İnegöl : Sisli...   17°C/ -2°C    Dolar : 5,30 TL Euro : 6,02 TL Altın : 229,3 TL BIST : 102.2

Akrep Burcu

Sıkıldığınız durumlar hangi konuda olursa olsun yardım arayabilirsiniz fakat insanlara gerekenden fazlasını anlatmamalısınız. Son derece kararlı olacağınız ve doğru hükümler vereceğiniz bir dönemdesiniz. Yalnız kalma ihtiyacı hissedecek zaman zaman çevrenizden uzaklaşacaksınız. Aşk Yaşamı : Burcunuzda başlayan yeniay ve tutulma önemli değişikliklere işaret ediyor, duygusal reaksiyonlarınızı kontrol edemezseniz zor koşullarla karşılaşabilirsiniz. En iyisi etraflıca düşünmeden kararlar alıp uygulamayın. İş Yaşamı : İş konularında biraz daha esnek olun. Başkalarıyla ilişkilerinizde anlaşmazlıkla suçlanabilirsiniz. Kendi fikirlerinizin doğruluğuna inancınız tam olsa da onları uygulamak için daha ağır hareket etmelisiniz. Para Durumu : Yurtdışı bağlantılarınız bugün eğitimle ilgili kararlar almanıza neden olabilir. Haberleşme konularında oldukça yoğun bir gün yaşamanız mümkün görünüyor. Acil şekilde halledilmesi gereken maddi sorunlarınıza sürpriz paralar çare olabilir. Dikkat : Kontrol edemediğiniz olaylar ve yeni gelişmeler sizi rahatsız edebilir. Bugün daha önlemci olmalı ve bu arada sağlığınıza da önem vermelisiniz.

Kadın Özellikleri

Bu burcun erkeği gibi son derece cazibelidirler. Onlarda erkekleri çeken bir taraf vardır. Akrep burcu kadını, daima dikkatli, ihtiyatlı ve gururu konusunda son derece hassastır.

O, dostları ve sevdikleri için pek çok şeye katlanabilir. Ama için için kendisinin üstün olduğunu hisseder. Alçakgönüllü gibi gözükse de zaman zaman kendini beğenmişliğini de hissedebilirsiniz.

Akrep burcu kadınının hayat görüşü başkalarından farklıdır. O ya hep ya hiç diye düşünür. Bir şeyin birazını elde etmenin değeri yoktur. Ya istediğine tamamıyla kavuşur ya da uzaklaşır. Bu iş, dostluk ve sevgide kendisini gösterir.

Bu burcun kadını çok cesurdur. Hiç bir şeyden korkusu yoktur. Sevip de dengesini kaybederse o vakit kaybedeceğini düşünerek biraz korkabilir. Ama başka konularda rahattır.

Akrep burcu kadını kıskançtır. Tüm burçların en kıskanç tipidir. Kendini üstün bulur ve bu yüzden de başkalarının sahip olduğu şeyleri kıskanır. Dostlarına düşkündür. Daima üstün durumdaki kişilerle ahbap olmak ister...

Kafalı, hayatta yükselmiş, parası olan dostlarıyla da iftihar eder. Akrep kadını için para kadar aşk da önemlidir. Hayatta bazen aşk daha ağır basar. Ancak onun seveceği erkek de kişilik sahibi, aşkı bilen, ihtiraslı bir tip olmalıdır.

Eğer severse mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Fakat daima kendisine ait olmanızı isteyecektir. Başka bir kadına yan gözle bakmanız, birini övmeniz onu çılgına çevirir. Sevdiği insanla her şeyini paylaşır. Ona karşı müşfik, iyi niyetli ve dürüsttür.

Onu aldatmak çok tehlikelidir. Sevdiği an tam anlamıyla bağlanır ve fedakârdır. Fakat onun durmadan üstünüze düşmesi, her halinizi incelemesi, bir an olsun gözünüz dalsa şüphelenmesi bütün sevginize rağmen biraz da bezmenize yol açabilir.

Çocuk Özellikleri Özellikleri

Akrep burcu gerçek kimliklerini kendilerine saklamayı tercih ederler. Duyguları konusunda çok bilinçlidirler. Yoğun duygular yaşarlar ama onları kontrol edebilirler. Benliklerini iç dünyalarında iyice olgunlaştırdıktan sonra dışarıya belli ederler. Kişiliğinde çoğu zaman duygusallık ve sezgisellik ağır basar.

Akrep burçluların çelişkili bir yapıları vardır. Hem öz benliklerini geliştirmek isterler, hem de duyguları onları başkalarıyla meşgul eder. Akrep burcunun bir kısmı bu çelişki nedeniyle kendi hayat amaçlarına yönelmeyi başaramayabilir. Bu konuda onları desteklemek faydalı olur. Kendi amacını seçmiş bir akrep burçlu, yoğun duygularından aldığı konsantrasyon gücüyle büyük bir başarıya ulaşır.

Çoğu akrep burcu sosyal ve kendine dönük zekâya sahiptir. Akrep burçları normalde kendi hislerinin farkında olan kişilerdir. Ama sezgileriyle başkalarının iç dünyasını da çok iyi anlarlar. Bu yetenekleri sayesinde başkalarına öncülük edebilirler.

Birçok akrep burcunun dini lider, politikacı ve felsefeci olması bu nedenledir. Özellikle yeni bir paradigma ileri sürmek, devrim yapmak söz konusu olduğunda akrep burçları akla gelir. Gizemli, güçlü, iradeli, tutkulu tiplerdir.

Akrep burcunda doğan çocukların birçoğu, hareketli, enerjik, cana yakın bir tiptir. Bazıları da kendi halinde, etrafına karşı ilgisiz gibi görünen tiplerdir. Çoğunlukla akrep burçlular kendisine meydan okuyan biri olmadığı sürece uyumlu bir tutum izlerler. Ancak bu sakin görüntünün altında kendini asla ezdirmek istemeyen biri vardır. Kışkırtılırsa birden büyük bir hırsla saldırganlık gösterebilir. Üstelik çok dayanıklı ve kincidir de. Kolay affetmez, düşmanını unutmaz.

Akrep burcu çocukların eğitilmesi zor değildir. Çünkü problem çözmekten, zorlukları yenmekten hoşlanır ve bunları birer düşman gibi yenerek ortadan kaldırmak ister. Onun için derslerinde başarılı olması mümkündür. Eğer aile içinde sevgi ve takdir görüyorsa, içine attığı bir sorunu yoksa dış dünyaya karşı ilgilidir ve derslere ilgi gösterir.

Ancak ailede veya arkadaşları arasında bir sorun yaşıyorsa bunu itiraf edemez. Duygularını zayıflık sayarak saklar, kimseden yardım istemez. İçten içe duygusal acılar yaşar. Bu nedenle ona karşı çok empatik olmak gerekir.

Akrep burcunun her yaşta duygusal yoğunluklar yaşama eğilimi vardır. Sorunlarını hayal gücüyle büyütür. Basit kavgalardan büyük düşmanlıklar üretebilir. Kardeş kıskançlığı gibi meselelerde doğal tepkiler vermek yerine içine atar. Duygusal ihtiyaçlarını göstermek yerine kendi kendini yer. Kendisine meydan okuyan oldu mu aldırış etmez gibi görünür, ama rekabet hisleri güçlüdür.

Akrep burcu çocuğun yoğun duygularını ve cesaretini uygun alanlara yöneltmek gereklidir. Konsantrasyon gücü yüksektir, hayatta çok başarılı olabilir. Akrep burcu bir çocuğa fazla yasakçı ve otoriter davranılırsa sinsi davranışlara meyleder. Eğer onun isteklerine karşı anlayışlı olunursa hislerini daha kolay açıklar ve gizli kapaklı işlere de kalkmaz.

Aslında akrep burcu bir çocuk belli etmese de sevgiye ve korunmaya ihtiyaç duyar. Aldırış etmez görünüşünün altında zayıflık sayarak gizlediği derin duyguları vardır. Hem sevdiği kişinin takdirini kazanmak için çok çaba gösterebilir, çok büyük fedakârlık yapabilir. Ona haşinlik, çekingenlik ve içine kapanmanın doğru olmadığını öğretmek için koşulsuz sevgi ve şefkat gösterin. Çocuk sevildiğini anlayınca kendisine de size de güvenir ve bu sayede mutlu olur.

Akrep burcu hayatta karşılaştığı en büyük zorluklarda bile, soğukkanlılığını koruyabilir. Kendine hâkimiyeti çok yüksektir. Bu sayede hayat sınavında zorlanan eşi ve ailesinin de fedakârca yanında olur ve manevi destek verir. Akrep'in istediği, amaçladığı şeye ulaşmak için hedefe kilitlenmek yönünde oldukça gelişkin bir iradesi vardır. Konsantrasyon gücü çok yüksek olduğu için, amaçladıklarına ulaşmasını pek az şey engelleyebilir.

Çok erken yaşlardan itibaren ebeveynlerinin küçük Akrep'in bu güçlü iradesiyle karşılaşması çok doğaldır. Söylenenlere, kendisinden talep edilenlere zaman zaman çok katı bir şekilde karşı çıkabilirken, kendi seçimlerinin arkasında da güvenle durabilmeyi bilir. Bu çocuğun kararlılığını pozitif şekilde kullanmayı öğrenmesini sağlamak için, hassas dengeler oluşturmak önemlidir.

Nasıl Davranmalı?

Akrep çocukları yaşlarından beklenmeyen bir sezgi gücüyle, olayların ve davranışların iç yüzünü anlarlar. Bu nedenle göstermelik sevgi yerine içten bir anlayışı tercih ederler. Onlara verilebilecek en büyük hediye, onları oldukları gibi kabullenmek, desteklemek ve bireyselliklerini tanımaktır. Odasını, eşyalarını karıştırmayın, sık sık öğüt verip akıl öğretmeyin. Ona saygı duyun, bunu hak ettiğine inanmaktadır.

Akrep burcu duygularına son derece fazla odaklanmıştır. Ancak onları kontrol etmeyi de bilir. Onların duygularını kendi iç âleminde dengelemeleri için zaman tanıyın. Çirkin hislerini sezseniz bile yüzlerine vurmayın. Akrep çocuğun kendi yoğun duygusallığını tanıyıp, kabul ederek, yaşama duyduğu ihtiraslı yaklaşımı da keşfetmesi önemlidir. Onun enerjisi biraz da duygularından gelir.

Akrep burcu çocukları bazen tutuk, bazen ise aşırı derecede haşarı olabilirler. Duyguları aşırı uçlara gidip gelebilir. Birden çok yakın, ya da çok uzak olurlar. Onları anlamak zor gelebilir, ama anlamaya çalışın, çünkü dışa belli etmeseler de içten içe acı çekerler. Duygularını tanıyıp kontrol edebilecek olgunluğa erişene dek onlara destek olmalısınız. Mesela arkadaşlarından gördükleri bir hareketi vefasızlık hatta ihanet olarak değerlendirip çok içlenebilirler. Onlara bağlılık duyma ve bekleme duygusu konusunda daha ılımlı olmayı öğretin.

Akrep çocukları çok aktif ve sosyal olmayabilirler. Anne babaları biraz anlayışlı ve destekçi olmalıdır. Her ne kadar anne babalarına karşı ihtiyaçsız gibi davranıyor olsalar da, bazen soğuk, uzak ve sırcı olabilirler. Bu onların güçlü görünme isteklerindendir. Aslında onun da her çocuk gibi onaylanmaya ihtiyacı vardır ama ihtiyaçlarını itiraf etmekte zorlanırlar.

Bu çocukları bazen yalnız bırakın ki, iç muhasebelerini kendileri yapsınlar, duygusal yoğunluklarını yaşayıp çözümlesinler. Fazla üstlerine giderseniz, kendilerini baskı altında hissedip kaçacaklardır. Ancak aynı zamanda da yalnız bırakılmaktan dolayı sizi suçlayabilirler. Belli bir süre verdikten sonra onlarla ilgilenmeyi de ihmal etmeyin. Ona hayatın tadını çıkarmayı, pozitif düşünmeyi öğretin.

Yol gösterin, yardımcı olun. Kendi tarzını meydana getirmekte zorlanabilir, rehberlik almaya ihtiyacı olacaktır. Ama baskıya da gelemez. Manevi değerleri küçük yaştan itibaren anlayabilecek yeteneğe sahip olan akrep çocuğu, bunlara şiddetle ihtiyaç duyar. Eğer siz bunu önemsemezseniz, metafizik merakıyla yöneldiği çevrelerden olumsuz etkilenmesi mümkündür.

Oyuncaklar

Akrep burcu için güç ve üstünlük hissi önemlidir. Oyuncaklara belki en az ilgi gösteren bir çocuktur. Onun için asıl önemlisi, o oyuncağın temsil ettiği şeydir. Belki o oyuncak, sizin onu kardeşinden daha az önemsediğinizi temsil edebilir. Kardeşine alınan oyuncaktan biraz da düşük bir oyuncak onun dünyasını karartabilir.

Hatta son derece yıkıcı güdülerle kardeşinin oyuncağını kırabilir. Asıl istediği şey, onun kişiliğine ve haklarına saygı duyulmasıdır. Akrep burcu erkek çocukları arkadaşlarıyla rekabet edebileceği iyi bir bisikleti, akülü veya uzaktan kumandalı arabayı şiddetle isteyebilir.

Büyük ve esaslı bir oyuncak için, uzun zaman para biriktirebilir. Büyük bir hedefe ulaşmak için, uzun zaman hazzı erteleme gücüne sahiptir. Akrep burçlarının merhamet duygularını geliştirecek bir evcil hayvan alınması uygun olur. Korumasına muhtaç bir hayvana bütün sevgisini verir.

Anne - Babalar

Akrep burcu babalar güçlü, çok çalışan, ketum ve çocuklarıyla çok yüz göz olmayan babalardır. Bu onların çocuklarının gözünde küçük düşmek istememelerinden dolayıdır. Ama bu uzaklıkları duygusal ihtiyaçları olan çocuklar için zorlayıcı olabilir. Aslında çocuklarını çok önemserler.

Çoğu akrep burcu, çocuklarını kendilerinin devamı gibi görür, onları oldukları gibi kabul ederler. Onları eleştirilere ve suçlamalara karşı savunurlar. Hatta çocuklarının gerçekten suçlu olduğu zamanlarda da bunu kabullenmek istemeyebilirler. Sahiplenme hislerinde daha ölçülü olmalarında fayda vardır.

Akrep burcu anneleri ise çocuklarına son derece düşkündür. Tutku derecesinde bağlı oldukları çocuklarını yeterince özgür bırakmayabilirler. Biraz daha ölçülü olmaları, çocuklarının kendilerine yeter birer birey olmaları için yararlı olacaktır. Akrep ebeveynler, çocuklarının duygularını sezerler, zayıflıklarına acır, destek olurlar. Ama ileri yaşlarda fazla bağlılık bekleyip, suçluluk hissettirmeleri mümkündür. En iyisi çocuklarını kendi ayakları üzerinde durmaya alıştırmaktır.

Erkek Özellikleri

Bu burcun erkeği çoğı bakımdan ilgi çekicidir. Su grubu olduğu için çok derin hisleri vardır. Diğer taraftan analizci bir kafaya sahiptir. Akrep burcu erkeği, kadınlar tarafından çok beğenilen bir tiptir.

O analizci kafası sayesinde karşısındaki insanı çabucak inceler ve anlar. Kendince bir karara varır ve bu karar çoğunlukla doğrudur. Aklına koyduğu şeyi muhakkak yapar.

Akrep burcu erkeği çapkındır. Sevgiye ve sevişmeye çok düşkündür. Daha çok genç yaşlarda cazibesiyle kadınları elde eder. Hayatında daima bir kadın olmalıdır. Onun ilk tanıdığı bir kadınla evlenmesi ender görülen bir durumdur. O ancak pek çok sevgili değiştirdikten sonra evlenecektir.

Bu burcun erkekleri içkiye çok düşkündür. İçtikleri zaman daha neşeli, daha konuşkan, daha cana yakın olurlar.

Akrep burcu erkeği, her şeyin en iyisini ister. Kendisi için lüks bir hayat arzular. Kendi rahatı için ne gerekiyorsa yapmak için elinden geleni yapar.

Akrep burcu erkeğinin gözleri güzel veya çirkin olabilir. Fakat bu erkek nasıl bakacağını bilir. Bakışlarıyla karşısındaki insanı kolayca etkisi altına alır. Sözleri bakışlarından daha etkilidir.

Bu burcun erkeği çok inatçıdır. Onun inadıyla başa çıkmanın imkânı yoktur. Çevresiyle iyi ilişkiler kuran bu erkeğin damarına basmamalısınız.

Pek çok konuda üstün özellikleri bulunan akrep erkeğinin sevdiği kadının her bakımdan kendisine uyması gereklidir. Eşinin bağımsızlığına tahammülü yoktur.

Kadın Etkileri

Oldukça enerjik olan Akrep kadını her yönüyle son derece güçlüdür.

Saldırgan, umursamaz ve düşüncesiz olabileceği gibi, etrafa ve çevresindekilere de zarar vererek tatmin olmaya çalışabilir.

Bazen hiç konuşmaz ama bazen de tam tersi sevecen bir âşık olur.

Seks konusunda son derece istekli olan Akrep kadınını elde etmek istiyorsanız bakımlı, şehvetli, itaatkar ve sadık bir erkek olmanız gerekiyor.

Son derece kıskanç olduğu için onunla birlikte olmak zordur. Yaratıcılığınızı, anlayışlı yapınızı ön plana çıkartarak onun ilgisini çekebilirsiniz.

Erkek Etkileri

Oldukça enerjik olan Akrep erkeği her yönüyle son derece güçlüdür. Saldırgan, sadist, umursamaz ve düşüncesiz olabilir.

Bazen hiç konuşmaz ama bazen de tam tersi sevecen bir âşık olur.

Seksüel performansı her zaman dorukta olan Akrep erkeğini elde etmek istiyorsanız bakımlı, şehvetli, itaatkar ve sadık bir kadın olmanız gerekiyor.

Son derece kıskanç olduğu için onunla birlikte olmak zordur. Yaratıcılığınızı, anlayışlı yapınızı ön plana çıkartarak onun ilgisini çekebilirsiniz.

/ 500 Kez Okundu