İnegöl : Kar Yağışlı...   2°C/ -3°C    Dolar : 5,32 TL Euro : 6,03 TL Altın : 227,2 TL BIST : 103.1

Terazi Burcu

Başkalarının hatalarını kolayca gören gözlemlerinizin, son günlerde sizi de aynı hassasiyetle izlemesi gerekiyor. Ama bu çifte standart, sizin mükemmel bir dost olmanızın önünde hiç engel değil. Yanlış anlaşıldığınız bazı durumlar size küçük kırgınlıklar yaşatıyor ve hiç gerekmezken, kendinizi ispat ihtiyacı duyuyorsunuz. Aşk Yaşamı : Başka kişilerle ve işlerle uğraşmaktan, sevgilinize yeterince zaman ayıramadığınız düşüncenizi yıkmanız gerekiyor. Ona olan bağlılığınızda bu endişeye hiç yer yok. İş Yaşamı : Çok yakın bir iş arkadaşınızın sizin aleyhinize planları olduğunu söyleyenler sizi etkiliyor. Hemen birtakım yargılara, sonuçlara varmamanız ise harika. Kafanızın karıştığı konularda usta gözlemciliğiniz size doğruları gösterecektir. Para Durumu : İşyerinizle para konularında çelişkileriniz var. Ama yaşanan mevcut koşullarda istekli olmayı düşünmeyeceksiniz. Ek kazanç anlamında eşe, dosta tüm sinyalleriniz açık. Dikkat : Bu sıralar, duygusal beraberliğinize öncelik vermeniz gerekiyor. Birçok alanda hareket halindesiniz. Bu çok yönlülük esas odaklanmanız gereken yerde, bazı gediklere yol açabilir.

Kadın Özellikleri

Bu burçta doğan kadın tam anlamıyla dişidir. Çok cazibeli, hoş ve güzeldir. Özellikle aşk konusunda başka burçtan olan kadınlar bu burcun kadınıyla kolay kolay baş edemezler.

Bu ahenkli, rahat, güzellikler ve sevgiyle dolu hayat isteyen kadın üstelik çok yönlüdür. Terazi burcu kadını kendi çekiciliğinin farkındadır.

Bununla neler yapabileceğini de iyi bilir. Çevresine hayranlık uyandıran bir tiptir ve bundan zevk alır. Terazi burcu kadını, aynı burcun erkeğinin aksine paraya önem verir.

Para ona hayatta istediği pek çok şeyi sağlaması için lazımdır. Güzelliklere ve sevgiye düşkündür. Bunu elde etmenin pek kolay olmadığını bilir. Ama bu, sizin onun cimri birisi olduğunu zannetmenize neden olmasın. Çünkü tam aksine cömerttir.

Terazi burcu kadınında mantık, akıl ve zekâdan çok hisler hâkimdir. Sever, bağlanır ve her şeyini kalbindeki erkeğe verir. Seveceği adamı dikkatle seçer. Rastgele birine aşık olduğu pek görülmemiştir. Eğer karşısındaki kişiyi sever ve bağlanırsa çok fedakâr olabilir.

Evde sizin rahat etmenizi, huzurlu ve ahenkli bir hayat sürmenizi sağlayacaktır. Fakat çok kırılgan olduğu için, ihmale hiç gelmez. Karşısındaki kişiye hemen kırılıp gücenebilir.

Terazi burcu kadınlarının çoğunun vücutları güzeldir. İnce kemiklidirler ve giydiklerini yakıştırırlar. Ayrıca çokta zevklidirler. Her şeyi kendilerine yakıştırmayı bilirler. Fakat modayı takip ettikleri pek söylenemez. O kendine yakışanı seçer.

Çocuk Özellikleri Özellikleri

Terazi burcu, sosyalleşmeye ihtiyaç duyan, başkalarının beğenisini önemseyen kişilerdir. Ancak koç burcu çocuklardan farklı olarak nazik ve ölçülüdürler. Biraz hassas ve kırılgandırlar. Çünkü kendi maceralarını yaşamak değil, sevmek ve sevilmek peşindedirler. Kişiliğinde çoğu zaman sezgisellik ve algısallık ağır basar.

Terazi burcu yeni tecrübeler yaşamayı sever. Özellikle sosyalleşme ve sanatsal alanlarda ihtiyaç duyar. Bir nesnenin estetik ve ahenkli olmasının temel unsurlarını kavrama yeteneğine sahiptirler. Bir ilişkide uyumu oluşturan veya bozan davranışları sezerler. Bu gibi hassas konularda ince sezgileriyle hareket ederler. Yenilik ve sürprizlerden hoşlanırlar.

Yeni insanlarla tanışmayı severler. Değişmeyen şeylerden sıkılırlar. Çok yönlü ve birçok alana ilgi duyan kişilerdir, ama seçim yapmaları ve yoğunlaşmaları güç olur. Sonuçta elde edeceklerinden çok, süreç boyunca tecrübe edecekleriyle ilgilidirler. Çoğu terazi burcu görsel estetik ve sosyal zekâya sahiptir.

Terazi burcu çocukların küçük yaştan itibaren giyim kuşamlarıyla, aksesuarlarını ve takılarını birbirine uydurmaya çalıştıklarını görebilirsiniz. Ahenkli ve hoş bir görüntü oluşturma konusunda özel yetenekleri vardır.

Terazi burcu, sosyal yaratılışları nedeniyle insana dair pek çok alana ilgi duyabilirler. Psikoloji, pedagoji gibi alanlarla daha çok ilişkilerde denge ve hoş geçinme açısından ilgilenirler. İnternette, sosyal aktivitelerde, arkadaş grupları içinde sevilen ve geniş çevre sahibilerdir. Düzgün fizikleri ve nezaketleri onları tüm halkla ilişkiler alanlarında çok yetenekli kişiler haline getirir. Cazibeli, sempatik, nazik, hoşgörülü, ölçülü ve saygılıdır.

Terazi burcunda doğan çocuklar çok çeşitlilik gösterirler. Bir kısmı hareketli, her an ilgisi değişen, çok yönlü ve epey haşarıdır. Bir kısmı ise, hislerini kolay kolay açıklamayan, fakat sevilmeyi çok isteyen, çekingen bir tiptir. Birçok terazi burcunun aynı andan iki karaktere sahip olduğu da görülür. Bir anı bir anını tutmaz. Aslında çocukluk döneminde bu birçok burcun çocuğu için geçerlidir. Çocuklar kendi kişiliğini ararken, çeşitli tutumları denerler. Bu arada halden hale dönerler.

Özellikle terazi burcu çocuklar çeşitli davranışları denerken çevrenin tepkisini gözler. Onaylanan, yada dikkat çeken davranışları öğrenir ve benimser. Eğer çocuğun olumsuz bir davranışı çok ilgi çekerse onu adet haline getirebilir. Mesela annesi, çocuğunun yaptığı haylazlığı ballandıra ballandıra herkese anlatırsa çocuk bunu marifet zanneder, devamlı yapar. Bu durum birçok çocuk için geçerlidir.

Özellikle terazi burcu çocuklar ilgi düşkünü ve gösteriş meraklısı olduklarından bunu huy haline getirmeye elverişlidirler. Aslında doğal olarak terazi burcu güzelliklere düşkün, hisli, kafasını kullanabilen, nazik ve terbiyeli bir tiptir. Hareketlerinde ölçülü olmaya doğal olarak yeteneklidir. Ancak hassas olduğu için, çok eleştirilirse sürekli başkalarının onayına bağımlı hale gelir. İçten denetimli, kendi kararlarını verebilen biri olabilmesi için, öz güvene ihtiyaç duyar.

Terazi burçları yetenekli oldukları halde, belli bir alanı seçip yoğunlaşmakta güçlük çekerler. Erken yaşta onun hangi konuya kabiliyeti olduğunu anlamak ve onun bu yönünü geliştirmek çok yararlıdır. Terazi burcu çocuğunun hassas olduğu bir konu da adalettir. Çocuklar arasında ayrım yapılması gibi durumlara karşı çok hassastır ve böyle bir şey yaşarsa gönlüne küser.

Terazi burcu sosyal bir kişiliğe sahiptir, insanlarla ilişki kurma ihtiyacındadır. Ancak bu ilişkilerinde de çocuğa kendine değer vermeyi öğretmek gerekir, aksi takdirde ilişkinin içinde kişiliğini kaybetme riski vardır. Terazi'nin barış ve huzur içinde yaşamak arzusu insanlara mümkün olan en kibar ve hoş biçimde yaklaşmasına nedendir.

Terazi sevilmek ister ve davranış biçimi asla ters ve kaba değildir. Genellikle insanlara değer veren, saygı duyan bir tarzı vardır. Bir çocuk olarak ebeveynleriyle iyi geçinmek için çaba harcar. Davranışlarında hoşluk ve ahenk vardır, yaşamını kolaylaştıran doğal bir çekiciliğe sahiptir.

Nasıl Davranmalı?

Terazi burçlular kolay görünen çocuklardır. Size isyan etmezler, karşılık vermezler. Ama onlar da mükemmel değildir. Mesela Terazi burcu çocuklar görevlerini ihmal edebilirler, çünkü zorlukları sevmezler. Onlara hayatın zorluklarıyla başa çıkılması gerektiğini öğretin. Bugün ayakkabısını bağlamayı, çantasını hazırlamayı, proje ödevlerini yapmayı üstlenebilirsiniz, ama ya yarın?

Onların görevlerini aksatmalarının en büyük sebebi, sosyalleşme ihtiyacı yüzünden, kendi amaç ve hedeflerine yoğunlaşamamalarıdır. Kendilerini arkadaşlık ilişkilerinde yitirebilirler. Mesela sınavları yaklaştığı halde gezip eğlenmekle zaman geçirebilirler.

Sürekli başkaların tarafından sevildiklerini hissetmek, kimseyi ihmal etmemek, kimse tarafından ihmal edilmemek adeta hayat amaçları olmuştur. Farkında olmadan insanlardan çok şey beklerler, bu nedenle de çok kırılırlar. Terazi çocukları hassas yaratılışları nedeniyle insan ilişkilerinde çok acılar çeker. Özellikle buluğ çağında gerek hem cinsinden gerek karşı cinsinden arkadaşlarından etkilenir, incinir. Kendi kendine yeten, onlara kimsenin beğenisine ihtiyaç duymayan bireyler olmayı öğretmelisiniz.

Terazi burcunun dış görünüşe fazlaca zaafı vardır. Yüzeydeki görüntülerle çok ilgili olan küçük Teraziler, sevmedikleri, çirkin buldukları şeyleri rahatlıkla ortadan kaldırmaya çalışabilirler. Aslında etrafını güzelleştirmesi kendisi için yararlı olsa da, bu çocuğa erken yaşlardan itibaren, dış görünüşün altındakilerle ilgilenmesi gerektiği de öğretilmelidir. Bazı Terazi burçlular uçarı ve sorumsuz olabilirler.

Özellikle kızların aklı fikri flörtte, alışverişte, magazin konularında olabilir. Kendi hedefleri için yaşamayı, hayatı ciddiye almayı öğretmelisiniz. Özellikle anneleri tarafından çok korunurlarsa sorumluluklarını ve hayatın acı gerçeklerini öğrenmeleri çok gecikebilir.

Onu otoritelere karşı fazla korumayın. Bırakın hayatın gerçekleriyle yüzleşsinler. Daha gerçekçi, sabırlı ve sebatkâr olmayı öğrensinler. Manevi değerleri küçük yaştan itibaren anlayabilecek sezgilere sahip olduğundan bunu sakın ihmal etmeyin. Siz bunu önemsemezseniz, birilerinin etkisinde kalıp, yanlış bir yola meyledebilir.

Oyuncaklar

Terazi burcunun görsel, estetik zevke ve zekâya sahip olması muhtemeldir. Bu nedenle oyuncaklarının dış görünüşünü, birbiriyle uyumunu önemserler. Her hangi bir çocuk, "uzaktan kumandalı bir araba" isterse, terazi burcu çocuk, "uzaktan kumandalı kırmızı bir araba" ister.

Şımartılan terazi burcunun istekleri bitmez. Maymun iştahlıdırlar, gönülleri her gün bir güzele akar. Onlarla alış veriş yapmak zordur, hele büyük oyuncak marketlerinde... Karşılarında çok seçenek olduğunda karar veremezler. Karar vermeleri için zorlandıklarında ise huysuzlanırlar. Bir seçeneğe ikna edildiklerinde daha sonra suçlayıcı olabilirler. "Keşke bunu değil, öbürünü alsaydım. Aslında benim istediğim oydu." diyebilirler.

Onları acele karar vermeye zorlamayın. Ama hayatta seçimler yapmak zorunda olduğunu öğretin. Çoğu zaman başkalarıyla rekabet etmesini gerektirecek fiziksel oyunlar yerine, görsel nesneler isteyebilirler. Özellikle kız çocukları yetişkin bedenli bebekler, o bebeğin çeşit çeşit kıyafeti, takısı, odası, erkek arkadaşı gibi oyuncakları isteyebilir. Bunlar terazi kızının çok erken yaşta flört konusuna ilgi duymasına neden olabilir.

Dış görünüşüne fazla önem vermesine, ince beden hastalığına ve yeme bozukluklarına sebep olabilir. Çocukların yaşına uygun bir gelişim geçirmeleri ve çocukluğunu yaşamaları sağlamalıdır.

Anne - Babalar

Terazi burcu babalar, çocuklarıyla arkadaşça bir ilişkiye girerler. Çocuklarıyla oyun oynar, yarışır ve genel olarak özgür bırakırlar. Ancak güven ihtiyacı duyan, güçlü ve etkileyici bir babaya ihtiyaç duyan çocuklar için biraz zayıf bir ilişki olabilir. Böyle bir çocuk, babasının gerektiğinde kendisine hedef göstermesini ve kural koymasını isteyebilir.

Terazi babalar çocuklarında sahne ve sanat becerisi sezerlerse destekler ve hatta onunla birlikte bir şeyler yapabilirler. Çocuklarının sosyalleşmelerine destek verir, özgür bırakırlar. Kendi sosyal hayatlarına fazlaca dalarak çocuklarını ihmal de edebilirler. Terazi burcu ebeveynlerin özellikle duygusal çocukların tepkilerine karşı daha duyarlı ve yerine göre daha güçlü-otoriter olmasında yarar vardır.

Terazi anneleri de çocuklarıyla arkadaş gibi konuşur, sosyalleşmesini destekler. Çocuğunun öğretmeniyle, arkadaşlarının anneleriyle tanışır, ahbaplık kurar. Ancak çok sosyal olduğu için çocuğuyla derin bir duygusallık yaşamaması mümkündür.

Terazi anne babalar haşarı çocukları disipline etmekte zorlanırlar. Sertlikten hoşlanmadıkları için zor çocuklar karşısında aciz kalırlar. Böyle durumlarda terazi burcu ebeveynler eşlerinin terbiye çabalarına köstek olmamalıdırlar. Eğer çocuklarını savunur ve yüz verirlerse hiç başa çıkamazlar. Bıraksınlar da onların eksiğini eşleri tamamlasın.

Erkek Özellikleri

Terazi burcu erkeği zevkli, güzelliklere düşkün, hislere değer veren, dürüst, dengeli, iyi niyetli, kibar, adil hoş bir tiptir. Bu burcun erkeği, dürüsttür.

Verdiği sözleri tutmaya özellikle dikkat eder. Karşısındakinden de aynı davranışı bekler. Bu yumuşak sesli, sakin tavırlı erkeğin his yönü çok kuvvetlidir.

Daima tatlı sözlere ihityacı vardır. Dengeli, kafalı ve mantıklıdır. İyi bir eğitimi olmasa bile güzel konuşmasını bilir. En beğenilen erkek Terazi burcundan doğar. Hisli, güzelliğe düşkün, aşka önem veren tip, kadın ruhundan çok iyi anlar. Sözleri etkili, daima zarif, nazik ve şıktır.

Bu burcun erkeği oldukça çapkındır. Bir kadını bir süre sevip mutlu ettikten sonra başka bir maceraya atılır. Eğer akıllı, mantıklı, cazibeli, zarif, şık, güzel, hoş bir tipseniz onu ömür boyu yanınızda tutabilme şansınız yüksektir. Terazi burcu erkeği asla obur değildir. Fazla iştahlı bir tip sayılmaz. Ama güzel, seçme yemekleri sever. O yemek de bile güzellik arar. Sofra düzenine de önem verir.

Bu erkek paraya önem veren bir tip değildir. Maddi olmadığı gibi hayatta pek çok güzelliği elde edebilmek için paranın gerekli olduğunu bilir. Bu erkek çok kabiliyetli olduğu için sevdiği ve kendisine zevk veren bir konudan bol bol para kazanabilir.

Dostlarına çok değer verir. Onlarla birlikte olmayı sık sık arayıp sormayı çok sever. Başları sıkıldığında daima yanlarındadır.

Kadın Etkileri

Burçlar kuşağının en şaşırtıcı, kurnaz kadınıyla beraber olmaya adaysanız, şimdiden pasif bir rol üstlenmeyi kabul etmeniz gerekiyor.

Son derece kibar, zarif, şık ve büyülü bir havası olan Terazi kadını, övünmekten ve mağrur gözükmekten zevk duyar.

Görgü kurallarını iyi biliyor ve uyguluyorsanız, fizik güzelliğiniz onun için öneminini yitirir.

Sadakatinizden, aşkınızdan emin olduğu sürece sizinle olmak isteyecektir. Onu elde edebilmek için zarif, sessiz ve bakımlı olmalısınız.

Terazi kadınları güçlü, saldırgan, baskın karakterli erkeklerden hoşlanmazlar. Az konuşan, hareketleri ve sözleriyle onu onaylayan erkeklerle beraber olmayı tercih ederler.

Erkek Etkileri

Burçlar kuşağının en centilmen, şaşırtıcı, kurnaz erkeğiyle beraber olmaya adaysanız, şimdiden pasif bir rol üstlenmeyi kabul etmeniz gerekiyor.

Son derece kibar, zarif, şık ve büyülü bir havası olana Terazi erkeği, övünmekten ve mağrur gözükmekten zevk duyar.

Görgü kurallarını iyi biliyor ve uyguluyorsanız, fizik güzelliğiniz onun için önemini yitirir.

Sadakatinizden, aşkınızdan emin olduğu sürece sizinle olmak isteyecektir. Onu elde edebilmek için zarif, sessiz ve güzel olmalısınız.

Terazi erkekleri güçlü, saldırgan, baskın karakterli kadınlardan hoşlanmazlar. Az konuşan, hareketleri ve sözleriyle onu onaylayan kadınlarla beraber olmayı tercih ederler.

/ 500 Kez Okundu