İnegöl : Kar Yağışlı...   2°C/ -3°C    Dolar : 5,32 TL Euro : 6,03 TL Altın : 227,2 TL BIST : 103.1

Aslan Burcu

İş ortamınızda genel bir hareketliliğin olacağı bir gündesiniz. Günlük olarak yapmanız gereken rutin işlerinizde küçük sorunlar ortaya çıkabilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizde sorunlar ortaya çıkabilir ve bu sorunların çözümü sizin zamanınızı alacaktır. Sağlığınıza dikkat etmeli ve stesten uzak durmaya çalışmalısınız. Fiziksel olarak sizi rahatlatacak etkinliklerde bulunmak ve sakin ortamlarda yer almak sizin için rahatlatıcı olacaktır.

Kadın Özellikleri

Aslan burcu kadını yalandan nefret eder. Kendisi çok mert olduğu için karşısındakinden de aynı şeyi bekler. Aslan burcu kadını çoğu zaman rol yapar. Sakın yalancı bir tip olduğunu zannetmeyin.

O hayatı bir tiyatro gibi kabul eder ve kendisi de iyi bir sanatçıdır. Özellikle neşeli olduğu zaman en küçük olayı bile bambaşka şekilde anlatır, sizi adeta büyüler. Böyle bir kadınla arkadaş olmak çok keyiflidir.

Çünkü günleriniz, zevkli, neşeli ve renkli geçer. Ancak bu kadın kolay kolay dost seçmez. İnsanlara çabuk güvenmez. Sahip olduğu dostlarına karşı ise son derece sadıktır ve onlar için her türlü fedakârlığa katlanır.

Aslan burcu kadını çalışmaktan hoşlanır. İş hayatında çok başarılıdır. Doğum anında yumuşak etkili bir yıldız yükselmemişse, ev kadını olmayı arzu etmez.

Aslan burcunda doğan kadın için, erkek her bakımdan güçlü olmalıdır. Kadın kendinden emindir ve değerini bilir. Ama yine de birine bağlanmayı ve erkeğin idaresine de girmeyi arzu eder. Fakat bu erkek kişilikli biri olmalıdır.

Bu erkek her şeyden önce kendisinden emin olmalıdır. Kadına nasıl davranacağını bilmelidir. Her bakımdan kadını koruyabilmeli ve ona istediklerini vermelidir. Aslan burcu kadınını kendinize bağlayabilmeniz için ona sık sık güzel hediyeler vermelisiniz.

Bu tip hediyeden büyük zevk duyar. Sadece hediye almak değil, vermek de onu çok mutlu eder. Aslan burcu kadını çok masraflıdır. Şık giyinmeyi sever, aldığı şey, hem iyi hem de pahalı olmalıdır.

Hislerine kapılamadığı sürece kafasını çok iyi kullanan ve her istediğini elde eden kadın, sevgi ve çocukları konusunda fedakârdır. Çocuklarını çok sever. İdareye, emretmeye alışık bir aslan olduğu içinde zaman zaman belki sertleşecektir. Ama çocukları onun bu derin sevgisini hemen sezecektir.

Çocuk Özellikleri Özellikleri

Aslan çocuğu pohpohlanmayı sevdiği için, etrafındaki insanları da nasıl memnun edeceğini iyi bilir. Sıcakkanlı, samimi ve sevecen yapısıyla popüler olmayı başarır. Çoğu aslan burcu, sosyal çevrede sevilen, cana yakın, konuşkan çocuklardır. Açık havayı, sporu, gezip eğlenmeyi çok severler.

Eğer bir aslan burcu içe dönükse bunun sebebi, başarısızlığının yasını tutmasıdır. O sıradan biri olmayı kabullenemez. Sessiz ve kendi halinde aslan burcunun çoğunlukla, bir numara olmayı başaramadıkları için çevreye küstüğü görülür. Kişiliğinde çoğu zaman sezgisellik ve yargısallık ağır basar.

Aslan burcu, sabit bir karaktere sahiptir. Yani, alışkanlıklarına sadıktırlar, standartlarından vazgeçmek istemezler. Çoğunlukla sürprizlerden hoşlanmaz ve başkalarının da kararlaştırılmış amaçlar doğrultusunda çalışmalarını beklerler. Hemen her konuda açık, net ve iyi geliştirilmiş planlara sahiptirler.

Çoğu aslan burcu, hayat macerasına koç burcu kadar gözü kapalı atılmaz, daha tutarlı hedefleri vardır. Kendi projeleri için çok fazla enerji ve zaman harcamaktan ve projelerine kendi orijinal fikirlerini uygulamaktan zevk alırlar. Çoğu aslan burcu sosyal ve görsel zekâya sahiptir.

Aslan burcunun tasarım yapma, objeleri hayalinde canlandırma yeteneği vardır. Çocukken Legolarıyla yap-bozlarıyla oynamaktan hoşlandığını görebilirsiniz. Yaşıtlarına kıyasla çizimleri ve resimleri de oldukça güzeldir. Film, slayt gibi görsel gösterileri çok severler.

Gösteri sanatlarını izlemeyi de canlandırmayı da severler. Sosyal zekâları, tiyatro gibi alanlarda kendilerini göstermeye elverişlidir. Her çeşit organizasyonu ve bilhassa eğlenceleri yönetmekten hoşlanırlar. Gururlu, asil, güçlü, gözü pek ve egemen tiplerdir.

Aslan burçlu çocuklar dediğim dedik, çevresini idare etmeyi seven, isteklerini söylemekten çekinmeyen bir karaktere sahiptir. Açık yürekli, cesur ve gözü pektir. Sınırlarını öğrenmesi için, etkili bir anne baba disiplinine ihtiyaç duyar. Kendini beğenme eğilimi nedeniyle başıboş bırakılırsa kibirli, etrafındakileri aşağı gören, başa çıkılmaz, haşin bir tip olabilir. Küçük yaştan itibaren arkadaşları arasında öne geçme eğilimi gösterir. Ancak lider olamadıysa kendi dünyasına çekilmesi de muhtemeldir.

Genellikle yönetilen olmaya elverişli değildir. Her zaman önde olmaya ve en iyiye ulaşmaya çalışan, bunu hak ettiğini düşünen küçük Aslan, kendi özgün tarzını erken yaşlardan itibaren hayatına geçirmeye, yansıtmaya başlar. Sosyal ortamda değilse bile ortaya koyduğu başarısıyla ve sanat eserleriyle dikkat çekmeye çalışır.

Aslan burcu bir çocuğun, sağlıklı bir özsaygı ve güven geliştirmek, kendi özgünlük ve özelliğini görmek, kendi kahramanlık macerasını yaşama aktarabilmek gibi de bir amacı vardır. Bu amacına, sanatçı kişiliğiyle ulaşmayı deneyebilir. Her sanatçı gibi, takdir edilmeye, alkışlanmaya ihtiyaç duyar. Aslan'ın kendi performansını değerlendirebilmek için, geribildirime çok ihtiyacı vardır.

Kendisiyle gururlanmak ihtiyacı nedeniyle etrafındaki insanlardan reaksiyon alamadığında kendini değersiz, önemsiz ve işe yaramaz hissedebilir. Çalıştığı, verilen görevleri iyi yaptığı zaman da onu övmelisiniz. Böylece çocuk, övülebilmek için kendine düşen işleri dikkatle yapacak ve tembel olmayacaktır. Çocuğun büyük enerjisini ziyan etmemesi için gayret göstermelisiniz. Onunla arkadaş olun. Dertlerini dinleyin ve hayallerini paylaşarak kendisini teşvik edin. Böylece vakti gelince hayatta çok ilerleyecek, başarıya erişecek ve ideal bir insan olacaktır.

Nasıl Davranmalı?

Aslan burcu çocuklara yapılmaması gereken hareket, suçlarını başkalarının yanında söylemektir. Böyle bir hareketi savaş ilanı sayar, size bütün güvenini yitirirler. Bir bakmışsınız aranızda bir yabancılaşma başlamış. Özellikle sakin yapılı aslanlar çok alıngandır, kendilerine duydukları güveni kolayca yitirirler.

Böyle bir durumda çocuğunuz sizi yalancı çıkaracak şekilde her şeyi inkâra da kalkışabilir, ama daha çok sizi bunu yaptığınıza pişman edecek şekilde cezalandırmayı tercih edeceklerdir. Onun övülmeye olan ihtiyacını değerlendirerek güzel davranışlara yönlendirebilirsiniz. Akıllı ve sağduyulu bir kişiliğe sahiptir. Hareketlerinin yanlışlığı güzel bir şekilde anlatılırsa bunu net olarak kavrar. Ancak bunu, onu rencide etmeden yapmalısınız.

Eğer ailesinin sevilen çocuğu olmaktan yana ümidini yitirirse popüler olacağı ve alkışlanacağı bir çevre arayacaktır. Bu arayışı onu yanlış hareketlere itebilir. Onun kişiliğinin, başarılarının farkında olmanız çok önemlidir. Aslan burcu çocuklar oyuncaklarıyla veya resim malzemeleriyle bir şeyler yapmayı severler. Eğer çocuğunuz size bir anneler günü kartı yaptıysa onu takdir etmelisiniz. Çünkü o bunu ciddiye almanızı beklemektedir. Kaldırıp atarsanız bütün güveni yıkılır bir daha bir şey yapmak istemez.

Bazı aslan burçları oldukça konuşkandır. Öğrendikleri şeyleri küçük kardeşlerine yoksa size öğretmeyi severler. Onları bir süre için olsun dinleyin. Eğer lafını kesmek istiyorsanız, "şu anda meşgulüm, seni boş yere yormak istemem. Daha sonra anlatırsın" deyin. Değer vermez, başınızdan savarsanız, kendisini kabul ettireceği bir arkadaş grubu arayacaktır.

Haşarı aslanların istekleri, yaramazlıkları hiç bitmez. Her istediklerini verirseniz kıymet bilmezler, üstelik hiçbir şeyden zevk almaz olurlar. Bir prens/prenses olmadıklarını, bazı şeyleri hak etmesi gerektiğini öğretin ki, gerçek hayatta zorluk çekmesinler. Her şeyi seçmek istemelerine de bir ölçü koyun. Bazı şeyleri istemeseler de razı olmak zorunda kalacaklar. Arkadaşlarına hediyeler verip bir şeyler ısmarlamayı abartıyorsa onu uyarın.

"Etrafına bunlar için toplanacak zayıf kişilikli dalkavuklar gerçek dost değildir. Gerçek dostların seni sen olduğun için sevendir" deyin. Hem kendisini arkadaş toplumuna sevdirmesi ve kolay geçinilen biri olması gerektiğini de hatırlatın. Daha eşitlikçi ve uyumlu bir kişilik geliştirirse, hayatını daha güzel yaşar ve hayal kırıklığına uğramaz. Aslanlar büyük ve değerli şeyler peşinde koştuğundan dolayı çok kolay inanan kişilerdir. Onlara manevi değerleri küçük yaştan itibaren öğretmelisiniz ki, yanlış inanç ve değerler peşinde koşmasınlar.

Oyuncaklar

Aslan burçlarının ana karakteri, müsrifliğe eğilimlidir. Para onlar için hiç önemli değildir, yeter ki istedikleri şey alınsın. Onlara hayatta her isteklerinin olmayacağını öğretmek lazımdır. Gösterişi, pahalı eşyalara sahip olmayı en çok onlarla kendilerine olan güvenlerini sağlamlaştırmak için isterler.

Arkadaşlarına karşı marka giysilerle, pahalı oyuncaklarla övünme eğilimine sahip olabilirler. Oysa pahalı ve marka nesnelere sahip oldukları için arkadaşlarının kendilerine göstereceği ilgi, değerli bir ilgi değil, kıskançlıkla karışık bir hayranlıktan ibarettir. Bunu onlara öğretmek gerekir. Ailelerinin sevgisini ve ona değer verildiğini, isteklerinin yerine getirilmesiyle ölçmeye eğilimlidir.

Bu nedenle tatminsiz bir şekilde hep maddi bir şeyler isteyip durmasının altında yatan asıl nedeni görmelisiniz. Onun duygusal ilişkileri hep maddi hediyeler vasıtasıyla kurması ilerideki hayatında zararlı olacaktır. Ona oyuncaktan çok, yeteneğini gösterebileceği malzemeler alın. Yaptıklarına ilgi gösterin, yol gösterin. Grup sporlarına ilgisi olabilir, bunu destekleyin.

Anne - Babalar

Aslan burcu baba, hem cömert hem otoriter, tam bir klasik babadır. Kendisinden istenen bir şeyi verememekten, cimrilikle yada yoksullukla itham edilmekten korkar. İmkânları elverdiği kadar ailesinin isteklerini karşılar, hatta bazen bu yüzden mali dengesini zorlar.

Çocuklarını gerek cömertlikle, gerek oyunlar oynayarak, birlikte spor yaparak şımarttıkları görülür. Ancak çocukları zayıf yaratılışlıysa daha gerçekçi olması yararlı olacaktır. Böyle bir çocuğu maddi konfora ve güvenliğe alıştırırsa, babaya bağımlılık geliştirecek, sürekli ihtiyaçları için babaya ağlayacaktır.

Aslan burcu anneler de bir baba kadar otoriterdir. Çocuklarını sertliğe başvurmaya gerek kalmadan, kaş göz işaretiyle uyarırlar. Çocuklarının başkalarının yanında aile içi sırları söyleyerek kendisini mahcup etmelerine çok sinirlenirler. Bazen onların konuşmalarını keser veya yönlendirirler.

Biraz daha geniş olmaları çocuklarının kişiliğinin gelişimine katkıda bulunacaktır. Ancak ister anne olsun, ister baba olsun her aslan burcu çocuklarının başarısını çok destekler, onları teşvik eder. Çocuklarını kendilerini temsil eden bir sanat eseri gibi görürler, başarılarından gurur duyarlar, hatalarını ört bas etmeye çalışırlar.

Hayattan öğrendikleri dersleri çocuklarına aktarırlar, değer yargılarını öğretirler. Çocuklarının da sosyal bir hayatları olmasını, esaslı şeyler yaşamasını desteklerler. Cesaret aşılarlar, ödüllendirirler, ama hatalarını pek hoş göremezler. Hassas çocuklar için fazlaca etkili anne-babadırlar.

Erkek Özellikleri

Aslan burcunda doğan erkekler gururuna düşkündürler. Onu övmeniz, methetmeniz, yaptıklarının ne kadar isabetli olduğunu tekrarlamanız onun çok hoşuna gidecektir.

Kendisini çok üstün gören bu erkek, bunu çevresinden de duymak ister. Aslan burcu erkeği kolay öfkelenir. Bu burcun erkeğinin öfkesi yakıcıdır. Fakat pek uzun süreli değildir. Aslan burcunda doğan erkekte pek çok üstün vasıf vardır.

Aynı zamanda ateşli bir aşık olan bu burcun erkekleri kadınları kolay kolay bırakmazlar. Ancak doğum anında parlayan sert etkili bir yıldız onda bazı kusurların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kumarbazlık bunlardan biridir.

Doğum anındaki Venüs?ün etkisi yüzünden çapkındır da. Geçimsiz ve huzursuzdur. Evde bir diktatör gibi davranması eşini bezdirebilir. Aslan burcunda doğan erkek çok kıskançtır. Belki kendisini kıskandırarak kendinize bağlayacağınızı düşünebilirsiniz.

Evet, o severse kıskanır ama çok da gururludur. Bu hareketinizi bir hakaret olarak kabul edecek, size aynı şekilde karşılık vermeye kalkacaktır.

Ancak peşinizde Aslan burcu erkeğinin üstün bulduğu ve için için kıskandığı ve çekemediği birisi varsa o vakit bu çok etkili olabilir. Siz başarılı bir iş kadını olabilirsiniz.

Ama Aslan burcu erkeği size evlenme teklif ettiğinde işinizi bırakmanızı şart koşabilir. Onun çalışan kadınlara tahammülü yoktur. Ona göre kadının yeri evidir.

Aslan burcu erkeği çok para kazanabilir. Bekârlığında paraya her ne kadar önem vermese de, evlendikten sonra durum değişebilir. Aslan burcu erkeği gezip eğlenmeye çok düşkündür. Etrafındaki insanlara tatlı konuşacak, istediği gibi rol yapacak ve hayranlık uyandıracaktır. Onun ömrü boyunca sevilmeye ve övülmeye ihtiyacı vardır. Her gittiği yere sizi de götürecektir. Kendisi Aslan burcunda doğan sadık tipse sizden başka kimseye bakmayacaktır.

Kadın Etkileri

Mert, övgüden sonsuz zevk alan, gözü kara Aslan kadını cömertliği ile tanınır. Her zaman maddi değerlere çok fazla önem verir.

İkna kabiliyeti oldukça güçlüdür. Karşısındakini etkilemek için bütün hünerlerini sergileyecektir.

Ve en dikkatli olmanız gereken yönlerinden biri de rol kabiliyetidir. Her zaman sizi kandırmaya, elde etmeye çalışacaktır. Ona istediklerini veriyormuş gibi yapın.

Onu öpün, okşayın, olağanüstü sevgi gösterilerinde bulunun ama asla aşık olduğunuzu kabul etmeyin.

Böylece o sürekli sizi elde etme çabası içinde olacaktır ki, bu da size değer vermesini sağlar. Daima gösterişli ve baş döndürücü olun, işte o zaman sizin için çıldıracaktır...

Erkek Etkileri

Mert, övgüden sonsuz zevk alan, gözü kara Aslan erkeği cömertliği ile tanınır. Her zaman maddi değerlere çok fazla önem verir. İkna kabiliyeti oldukça güçlüdür.

Karşısındakini etkilemek için bütün hünerlerini sergileyecektir.

Ve en dikkatli olmanız gereken yönlerinden biri de rol kabiliyetidir. Her zaman sizi kandırmaya, elde etmeye çalışacaktır.

Ona istediklerini veriyormuş gibi yapın. Onu öpün, okşayın, olağanüstü sevgi gösterilerinde bulunun ama asla âşık olduğunuzu kabul etmeyin.

Böylece o sürekli sizi elde etme çabası içinde olacaktır ki, bu da size değer vermesini sağlar. Daima gösterişli ve baş döndürücü olun, işte o zaman sizin için çıldıracaktır.

/ 500 Kez Okundu