir yere koyuyorsunuz. Birlikteliğinizin her koşulda tartışılmaz bir önceliği var İş Yaşamı : İşyeriniz birkaç güne kalmadan bazı sorunları sizin lehinize çözecek. Yakında bir ödülünüz var. Bir yetkilinizin genel güvensiz davranışları sizde birtakım alınganlıklara neden olabiliyor. Bunu yenebilirsiniz. Para Durumu : Paranızı değerlendirmek için aldığınız değişik tavsiyeler, sizi yeni açılımlara yöneltebilir. Ama beri yanda paranızın şimdiki yerinde hiç olmazsa değerini koruduğunu biliyorsunuz. Dikkat : Akrabalarınızdan birine karşı gittikçe artan güvensizliğiniz, biraz haksızlık içeriyor olabilir. Bazı güvensizlikleri zihninizde geliştirip uç noktalarda yaşayabiliyorsunuz.

Kadın Özellikleri

Boğa burcu kadını çok cana yakın, beğenilen, aranılan tiplerdir ve sevilmek için yaratılmışlardır. Evlilik ve annelik onlara çok yakışır. Boğa burcu kadını güzelliklere çok düşkündür. Onun için güzel olan her şeyin değeri vardır.

Özellikle müzik ve resim ona zevk verir. Ayrıca pahalı olmayan anlamlı hediyelerle yani bir çiçekle bile onun gönlünü kazanabilirsiniz.

Boğa burcu kadını kendine güvenir. Her problemi halledebileceğini, her zorluğa karşı koyabileceğini bilirler. Boğa burcu kadını tam anlamıyla sadıktır. Bir kere sevmek ve bağlanmak ister.

Aradığını bulursa şartlar ne olursa olsun mutluluk için yaşar. Venüs'ün verdiği güçlü cazibe sayesinde de beğendiği erkeği çabucak eline geçirmesini bilir. Fakat her konuda kendine güvenen bu kadın aşkta hata yapabilir.

Kendisine hiç uygun olmayan birisini sevebilir. Hatta istismar edilmeye bile göz yumabilir. Boğa kadını dostluğa çok düşkündür.

Onlardan da aynı şekilde karşılık görmek ister. Dostları için her türlü fedakârlığı yaparlar. Buna karşılıkta sadakat beklerler.

Boğa burcu kadını derli topludur ve tek bir odada yaşasa bile oraya bir yuva havası verir. Zevkleri sayesinde burayı süsler ve kullanışlı hale sokar. Boğa burcu kadını için kalbe giden yol mideden geçer.

Sevdiği erkeği kendine bağlamak için yemek konusuna özellikle dikkat eder. Sofrası daima özenli, yemekleri de lezzetlidir. Boğa burcunda olan gururlu kadın acıya katlanır. Acılarını itiraftan kaçınır. Çünkü kendisi gibi güçlü birinin ıstırabını açıklaması bir zayıflık sayılabilir.

Boğa burcu kadını tam anlamıyla severse bağlanır ve evlenir. Eşinin kusurlarını görmekle birlikte bunlara pek önem vermez, zamanla her şeyin düzeleceğine inanır. Ayrıca bu kadın kendisine çok güvendiği için eşinden de emindir. Onun kendisini aldatabileceğini aklından bile geçirmez.

Eşinin de kendisi gibi sadık olduğunu düşünür. Ama eğer eşi aldatırsa kadın tam anlamıyla yaralanmış bir boğaya döner. Erkek yaptığından pişman olup özür dilerse hayatları eskisi gibi devam eder. Ama aldatmaya devam ederse kadın büyük bir karamsarlığa kapılır ve içine kapanarak adeta hayata küser.

Çocuk Özellikleri Özellikleri

Boğa burcunu asıl motive eden faktörler, duyumsadığı keyif ve huzur gibi, kendi iç dünyasında hissettiği iç faktörlerdir. Bu tip kişiler, hızlı ve çok şey yaşamaktansa, yoğun ve odaklanmış olarak yaşamayı tercih ederler.

Boğa burçlu bir çocuk, dış dünyada bir etkenlik, mesela başkalarının önünde konuşma riskini göze almadan önce, her şeyi enine boyuna tartmaya, düşünmeye ve süzgeçten geçirmeye ihtiyaç duyar. Bu nedenle konuşmak için atılmaz, bulundukları ortamın sessiz ve düşünceli üyeleridirler. Ancak güven duyduklarında ve kendilerinden emin olduklarında, hiç beklenmedik başarılarıyla herkesi şaşırtabilirler. Kişiliğinde çoğu zaman duygusallık ağır basar.

Boğa burcu çocuklar, adım adım ve uygulamalı olarak öğrenirler. Yeni şeylere birden alışamazlar, yavaş adapte olurlar. Alıştıkları ve onlara tanıdık gelen şeylerden hoşlanırlar. Ayakları yere basarak ve gerçekçi bir şekilde hayatla ilişki kurarlar. Kendilerine müdahale edilmeden, enerjilerini belli bir zamanda belli bir etkinlik üzerinde yoğunlaştırabilecekleri sessiz bir çalışma ortamına ihtiyaçları vardır.

Öğrenmeye karşı motivasyonları kendi içlerinden gelir. Öğrenirken ya da herhangi bir etkinlikle uğraşırken rahatsız edilmeyi sevmezler. Herhangi bir yardıma ihtiyaçları söz konusu olduğunda ise kendileri araştırmayı tercih ederler. Çoğu boğa burcu müzik zekâsına ve güzel bir sese sahiptir.

Boğa burcu küçük yaşlardan itibaren müziğe tepki verir. El çırparak tempo tutar, hafif sallanarak da olsa müzik eşliğinde oynarlar. Dinledikleri şarkıları doğru notalarla söylerler. Bazı boğa burcunun Venüs'ü de boğaya yerleşmiştir. Bu durumda güzel bir yüze ve güzel sese sahip olması yaygındır.

Bazıları ise müzik aleti çalmaya heveslidirler. Okul dışında öğrendikleri şarkıları söylemeye çok heveslidirler. Bu tür faaliyetlere katılmaktan çok zevk alırlar. Kinestetik zekâya sahip ise, dans faaliyetlerine eğilimli olabilir. Mistik yönleri varsa sema, meditatif danslara ilgi duyabilir. Serinkanlı, temkinli, sağlamcı, barışçı ve uyumlu tiplerdir.

Boğa burcu çocuklar, çoğu zaman sakin, huzurlu, sevimli çocuklardır. Kendi kendilerine oynar, sessizce oturup, bir kitabın resimlerine bakmaktan hoşlanırlar. Gelişmeleri ve yeni şeyler öğrenmeleri için onlara biraz zaman vermelisiniz. Acele ederseniz kendilerine güvenleri sarsılabilir.

Boğa burcunun gücü, sabırlı ve dayanıklı olmalarından gelir. Amacına ulaşıncaya kadar yılmadan, sabır ve inançla yoluna devam eder. Erken yaşlarda Boğa'nın bu özelliği kimi zaman insanlara karşı bağlılık ve sadakat, kimi zaman da inatçılık olarak tezahür eder. Boğa burcu ihtiyaçlarına duyarlıdır. Yemek yemekten, eğlenceli bir günü paylaşmaktan hoşlanır. Güzel şeylerin tadını sükûnetle çıkarır.

Soyut fikirlerden çok, duyuları ile algılayabildikleri somut şeyleri tercih ederler. Bebekken, onun diğer bebekler gibi ağlamadığını, huysuzluk etmediğini düşünerek memnun olursunuz. Fakat ummadığınız bir anda o feryadı basar. Hem inanılmayacak kadar yüksek sesle haykırmaya başlar. Bu ağlamada sebepsiz değildir. Bebek, daha bir kaç aylıkken rahatsız edilmek istemediğini size açıklamaktadır.

Boğa burcu çocuklar dışarıdan müdahaleyi sevmez, kendi hallerine bırakılmak isterler. Onları hacete geçirmek, bir şeye yönlendirmek zor olabilir. Uysal göründükleri halde olmadık bir şeyde inatçılıkları görülebilir. Bırakın biraz kendileri olmayı keşfetsinler.

Eğer baskı uygularsanız kişilikleri çabuk zedelenebilecektir. Özellikle içe dönük, sakin yapılı boğalar çok alıngandır, kendilerine duydukları güveni kolayca yitirirler. Böyle bir durumda çocuğunuz hayata küsecek, oyuncak ayısına sarılıp, hiçbir şey düşünmemeyi deneyecektir.

Boğa burcunun ayaklarının yere bastığını hissetmesi oldukça önemlidir. Yaşamında bir altyapının olmaması, düzen eksikliği, ani- beklenmedik değişimler Boğa'nın huzurunu kaçırır. Küçükken yalnız kalmaktan veya yabancılardan korkabilirler. Ev dışındaki ortamlara alışmaları zaman isteyebilir.

Boğa burcu çocuklar çoğu zaman söz dinlerler. Okulun disiplinine uyum sağlamakta hiç zorlanmazlar. Kuralları bozmayı ya da kendi isteklerine göre değiştirmeyi tercih etmez, aksine kuralların varlığında emniyet hissederler. Okul yaşamındaki düzen ve belirlilik onları rahatlattığı ve güven duygusu yarattığı için, erişkin bir Boğa'nın hayatında bile, bu tür kurallar görmek mümkündür.

Nasıl Davranmalı?

Boğa burcu çocuklar çoğu zaman sevgi ve şefkate duyarlıdırlar. Bu nedenle söz dinleyerek sevgi kazanmaya çalışırlar. Ancak Venüs'ü Koç'ta yerleşmiş olması gibi bir nedenden dolayı geçimsiz ve inatçı boğa burçlular da vardır.

Bunlar agresif ve kaba ruhlu olabilirler. Bu gibi çocukları, çabucak değişmeye ve esneklik göstermeye zorlamak hiç de iyi netice vermez. Çünkü o sabit bir karakterdir, esnekliğe sahip değildir. Onun arzu ettiği huzura ve hoş şeylere kavuşmak için, uygun davranması gerektiğini kavraması gereklidir.

Bunu sağlamak için somut ödüller pratik olarak işe yarayabilir. Haşarı boğa burcu nadirdir, ama hayli uğraştırıcı olabilir. Aksi ve sakar oldukları gibi, yol açtıkları zararı hiç umursamayabilirler. Onları terbiye etmenin yolu, verdikleri zararı karşılamak üzere çalışmaya zorlamaktır. O zaman enerjilerini kanalize etmeyi öğrenirler.

Boğa burçlu çocuk ve gençlerin isteklerine bir ölçü koyun. Mutluluğun sahip olunan ve tadılan eşya ve zevklerden ibaret olmadığını gösterin. Bilhassa yoğun çalışan ebeveynin, çocuklarını sırf parayla mutlu etmeye çalışması önemli bir ruhsal gelişim bozukluğuna sebep olur.

Kendisini beğendirmek için gayret etmesi, başarıyı istemesi ve hedeflerinin olmasına çalışın. Tüm yaratılışını değiştiremezsiniz, ama daha dengeli biri olması, ve daha az sıkıntı çekmesine yardımcı olabilirsiniz. Boğa burçlulara manevi değerleri küçük yaştan itibaren öğretmelisiniz ki, maddi hazlar ve zevkler peşinde ömürlerini tüketmesinler.

Çünkü bu şekilde kimse mutlu olamamıştır. Boğa burcunda doğan çocuk, çok sevgi ister. Ona daima şefkat ve sevgi göstermeniz şarttır. Azarlamak, tenkit etmek, cezalandırmakla terbiye edemezsiniz. Çünkü çok dayanıklıdır, uzun bir süre aldırmaz görünebilir. Fakat sevgiye ve takdire alıştırarak ona her istediğinizi yaptırmanız mümkündür.

Boğa burcu duyusal bir kişilik olup, kendini üzmeyi, çalışmayı sevmez, ikizler burcundan bir yerleşimi yoksa öğrenmeye de pek meraklı değildir. Onu bu konuda teşvik etmeli, zekâsını geliştirmesi için alıştırmalar yaptırmalısınız.

Somut görsel nesnelerle, güzel resimlerle anlatılan şeyleri daha kolay kavrayacaktır. Onun güzelliklere düşkün olmasını değerlendirebilirseniz, yavaş yavaş okuyacak, öğrenecek ve eğitime alışacaktır.

Oyuncaklar

Boğa burçlu çocuklar maddi hediye, ödül ve kazançlardan hoşlanır. Pasif bir şekilde seyredeceği müzikli oyuncakları sevebilir. Ancak siz seçeceğiniz oyuncaklarla onları biraz daha aktif olmaya yönlendirebilirsiniz.

Çekingen ve korkak boğa burçluları bisiklete binmeye vs. beceri gerektiren oyunlara ikna etmek zor olabilir. Zorlamadan, kişiliğini rencide etmeden, yavaş yavaş kendine güvenmesini sağlamanız iyi olur. Boğa burcu bir şey istediğinde son derece ısrarcı olabilir. İstediği şeye sahip olmak için tutturabilir.

Mutluluğu her zaman maddi nesnelerde aramaması gerektiğini öğrenmesini sağlamalısınız. Önemli olan, eşya değil, onunla neler yaptığı ve öğrendiği olmalıdır. Boğa burçlu çocuklar malzemelerle bir şeyler yapmayı severler. Veya bir kutu üzerine tel, lastik gibi bir şey gerip müzik aleti yapabilirler. Bu durumda yeteneklerini keşfetmesi için onu destekleyin.

Müziğe yeteneği olması mümkündür. Bu konulardan anlayan uzman kişilere de danışabilirsiniz. Ama gerçek bir yeteneği yoksa fazla zorlamayın. Ondan çok şey beklemeniz, onu korkutacaktır. Birçok boğa burcu, biriktirmeyi sever. Onları değersiz ıvır zıvırı toplamak yerine kartpostal, pul gibi kültürel yönden daha faydalı nesnelerin koleksiyonunu yapmaya yönlendirebilirsiniz. Böylece nesneleri biriktirirken farkında olmadan yeni şeyler öğrenecektir.

Anne - Babalar

Boğa burcu baba, sakin, hoş görülü, zorlayıcı olmayan huzur veren bir babadır. Çocuklarının ihtiyaçlarını karşılar ama israfa alıştırmaz. Tutumluluk ve tedbirlilik konusunda onlara güzel örnek olur.

Aktif ve heyecan peşinde çocuklar için biraz renksiz bir baba sayılabilir. Çocuklarıyla daha çok oyun oynaması, onların heyecanlı deneyimlerine katılması daha iyi olabilir. Özellikle erkek çocuklarının güçlü ve iddialı baba ihtiyacını karşılamak için daha baskın bir kişilik sergilemesi gerekebilir.

Boğa burcu anneler de geniş yaratılışlarıyla çocuklarının kişiliğini baskılamaz, hoş görürler. Onların terbiye verme konusundaki eksiklikleri bazen çevreye rahatsızlık verebilir.

Boğa burcu anneler çocuklarını fazla beslememeye dikkat etmelidirler. Çağımızda obezite küçük yaştan itibaren sorun olmakta, ileri yaşlarda ciddi rahatsızlıklara neden olmaktadır. Alışveriş yapmak, sofra veya piknik sepeti hazırlamak konusunda ellerini daha ölçülü alıştırırlarsa bu sorun kendiliğinden ortadan kalkar.

Erkek Özellikleri

Boğa burcu erkekleri, sadık dost, iyi bir eş, şefkatli bir baba ve mükemmel bir aile reisi olular. Boğa burcunda doğan erkeklerin kendilerine has çeşitli özellikleri vardır.

Böyle bir erkekle evlenmek ve onunla mutlu olmak istiyorsanız, bunlara çok dikkat etmelisiniz. Boğa erkeği işine son derece önem verir, Hangi işle meşgul olursa olsun son derece dikkatlidir ve başkalarının dayanamayacağı kadar fazla çalışır.

Yalnız işini kendi seçmelidir. Çünkü böyle bir insan, sert, haşin, sabırsız bir kimsenin emrinde rahat edemez. Boğa burcunda doğan erkeklerin seks gücü çok fazladır.

Yemek, içmek ve çalışmak gibi seks arzusu da günlük hayatında yer tutar. Eğer bu konuda ona uyamayacaksanız böyle bir erkekle ilişki kurmamanızı ve evlenmemenizi öneririz. Boğa burcunda doğan erkek iştahlıdır.

Böyle bir erkeği kendinize bağlamak istiyorsanız ona sevdiği yemekleri pişirmeli ve zevkli bir sofra hazırlamalısınız.

Boğa erkeği çok sağlam ve sıhhatlidir, ama hastalandığı zaman direnci kaybolur. Boyun ve boğazı çok hassastır. Hastalığı da ağır geçer. Doktorlara güveninin olmaması, çabuk iyileşmesini engeller.

Boğa burcu erkeği daima aşkı arar. Sevdiği anda da o güne kadar gizlediği bütün güzelliklerini ortaya koyar. Boğa burcundan olan erkek seçti mi bir daha o kadından asla vazgeçmez. Fakat size bu konuda açılmasını beklemeyin çünkü o hisleriyle hareket eder.

Sevdiği kadını elde eden ve evlenen bu tip erkek kadar kimse mutlu olamaz. Eğer bu burç erkeği başka yıldızın etkisini almamışsa ömrü boyunca sadece bir kadını sever. Onun yanında huzurlu ve mutlu olurlar. Paranın değerini bilen bu erkek, sevdiği kadın söz konusu olunca tam anlamıyla değişir. Bulabildiği en seçme şeyleri eşine getirir ve eşinin şık olmasını ister.

Boğa burcu erkeği çocukları çok sever. Sevdiği eşiyle birlikte güzel çocuklarda onun idealleri arasındadır.

Kadın Etkileri

Boğa kadınının bir erkekte aradığı en önemli koşul bakım, görsel etkileyicilik ve cazibedir.

Boğa kadını paraya her şeyden çok önem verir. Eğer yeterli miktarda mali birikiminiz varsa onun kapılarını sonuna kadar açmayı başarmışsınız demektir.

Tatlı sözler duyduğunda bir kedi gibi sokulmaktan hoşlanan Boğa, çok iyi ve sadık bir âşıktır.

En kötü özelliklerinden biri yemeğe asla hayır diyememesi ve atıştırmaktan müthiş keyif almasıdır.

Ama Boğa kadınının bu yönünden de rahatlıkla faydalanmayı başarırsanız onu hiç zorlanmadan bir akşam yemeğine davet edebilirsiniz.

Gerek iş hayatında gerekse evde kendine sakin bir tarz edinen Boğa kadını, kendi kuralları çerçevesinde düzenli bir şekilde yaşar ve kolay kolay da sinirlenmez.

Boğa kadınını sinirlendirmek istemiyorsanız asla onu eleştirmeyin ve işine karışmayın. Silik erkekler hiç ona göre değildir.

Onu çok fazla oyalamayın. Çünkü o başkalarının peşinde koşmaktansa kendi peşinde koşanları gayet misafirperver bir şekilde evinde ağırlamayı tercih eder.

Erkek Etkileri

Boğa erkeğinin bir kadında aradığı en önemli koşul güzellik, zevk sahibi olmak ve bakımdır. Maddi değerlere son derece önem verir.

Tatlı sözler duyduğunda bir kedi gibi sokulmaktan hoşlanan Boğa, çok iyi ve sadık bir âşıktır.

En kötü özelliklerinden biri yatakta bile yemek yiyebilecek kadar boğazına düşkün olmasıdır.

Genellikle sakin ve iş hayatını kendi belirlediği kurallar çerçevesinde düzenli bir şekilde yürüten Boğa erkeği, kolay kolay sinirlenmez.

Ancak işine karışıldığı ve eleştirildiği anda burnundan soluyan korkunç yüzü ortaya çıkıverir.

Silik kadınlar hiç ona göre değildir. Onun sizi elde etmek için çabalamasını beklemeyin. Çünkü o başkalarının peşinde koşmaktansa kendi peşinde koşanları gayet misafirperver bir şekilde evinde ağırlamayı tercih eder.

/ 500 Kez Okundu