İnegöl : Sisli...   17°C/ -2°C    Dolar : 5,29 TL Euro : 6,01 TL Altın : 228,8 TL BIST : 102.3

Yengeç Burcu

Sizi yanlış tanımaya kararlı birileri var. Kendinizi doğru ifade etmeye çalışırken bunun gereksiz olduğunu düşünüp kızgın davranıyorsunuz. Bu da onlarda yanılmamışız gibi bir saplantı yaratıyor. Ama problem karşı tarafta. Bir çaba göstermeye hiç de zorunlu değilsiniz. Bir sağlık sorununuzda aldırmaz görüntü vermenize gerek yok. Sizin ne kadar sağlamcı olduğunuzu bilenleri arkanızdan güldürmeyin. Aşk Yaşamı : Basınç hızla düşüyor. Tornado hızla yaklaşıyor. Hazırlıklı olun. Belki de hayatınızın aşkını yaşayacaksınız. Müthiş bir tempoda, duyguların ayrı arı uçlara savrulup, savrulup döndüğü, bir çok insanın göze alamayacağı kadar sert, yüreğinizin içine masaj yapabilecek kadar yumuşak. Ama bir Tornado işte, büyük ihtimalle geldiği gibi gidici. Böyle bir afete hazır değilseniz bu akşamki arkadaş toplantısına gitmeyin. İş Yaşamı : Azimlisiniz. Hayatı bir müsabaka ringi gibi görüyorsunuz. Azimkar yanınız bu hayat tanımlamasına biçilmiş bir kaftan gibi oturuyor. Biriyle sıkı çelişkileriniz var. Ama o sizin değil, siz onun ayağı altında dolanıyorsunuz. Onun kulaçladığı sular sizin için biraz derin gibi görünüyor. Hırs yapmayıp geri durmanız akıllıca olacak. Para Durumu : Herkesin endişeleri ve herkesin bu dönem yenilediği, kısmen de ertelediği beklentileri içindesiniz. Yine de kenara köşeye koyma alışkanlığınız sıkıntılarınızı bayağı azaltıyor. Bu durumda bile yeni bir hamle peşindesiniz. Ona ne kadar ve nasıl ayıracağınızı iyice düşünmeniz gerekir. Dikkat : Çok sevdiğiniz biri ile onun iş yaşamı gereği olarak uzun bir zaman ayrı kalabilirsiniz.

Kadın Özellikleri

Yengeç burcu kadını birçok bakımdan bu burcun erkeğine benzerler. Onlar da çekingen, iyi niyetli, çok hassas romantik tiplerdir. Yengeç burcunda doğmuş bir kadını beğenebilirsiniz.

Belki bir fırsatını bularak ona yaklaşabilirsiniz. Onu anlamakta zorlanabilirsiniz. Çünkü değişken bir tiptir. Yengeç burcunda doğan kadın kolay ağlar. Üzücü bir haber, acıklı bir film, hüzünlü bir şarkı onu ağlatabilir. Gözyaşları durunca bulutların arkasından çıkmış bir güneş gibi yüzü aydınlanır.

O çok hassas ve romantiktir. Bu nedenle sevgiye çok değer verir. Eğer bu kadını seviyorsanız ona aşkınızı sık sık açıklamalısınız. Bunu duymaktan mutlu olacaktır. Yengeç kadını neşelidir, hislidir, gülmesini eğlenmesini sever.

Ama sevgi konusunda çok ciddidir. Havai değildir. Kısa süreli maceralardan pek hoşlanmaz. Eğer ciddi bir beraberlik düşünüyorsanız ona yaklaşmalısınız. Yengeç kadını güvenebileceği, kendisine destek olacak iradeli, güçlü bir erkek ister.

Kendisi hislere kapılan sık sık endişe eden bir tip olduğu için ona ancak böyle bir erkek güç verebilir. Yengeç kadını yolculuğu çok sever. Özellikle deniz yolculuklarından çok hoşlanır.

Yengeç burcu kadını annesine çok düşkündür. Bu nedenle sizde onun annesine saygı göstermelisiniz. En belirgin kusuru dedikodudur. Kendisinden bahsetmeyi sevmeyen kadın başkalarından bahsetmeyi ve onlar hakkında uluorta konuşmayı çok sever.

Yengeç burcu kadını için hayatta eşi ve yuvası kadar, çocukları da pek kıymetlidir. Hatta o, çocukları olduktan sonra sizi biraz ihmal edebilir. Onun çocukları sizden üstün tuttuğunu sezer gibi olursunuz. Bu çocuk sevgisini onunla paylaşırsanız mesele kalmaz. İdeal anneler yengeç burcundan çıkar.Çocuk Özellikleri Özellikleri

Yengeç burcu olaylardan çok o olayın iç dünyasında bıraktığı duygusal izlerle ilgilidir. Bir yengeç burcu sosyal ve arkadaş canlısı olsa bile, ilişkilerinde asıl amacı hissettiği duygulardır. Bu durum yengeç burçluların tüm içtenlikleriyle kendilerini ilişkiye kaptırmalarına sebep olabilir. Kişiliğinde çoğu zaman duygusallık ağır basar.

Yengeç burcu hayatı okuması, duygularının rehberliğinde olacaktır. Bazen bu durum onun olayları çarpıtmasına veya abartmasına sebep olabilir. Bir olayı olduğundan çok daha fazla incitici buluyorsa anlayışla karşılamalısınız. Bunun yanında olaylara objektif bakabilmesini sağlamaya çalışmalısınız. Zamanla kendi hisleriyle objektif gerçekleri ayrıt etmeyi öğrenecektir.

Çoğu yengeç burçlu doğa zekâsına ve kendine dönük zekâya sahiptir. Yengeç burçluların zihin yapısı, empatik ve duygulan anlamaya yöneliktir. Bu nedenle saksıdaki bir çiçek olsun, akvaryumdaki bir balık olsun, onun için bütün canlılar birdir.

Hepsinin ihtiyaçlarına ve hislerine ilgi duyar. Bakım yapmak ve merhametini göstermek hoşuna gider. Duyguların gelişimini de çok iyi bilir. Kendi iç dünyasında denetimlediği için, başkalarının hassasiyetini de çok kolay anlar. Merhametli, samimi, yumuşak huylu ve uysal tiplerdir.

Yengeç burcunun çocukları hassas, içli, bazen neşeli, bazen hüzünlü, sevilmeye büyük ihtiyaç duyan çocuklardır. Ona ihtiyaç duyduğu merhameti gösterir, böylece size güven duymasını sağlarsanız kolaylıkla yakın ilişki kurar ve eğitirsiniz. Yeterli ilgiyi duymadığında ise çocuğunuz hislerini içine atacak, kendi dünyasına çekilecek ve kendisini yalnız hissedecektir.

Bu da onun içe dönük kişilik geliştirmesine yol açacaktır. Yengeç burcu bir bebek annesine fazla düşkünlük gösterebilir. Hiç kucağından inmek istemeyebilir. Bağımsız bir kişilik geliştirmesi daha fazla zaman isteyecektir. Annelerin onu hafifçe destekleyerek dış dünyaya açılmak için cesaretlendirmeleri gerekir. Arkadaş çevresinde gördüğü ufak bir saldırı olayı onu sosyalleşmekten vazgeçirebilir. Ailelerin onu büsbütün yalnız bırakmadan, biraz destek olarak sosyalleşmeye yönlendirmeli uygun olur.

Yengeç burçlarının güzel bir özelliği, empatik olmaları, etrafındaki insanların ihtiyaçlarına karşı hassasiyet göstermeleridir. Kendilerine ihtiyaç duyulmasından da duygusal olarak tatmin olurlar. Yardıma koşarlar, destek olurlar. Aynı şekilde kendilerine yardım edilsin, destek olunsun diye beklerler.

Yengeç burcu, eğer anne ve babasından yeterince ilgi ve sevgi görmezse, onların yerine koydukları bir kişiye şiddetle bağlanabilirler. Bakıcısına, anneannesine veya kreş öğretmenine anne diyebilirler. Aile ortamında anlaşılmadıkları hissederlerse kendilerinden büyükçe veya güçlü bir arkadaşlarına sığınmacı bir şekilde bağlanabilirler. Bu nedenle anlaşılmaya çok ihtiyaç duyarlar. Öte yandan yengeç burcu, hislerini gizlemeye alışık olduğu için arzularını, sevgisini açıklamaktan çekinirler.

Sevdiklerini şiddetle kıskanır ve onu da kendisini de mutsuz edebilirler. Yengecin aidiyet ihtiyacı oldukça yoğundur. Bu ihtiyacı tatmin edildiği ölçüde, kendini güvenlikte hisseder. İlişkilerine aşırı anlamlar yüklememeleri için çocuğunuza yol göstermeniz gerekir.

Yengeç burcu için güvenlik önemli bir ihtiyaçtır. Yaşamında yeni kişilere ve durumlara yer açması kolay değildir. Eğer gerektiği gibi, özerk ve bağımsız yetiştirilmezse kendini ailesiyle özdeşleştirmesi, hayatını ailevi şartlar çerçevesinde yönlendirmesi ve kendini dış dünyaya kapatma tehlikesi vardır.

Yengeç burcunun hayal gücü fazladır. Özellikle annesinin anlatacağı güzel masallar onu çok etkileyecektir. Yengeç çocuğu mantıkla çerçevelenen düşünce dünyasından çok, kendi hayal, duygu ve sezgi dünyalarıyla daha rahat ilişki kurar. Diğer bir deyişle, düşüncelerinin temelinde duyguları ve sezgileri olduğu için, daha sübjektif bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla Yengecin ebeveyni olarak, erken yaşlardan itibaren, düşünce ve duygular arasındaki farkı anlatmak, kavratmak oldukça önemli bir unsurdur. Kendi duygularından bağımsız olarak, objektif gerçekleri kavramaları çok önemlidir.

Yengeç oldukça değişken bir ruh haline sahiptir. Kimi zaman dışarıya yönlenmiş, insanlarla rahatlıkla ilişki kurarken görülebilir. Kimi zaman ise, emniyet, güvenlik ve duygusal besleme-beslenme ihtiyacının yoğunluğu nedeniyle, kendini tamamıyla dış dünyaya kapatmış bir durumda da kalabilir.

Nasıl Davranmalı?

Yengeç burcu çocukları sempatik, sıcakkanlı, sevgi doludur. Ama henüz duygularını tanıyamadıkları için yetişkinlerden daha fazla acı çekerler. Bu dönemde onlara duygularını yönetmesi için yardımcı olmak çok yararlı olacaktır. Zaten yardım almaya müsait, esnek bir yaratılışları vardır.

Yengeç çocukları çok aktif ve sosyal olmayabilirler. Anne babaları anlayışlı ve destekçi olmalıdır. Çünkü anne babalarının kendisi için ne düşündüğünü önemser. Yanında olmanız onu çok iyi hissettirir. Aslında tüm ihtiyacı, iyi yolda olduğunu hissettirmenizdir. Sonra yalnız bırakın ki, kendi başına yürüsün. Kendini ifade etmesine imkân sağlayın. Eğer kendisini beğendirme arzusunu tatmin etmezseniz, kendisine arkadaş çevresinden anne- baba yerine koyacağı kişiler arar.

Yengeç burçlu çocukların kendi amaçları için harekete geçme güdüsü zayıftır. Daha bağımlı bir kişiliğe sahiptir, iyilik yapmak, başkalarına yardım etmek duygusuyla kendi amaçlarını bir şekilde birleştirebileceği hedefleri benimsetebilirsiniz. Mesela "derslerine çok çalışır iyi bir doktor, öğretmen vs, olursan insanlara yardım edebilirsin" diyebilirsiniz. Böyle bir özendirme ile amaçlarına motive olması daha kolay olacaktır. İçe dönük olarak geçirdiği dönemler için endişelenmeyin. İç gözlem yapabilmek, iyi bir yetenektir.

Yeter ki, iç dünyasında kurduğu hayali âlemle dış dünya arasındaki farkı kavrasın. Duygularının etkisinden sıyrılıp mantıkla ve objektif bir şekilde bakabilmeyi basarsın. Bunu başarmasında yardımınıza ihtiyacı olacaktır. Ancak hislerini yargılamadan, anlayışla dinleyip, daha sonra o hislerden bağımsız olarak bakabilme gücünü aşılamalısınız.

Yengeç burcu rüya yorumu, spritüel konular, metafizik olaylara ilgi duyabilir. Manevi değerleri küçük yaştan itibaren anlayabilecek yeteneğe sahip olan yengeç çocuğu bunları anlamlandırmaya şiddetle ihtiyaç duyar. Eğer siz bunu önemsemezseniz, metafizik merakıyla yöneldiği çevrelerden olumsuz etkilenmesi mümkündür. Onu korkularla baş başa terk etmemelisiniz.Oyuncaklar

Yengeç burcu, hayal güçleri nedeniyle basit nesnelere büyük anlamlar yükleyebilirler. Gösterişli oyuncaklara fazla ihtiyaç duymazlar. Önemli olan onunla yaşadıkları duygusal tecrübedir. Çoraptan yapılmış bir kukla onun iyi zaman geçirmesine yetebilir. Böyle bir kukla ile onun iç dünyasını ifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Ona söylemek istediğiniz şeyleri kukla vasıtasıyla söyleyebilir veya onun ifade etmekten çekindiği bir şeyi, kuklasına söyletmesini sağlayabilirsiniz. Böyle dolaylı ifade yollarına ihtiyaç duyabilir.

Yengeç burcu hisli yapıları gereği, başkalarıyla barışçı bir ilişki isterler. Rekabete dayalı oyunlara düşkün değildirler. Kırılgan ve alıngandırlar. Kendilerini ezmeyecek, eşit ilişkileri sürdürebilen çocuklarla gruplaşması sosyalleşmesine faydalı olacaktır.

Onlarla şiddet ve mücadele içermeyen, şarkılı ve tiyatral oyunlar oynamayı sevecektir. Yengeç burcu besleme ve merhamet gösterme hissiyle evcil hayvan sahibi olmayı severler. Onları kaybetmeye ise hiç dayanamazlar.

Anne - Babalar

Yengeç burcu babaların anne gibi müşfik olacağını söyleyebiliriz. Ama aynı zamanda çocuklarının farkında olmadan sergiledikleri tavırlardan kuşkulanarak garip tepkiler de verebilirler. Bu durum onları çocuklarının gözünde çelişkili ve güven vermeyen biri durumuna düşürebilir. Bazı hareketleri görse de görmezden gelmeli, üzerlerine gidip otoritesini kaybetmemelidir.

Çocuklarına karşı duygusal ihtiyaç ve korkularını belli etmemelidirler. Çünkü onlar bunları anlayamaz, babalarının güçsüz olduğunu düşünürler. Kalıcı ve dengeli ilişki için çocuklara karşı güçlü görünmek gerekir. Çünkü çocuklar gölgesine sığınacakları güçlü babalar isterler.

Yengeç burcu anneleri ise son derece sıcak ve içten duygularıyla çocukları için mükemmel bir sığınaktır. Çocuklarının duygularını sezerler, dile getirmesine yardımcı olurlar. Zayıflıklarına acır, destek olurlar. Ama ileri yaşlarda fazla bağlılık bekleyip, suçluluk hissettirmeleri mümkündür.

En iyisi çocuklarını kendi ayakları üzerinde durmaya alıştırmaktır. Özellikle ay burcu yengeç olan bir anne, tam bir annedir. Çocuğuna empati duyar, his ve ihtiyaçlarını çok iyi anlar. Bakımını yapmaktan büyük bir mutluluk duyar.

Erkek Özellikleri

Yengeç burcunda doğmuş bir erkeği seviyor ve onunla evlenmek istiyorsanız her şeyden önce ona uygun bir kadın olmaya çalışmalısınız.

Her ne kadar bu burcun erkeği ikizler tipi gibi insanı uğraştırmasa da, onun da bazı huylarına dikkat etmek gerekir. Her şeyden önce karşınızda çok hisli bir erkeğin olduğunu bilmelisiniz. Terbiyeli ve naziktir. O daima size itina edecek, saygı gösterecektir.

Sizin rahat etmeniz ve küçük düşmemeniz için elinden geleni yapacaktır. Bazı çekingen tipler, bir türlü cesaret edip aşklarını itiraf edemezler ve onları mutlu edecek kadınlar da bir süre sonra uzaklaşıp giderler. Bu konuda onlara yardımcı olmalısınız. Siz kendisiyle ne kadar ilgilenir, ona ne kadar yakınlık gösterirseniz o kadar iyi olur.

Bu erkeğin dikkatini çekmek için dış görünüşünüze çok dikkat etmelisiniz. O daima derli toplu, sade zarif insanları beğenir. Yengeç burcu erkeği sevdiğini söyledikten ve sevildiğini anladıktan sonra çekingenliğinden tamamen sıyrılır.

Daha sonra sevgide inat ve ısrar ortaya çıkar. Artık sizi bırakmaya hiç niyeti yoktur. Bir yengeç gibi kıskacıyla sizi yakalamıştır. Yengeç burcu erkeğine yalan söylemeyin, çünkü çok iyi rol yapsanız da gerçeği sezer.

Ona daima dürüst davranmalısınız. Kendisini kıskandırmaktan da çekinmelisiniz. Bu tip çok samimi olduğu arkadaşlarını bile kabul etmez. Onun için siz dünyanın en eşsiz kadınısınız.

Yengeç hesabı temsil eden bir burç değildir. Yengeç burcunda doğan insan matematik konusuna pek ilgi duymaz. Ancak o kafasının içinde bir hesap makinesiyle yaratılmıştır sanki. Her türlü hesabı kafasında kolaylıkla yapar.

Yengeç burcu erkeği su grubundandır. Bu nedenle de suyu çok sever. Her gün banyo yapmaktan hoşlanır ve çok temizdir. Denize girmek ve su sporlarıyla uğraşmak onun için bir tutkudur.

Kadın Etkileri

Tutucu ve kırılgan yengeç kadınına ulaşmak istiyorsanız, önce onun dostlarının kalbini fethetmeniz gerekiyor.

Çünkü yengeç kadını her zaman dostlarına sizden daha fazla önem verecektir. Ayrıca evine çok düşkündür ve bazen hastalık derecesinde titiz olabilir.

Pasif bir kadın olan yengeç?e ürkütmeden yaklaşıp sevgi göstermeli, küçük oyuncaklar ve yatak oyunları ile onu tahrik etmelisiniz.

Bir ilişkiye girdiğinizde ise son derece sadık ve dürüsttür.

Bu yüzden onu kıskanmanıza hiç gerek yoktur. Ancak son derece kırılgan olan yengeç kadınının size güvenmesi için onu dürüstlüğünüze inandırmanız gerekiyor.

Şehvetli olduğu kadar sevimli ve minyon tipli erkeklerden hoşlandığını hatırlatalım.

Erkek Etkileri

Tutucu ve kırılgan yengeç erkeğine ulaşmak istiyorsanız, önce onun annesinin kalbini fethetmeniz gerekiyor.

Çünkü o gerçek bir ana kuzusudur. Ayrıca evine çok düşkündür ve bazen hastalık derecesinde titiz olabilir.

Pasif bir erkek olan yengeç'e ürkütmeden yaklaşıp sevgi göstermeli, danteller ve kadifelerle onu tahrik etmelisiniz. Bir ilişkiye girdiğinizde ise son derece sadık ve dürüsttür.

Bu yüzden onu kıskanmanıza hiç gerek yoktur.

Ancak son derece kırılgan olan yengeç erkeğinin size güvenmesi için onu dürüstlüğünüze inandırmanız gerekiyor. Şehvetli, bebeksi ve ufak tefek kadınlardan hoşlandığım hatırlatalım.

/ 500 Kez Okundu