İnegöl : Sisli...   17°C/ -2°C    Dolar : 5,30 TL Euro : 6,02 TL Altın : 229,3 TL BIST : 102.2

İkizler Burcu

Yakın zamanda alacağınız bir haber, sizi yapmak istediğiniz planlardan uzaklaştırabilir. Ama bu uzaklaşma planlarınızın iptali anlamına gelmeyecek, rahat olun. Çok içinizden gelmese de görev gibi gördüğünüz bir ziyareti gerçekleştirmeniz gerekecek. Bir yakınınızın küçük bir sağlık problemi nedeniyle geçici endişeler yaşayabilirsiniz. Aşk Yaşamı : Sevgilinizin arkadaşlarını ve arkadaşlık ilişkilerini sık sık eleştirmeniz onu üzüyor. Onda, arkadaşlarıyla sizin aranızda kaldığı duygusu uyandırıyorsunuz. İlişkinin bu çelişkisinde iş size düşecek. İş Yaşamı : Belli, belirsiz diye itibar etmediğiniz bağlantıların özellikle biri, kaçan bir fırsat gibi görülüyor. ޞansınızı kaybetmiş değilsiniz. İş arkadaşlarınız, gizlemeye çalıştığınız özverilerinizin farkında. Bu size yakında belli edilecek. Para Durumu : Bir satın alma işinizi bir süre daha ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Bu aralar bütçeniz ekstra harcamalar yapmaya uygun değil. Bir alacağınızın ödenmesiyle ilgili fazla iyimserlik içindesiniz, kısa vadede bir umut gözükmüyor. Dikkat : Taraf olmaya zorlandığınız tartışmada görüşlerinizi hassas olmanız gerekiyor. Düşündüklerinizi doğruculuk ve özensizlik karmaşası içinde dile getirmemelisiniz.

Kadın Özellikleri

İkizler burcu kadını çok yönlü, son derece ilgi çeken cazip tiplerdir. Tıpkı bu burcun erkeği gibi onları da anlamak kolay değildir. Böyle bir kadını seviyorsanız mutlaka önce onu iyice tanımalısınız.

Zekâ ve hareket yıldızının idare ettiği bu kadının kafası fevkalade çalışır. Hem o burcun erkeğine nazaran daha dirençli, daha hırslıdır. Bağımsızlığına düşkün olduğu için kendisine bir iş veya meslek seçer.

İkizler burcu kadını çok genç yaşta âşık olur. Daha doğrusu olduğuna inanır. Eğer genç yaşta bir evlilik yaparsa bu evlilik kısa bir süre sonra onun hayal kırıklığına uğramasına neden olur.

İkizler burcunda doğan kadında inanılmaz bir cazibe vardır. O üstün zekâsı, tatlı sözleri, zarif tavırları, neşesi ve daha birçok özelliği sayesinde en erişilmez sanılan erkekleri bile kendisine bağlayıp, peşinden koşturabilir.

İkizler burcu kadını, bu burcun erkeğinin aksine paraya önem verir. Çünkü para onun için, bağımsızlığı, rahatı, şıklığı, türlü imkânları temsil eder. İşlerinden kazandıkları para yeterli olmasa da, cazibelerinden yararlanarak iyi bir iş bulmaya çalışırlar. Çoğu da bu arzusuna kavuşur.

İkizler burcu kadını toplumda çok beğenilir, ilgi toplar. Çok hareketli olduğu için iş ve evlilik hayatını bir arada yürütebildiği gibi kendilerine de ayıracak zaman bulurlar.

İkizler burcu kadını çocuklarına düşkündür. Fakat doğum anında Venüs veya ay parlamışsa çocuklarını pek anlayamazlar.

Çocuk Özellikleri Özellikleri

İkizler burçlu çocuklar içlerinden geçen düşüncelerini söylemeyi, sesli düşünmeyi tercih ederler. Konuşarak, bir anlamda kendi düşüncelerini berraklaştırmaya çalışırlar. Çoğu İkizler burcu sürekli olarak hareket halindedir ve öğrenme etkinliklerine aktif olarak katılmayı ister.

Başkalarıyla birlikte öğrenmeyi tercih eder. Sınıftaki ve ailedeki diğer üyelerle fikirlerini ve yaptıkları çalışmalarını paylaşmaktan hoşlanır. Sınıfta ve ev hayatında çeşitlilikten hoşlanır. Yenilik, gezmek, yeni yerler görmek, farklı kişilerle tanışmak hoşlarına gider. Kişiliğinde çoğu zaman düşünsellik ağır basar.

İkizler burcu çocuklar, olaylara düşünceleriyle yaklaşırlar. Sebep sonuç ilişkilerini kavramaya bakarlar. Olaylar arasındaki ilişkileri mantık yoluyla kavramaya önem verirler. Olayların teorik yönüyle ilgilenirler. Bazen duygusal veya sezgisel bir olaya akılcı bir şekilde bakar veya ancak tecrübe yoluyla tadılarak bilinecek şeylere teorik bir şekilde yaklaşabilirler.

Çoğu İkizler burcu sözel-dilsel ve matematik zekaya sahiptir. İkizler burçlular kelimeleri etkili ve akıllıca kullanma kapasitesine sahiptir. Çoğu İkizler burcu çocuk, yazma, konuşma, espriler yapma, masal hikâye ve fıkra anlatmayı, okumayı, kelime oyunlarını, bulmaca çözmeyi çok sever. Küçükken kendilerine kitap okunması ve masal anlatılmasını isterler.

Kelime hazneleri zengindir. Bunlardan, şair, yazar, gazeteci, radyocu, televizyon programcısı ve sunucusu gibi birçok meslek erbabı çıkabilir. Matematik kavramları tanımakta ve ilişkileri kavramakta başarılıdırlar. Derslerine yoğunlaşabilirlerse çok başarılı olabilirler. Meraklı, uyumlu, değişken, kıpır kıpır, cana yakın ve akıllı tiplerdir.

İkizler burcu çocukları çoğu zaman erken konuşur. Bol soru sorar, meraklıdır. Sorularına çok detaylı cevaplar vermenizi beklemez, merakı çabuk yön değiştirir. Ona masal anlatmanızı, kitap okumanızı isteyecektir. Eğer ona kitap okursanız kelime haznesi daha da hızlı zenginleşir. Okuduğu, seyrettiği, öğrendiği şeyleri anne babasına ve arkadaşlarına anlatmaktan hoşlanır.

Genellikle kolay arkadaş edinir, sosyal becerilere sahiptir. Utangaçlık nedir bilmeyen İkizler, çok farklı yapıdaki insanlarla kolaylıkla dostluk, arkadaşlık kurabilme yeteneğine ve yeterli özgüvene sahiptirler.

İkizler burcu üyeleri, çocukluk kavramına en çok yakışanlardır. Arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi sevdiği için, ev dışında fazla zaman geçirebilir. Eve geldikten sonra bile telefonla konuşmaya devam edebilir. Çoğu zaman duygularının farkında olan İkizler burcu çocukları, onları kolay ifade eder.

Kendisine ilgi gösterir ve baskı yapmadan anlamaya çalışırsanız sizden bir şey saklamaz. Bu önemlidir, çünkü meraklı bir karakter olduğu için çok farklı kişilerle tanışabilir. Onun hayatını ve çevresini tanımanız, uzaktan hafifçe izlemeniz iyi olur.

İkizler çocukları akıllı ve yetenekli olmakla birlikte, çoğu zaman sabırlı değildirler. Farklı alanlara ilgi duyar, belli bir alanda yoğunlaşmakta güçlük çeker. İnsan ilişkilerinde de benzer bir durum yaşar. İlişkisini derinleştirmeden birçok kişiyle yüzeysel arkadaşlıklar kurar.

Değişken özellikleri nedeniyle, huzursuzluk, çabuk sıkılma ve sinirlilik olarak kendini gösterir. İlgilerinin farklılığından doğan enerji ve konsantrasyon kaybı zaman problemlerin yaşanmasına neden olabilir.

Çok parlak bir zekâya ve kuvvetli bir bilgi birikimine sahibi olmalarına rağmen, erişkinlikte bile, bir yanları hep çocuk kalır. Çocuğunuz sizi hem mutlu edecek hem de şaşırtacaktır. Çünkü onu anlamakta güçlük çekeceğiniz için ne yapmanız gerektiğini bilemeyecek, fakat neşeli neşeli güldüğünü görünce büyük zevk duyacaksınız.

Nasıl Davranmalı?

İkizler burcu çocukları zeki, sempatik, hareketlidir. Kıpır kıpır yapılarıyla bir yerde duramazlar. Genellikle hareketli ve meraklı olan ikizlere biraz dikkat etmek gerekir. Elektrik prizlerini, kesici aletleri, ilaç şişelerini kurcalayacaklarından emin olabilirsiniz. Eğer pek sesi çıkmıyorsa kesin bir şey karıştırıyordur. İhmale gelmeyecek çocuklardır.

Onun kendisine zarar verebileceği türde yaramazlıklar yapmaması için ilgisini çekecek bir uğraş bulmanız gerekir. İkizler burcu kiminle haşır neşir olursa onun kişiliğinden etkilenir. Onun merak ve alışkanlıklarına ilgi duyar. Yeniliklere kolay kapılır. Bu nedenle kendisine iyi örnek olacak arkadaşlar edinmesine dikkat edilmelidir.

İkizler burcu çocukları çok konuşur. Hayali olaylar anlatabilir. Bazen de olayları hayal gücüyle süsleyebilir. Onu hemen yalancılıkla itham etmeden, tatlılıkla olayları olduğu gibi anlatması gerektiğini anlatmak uygun olur. Yersiz bir şekilde her şeyi her yerde anlatmanın başa bela getirebileceğini öğrenmesi de iyi olur.

İkizler burçlu çocuklar her şeyden çabucak sıkılıp bıkacaktır. Ona belli bir konuya ilgisini yoğunlaştırması ve sabırla çalışması gerektiği öğretilmelidir. İkizler çocukları çok aktif ve sosyal olup, görevlerini ihmal edebilirler. Çok zor olsa da, onları görev bilincine alıştırmalısınız. Çünkü bunu yapmazsanız sıkıntılar yaşayacaktır.

İkizler çocuğunun çok fazla duygusal beklentileri olmayabilir. Mesela okul müsameresinde rolleri olduğunu size söylemeyebilir. Çünkü beğenilip onaylanmaktan çok özgürlüğe ihtiyaç duyar. Onu duygularını da etkin kullanması ve bağlılık duyması için yönlendirin. Yoksa duygusal ilişkilerinde sıkıntılar yaşatıp, kendisi de mutsuz olabilir.

Konuşup anlaşabileceğiniz, sizin ne anlatmaya çalıştığınızı anlayabilen bir çocuğunuz var. Belki sizi dinlerken sabırsızlanıyor, gözlerini kaçırıyor; ama aslında sizi çok iyi anlıyor. Ona kuralların mantığını anlatın ki, neden uyması gerektiğini bilsin. Yoksa açıktan itiraz etmese bile kurnazlık ve kaçamaklarıyla sizi deli eder.

Manevi değerleri küçük yaştan itibaren anlayabilecek zekaya sahip olduğundan bunu sakın ihmal etmeyin. Siz bunu önemsemezseniz, zekâ ve becerisini kötü yönde kullanıp kendisine ve çevresine zarar verebilir.

Oyuncaklar

İkizler çocuğunun istekleri ve ilgileri çabuk değişir. İstediği büyük bir oyuncakla tatmin olacağını sanmayın, daha çok küçük ama sık oyuncak alacaktır. Oyuncak kutusu sürpriz yumurtalardan çıkmış bir sürü ıvır zıvır ile kartlarla, nesnelerle doludur. Çok kısa zamanda hepsine ilgisini yitirebilir.

Onları daha sebatkâr olmaları, bir şeye şans vermeleri için yönlendirin. Onlara oyuncak yerine bir evcil hayvan alarak, onun sorumluluğunu taşımaya alıştırırsanız, bağlılık ve görev duygusunu öğretmiş olursunuz. İkizler burcu çocuklar çoğu zaman okumayı çabuk sökerler. İlgilerini çekecek kitaplarla eğitimlerini ve sözel yeteneklerini geliştirebilirsiniz.

Onu bir kütüphaneye üye olmaya teşvik ederseniz çok faydalı olur. İkizler burcu çocukların internete olan yoğun ilgilerini dengeli bir şekilde düzenlemek gerekir. Kendisini aşırı derecede sanal âleme kaptırmaması için, belli sınırlar konulmalıdır.

Anne - Babalar

İkizler burcu babalar, çocuklarıyla araya otorite mesafesi koymaz, arkadaşça bir ilişkiye girerler. Çocuklarıyla oyun oynar, yarışır ve genel olarak özgür bırakırlar. Ancak güven ihtiyacı duyan, güçlü ve etkileyici bir babaya ihtiyaç duyan çocuklar için biraz zayıf bir ilişki olabilir.

Böyle bir çocuk, sözünde durmadığı veya başından savuşturduğu zamanlarda babasına çok kızabilecektir. Babasıyla ders çalışmayı seven çocuklar için ilgili bir babadır. Zor dersleri çocuğu için kolaylaştırarak anlatır, ama yavaş anlamasına katlanamaz. Çocuğunun duygusal tepki ve uçuk heyecanlarına da mana veremeyecektir. Daha duyarlı ve yerine göre daha güçlü-otoriter olmasında yarar vardır.

İkizler anneleri de çocuklarıyla arkadaş gibi konuşur, derslerine yardım eder. Onu gezmelere götürür, arkadaş edinmesini destekler. Çocuğunun öğretmeniyle, arkadaşlarının anneleriyle tanışır, ahbaplık kurar. Ancak çok sosyal olduğu için çocuğuyla derin bir duygusallık yaşama pek mümkün değildir. Özelikle buna ihtiyaç duyan çocuklar için biraz fazla hareketli ve hep işi olan bir annedir. Çocuklarıyla ilişkilerinde, biraz daha öz verili olması gerekip gerekmediğine dikkat etmesi gerekir.

Erkek Özellikleri

İkizler burcu erkeği kolay bağlanan bir tip değildir. Ani bir kararla evlense bile sonradan pişman olup boşanabilir. İkizler burcu erkeği neşeli, konuşkan, nazik cana yakın bir insan olduğu için çok beğenilir. O tam anlamıyla aranılan bir tiptir.

Her ne kadar bu burcun erkeği kolay bağlanan bir tip olmasa da bu hiç âşık olmayacağı anlamına gelmez. Eğer âşık olursa, sevdiği kimseyi kendine bağlamak için bütün hünerlerini ortaya koyar.

Eğer bu erkek gerçekten sizi seviyorsa bunu tatlı sözlerle size açıklayacaktır. Sevgisini onun gibi dile getirebilecek kimse pek az bulunur. Onu dinlerken kendinizi dünyanın en güzel, en talihli, en mutlu kadını sayacaksınız.

Fakat bir süre sonra bu ilginin azaldığını hissederseniz sakın şüpheye düşmeyin. Çünkü o ara onun kafasını kurcalayan başka meseleler vardır ve onlara daldığı için bir süre sizi ihmal ediyordur.

Onun dikkatini çekebilmek ve sürekli kendinizi yenilemeli ve her sefer başka bir yönünüzü göstermelisiniz. Onun merakını tahrik edip heyecanlandırmalı ve onu oyalamalısınız.

İkizler burcu erkeği kafasını kurcalayan, kendisine zevk veren ve her an değişebilen bir kadına bağlanabilir, terk etmeyi aklından bile geçirmez. İkizler burcu erkeğinin para hakkındaki fikirleri başkalarınınkinden farklıdır. Paraya kimi zaman çok önem verir, kimi zaman da hiç aldırmaz. Bazen çok cömert, bazen de çok cimri olabilir.

İkizler burcu erkeği doğum esnasında eğer sert bir yıldız etkisi almamışsa asla kıskanç değildir. Bu nedenle sizin eski arkadaşlarınızı kıskanmak aklından bile geçmeyecektir. Kendisini aldatmayacağınızdan emindir. Eğer böyle bir şey olursa tek yapacağı sizi bırakıp gitmek olacaktır. Çünkü eşine ve sevdiklerine büyük saygı besleyen erkek, karşılığında da sayılmayı bekler.

İkizler burcu erkeği genelde çift kısmetlidir. Başlarından birden fazla evlilik ya da macera geçer. İkizler burcu erkeği yaptığı evlilikte mutlu değilse ayrılmakta hiçbir sakınca görmez ve o arada kendisi cazip bulduğu birine rastlamışsa ve onu sevdiğine karar vermişse hiç bir kuvvet onu evde tutamaz.

Kadın Etkileri

Değişken, havai ve istikrarsız bir kadın olan İkizler'i elde etmek çoğu zaman kolay gibi gözükebilir.

Ancak saygısını ve ilgisini kazanmak çok zordur. Çünkü o entelektüel, aklını ve mantığını iyi kullanabilen erkeklerden hoşlanır.

Bir erkeğin kendisine sahip olduğunu bilmek istemesine karşın onun üzerinde mutlak hâkimiyet kurduğunu hissettiği anda ilgisini kaybeder.

Ona kendinizden bahsederken hep sınırlı olun. İkizler kadını yalnızlıktan nefret eder.

Ancak kendinizi onu başkalarıyla paylaşmaya ve kıskanmamaya alıştırın. Çünkü pek de güvenilemeyecek kadınlardan olan İkizler kadını kıskançlığa da asla gelemez...

Erkek Etkileri

Değişken, havai ve istikrarsız bir erkek olan İkizler'i elde etmek çoğu zaman kolay gibi gözükebilir.

Ancak saygısını ve ilgisini kazanmak çok zordur. Çünkü o entelektüel, aklını ve mantığını iyi kullanabilen kadınlardan hoşlanır.

Bir kadına sahip olduğunu bilmek istemesine karşın onun üzerinde mutlak hâkimiyet kurduğunu hissettiği anda ilgisini kaybeder.

Ona kendinizden bahsederken hep sınırlı olun.

Yalnızlıktan nefret eden İkizler erkeğine gerektiğinde kardeş, dost, metres, sevgili ve anne olmayı başarabilirseniz onu ele geçirebilirsiniz.

Ancak şimdiden kendinizi onu başkalarıyla paylaşmaya ve kıskanmamaya alıştırın. Çünkü sadık olmayan bu erkek aynı zamanda kıskançlığı da hiç bilmez.

/ 500 Kez Okundu