İnegöl : Sisli...   17°C/ -2°C    Dolar : 5,29 TL Euro : 6,01 TL Altın : 228,8 TL BIST : 102.3

Yay Burcu

Özgüveniniz bugünlerde, bazı olayların etkisiyle tırmanışa geçmiş gibi. Bu yüzden ilişkilerinizde şu sıralar sınırsız bir hoşgörü hakim. Bundan, sizin dışınızdaki bazı ilişki pürüzlerini düzeltme anlamında yararlanabilirsiniz. Bugün birtakım duyumlar sizde kısa süreli gerginlikler yaratabilir. Dost çevrenizdeki sağduyu sizi etkileyip şekillendirecek. Kararlı birisiniz. Başarılara açık özellikleriniz var. Aşk Yaşamı : Ona başlangıçta açtığınız bütün kredileri, cömertçe harcadığına inanırken biraz haksız görünüyorsunuz. Partneriniz yeniden birlikte olmak için elinden geleni yapıyor. Dostlarınızdan da destekler istiyor. İş Yaşamı : Ekonomik olarak memnunsunuz. Bu aralar konumunuzu daha netleşmiş yetkilerle daha belirgin duruma getirebilirsiniz. Çok doyumlu ilişkiler içinde, çok sevdiğiniz bir işi yapıyorsunuz. Para Durumu : Kimse size güvendiğini gizlemiyor. Fakat, beklediğiniz destekler listenizde gelecek günlerde rencide olabileceğiniz isimler var. Bazı yaklaşımlarınızdaki tavrınız, Yanlış değerlendirilmenize çok elverişli. Dikkat : Kullanılma anlamında çok davetkar olduğunuz bir ilişkinizde zarar görmeye çok açıksınız. Bu gibi durumlarda iyi niyetinizi frenlemelisiniz. Biraz kuşkucu yaklaşımlarınız, sorunlarınızı aza indirecek.

Kadın Özellikleri

Yay burcunda doğan erkekler gibi kadınları da bağımsızlıklarına çok düşkündür. Kolay kolay evlenmeyi istemezler. Kafalı, neşeli ve zeki oldukları için bazıları evlilik yerine dostluğu tercih ederler.

Bu burçta doğan kadınlar kavga, gürültü sevmezler. Her zaman mantıktan yanadır. Yay burcu kadını cazip bir tiptir. O kafasını kullanarak karşısındakilere dediğini kolaylıkla yaptırır.

Neşesi, şirinliği, nezaketi, nükte gücü sayesinde toplumda beğenilen, aranılan bir tiptir. Çok yönlüdür ve çeşitli konulara ilgi duyar.

Evde otursa da, çalışsa da kendini oyalayacak bir konu bulacaktır. Bilgiye hayrandır. Bu nedenle okumayı, devamlı yeni şeyler öğrenmeyi çok sever. Dostlukları çok ciddidir. Hayatta en önem verdiği şeylerden biri dostluktur.

Neşesi ve eğlenceli kişiliği sayesinde yanında vaktin nasıl geçtiğini fark etmezsiniz. Yay burcu kadını kıskanç değil hislidir. Ancak doğum anında Mars gibi bir yıldız parlamışsa bu kıskançlığı yol açabilir.

Yay burcu kadını ailesini ve yakınlarını sever ve onlarla çok ilgilenir. Kesinlikle onun ailesini tenkit etmekten kaçınmalısınız. Onlardan uzak kalsa bile yine de onları arayıp sormayı ihmal etmez.

Eğer sevdiğini anlayıp evlenirse çok mutlu olur. O daima eşinin en iyi arkadaşı olmak isteyecektir. Evlendikten sonra ikinci planda tutulmaya tahammülü yoktur.

Çocuk Özellikleri Özellikleri

Yay burcu çocuklar, oldukça dışadönük ve arkadaş canlısı bir yapıdadır. Sıcakkanlılıkla insanlara yanaşarak, karşısındakini rahatlatır. Çok erken yaşlarda bile, kendini sevdirmeyi bilir. Sosyalleşme becerisinde en büyük faktör, sevileceğine dair duyduğu özgüvendir.

Yay burcu dış dünyaya yönelik ama iç dünyadan soyut değildirler. Aksine onlar iç dünyalarının aradığı anlamı dışarıda ararlar. Mesela özgüvenlerini, başarılarda aralar. Öz değerlerini çeşitli yaşam felsefelerinde, seyahatlerde, yeni kişilerle tanışıp görüşmekte ararlar.

Yay burcu çocuğu aktif ve dışa dönük olmakla birlikte iç dünyasında doğru yanlış bilincine doğuştan sahiptir. Oyunlarında adil ve dürüst davranır, kuralların herkese uygulanmasını sağlamaya uğraşır.

Yay burcu çocuğu hayat macerasına atılmaya heveslidir, ancak amacı egosunu ortaya koymak değil, süper ego diyebileceğimiz, kendisine güven duymasını sağlayacak olan yüksek karakterini keşfetmek ister.

Yay, hayatı kimsenin sevmediği kadar sever ve gayretle ona kendi damgasını vurmaya çalışır. Orta karar başarılar ve geleneksel düşünüş, ona göre dehşet vericidir. Onun temel ihtiyacı, yeni düşüncelerin keşfedilebileceği özgür bir ortamdır. Hayatı ahlak kuralları ve yüksek değerler bakımından değerlendiren yay burcu, iyi, doğru ve kahramanca olan her şeyi yaşamak ve gerçekleştirmek ister. İdealleri için önderlik yapmayı sever. Çoğu yay burçlu sosyal ve doğa zekâsına sahiptir.

Yay burcu, doğayı koruma gibi konulara doğuştan ilgi duyar. Yüreklerindeki ideal boşluğu barışçı veya doğasever dünya görüşleriyle doldurmaya çalışmaları mümkündür. Yay burcunun doğaya olan asıl ilgisi, doğa sporlarına olan ilgisinden kaynaklanır. Dağcılık olsun, denizcilik olsun fark etmez, doğayla baş başa olmayı sever.

Canlı türlerinin soyunun tükenmemesi için eylemlere ilgi duyar. Yay burcu, yaşam felsefelerine, inanç konularına, ideolojik politik konulara da ilgi duyar. Her türlü toplumsal eylem ve etkenlikte ön sırada görev almaya yetenek ve istekleri bulunur. İyimser, canlı, atılgan, zeki, kendinden emin ve özgür ruhludurlar.

Yay burcu çocuklar akıllı, gururlu ve öz güvenlidir. Büyük adam gibi sorular sorar yada çok bilmiş cevaplar verirler. Küçük kardeşlerine öğrendikleri şeyleri öğretmek isteyebilirler. Bunu yapıyorlarsa onları edebiyat ve eğitim dünyasına yönlendirin.

Yay burcunda doğan çocuklar çoğu zaman aileleri tarafından sevilir ve takdir edilir. Bunun nedeni, cana yakın, aktif, hareketli olduğu gibi, dürüst ve ahlaklı olmasındandır. En azından öyle bir imaj sahibi olmayı önemser. Yay burcu çok küçük yaşlardan itibaren doğru-yanlış ayrımına değer verirler, mutlaka doğru hareket etmek ve takdir görmek ister.

Aileleri tarafından iyiye, güzele, doğruya yönlendirilmeleri kolaydır. Bir şeyi her hangi bir ödül için değil, gerçekten doğru olduğu için yapma kabiliyetleri vardır. Soyut değer ve düşüncelere sahip olma yaşı akranlarından erken gelişecektir.

Yalnız yay burcunun bir problemi vardır, asla emir almak, nasihat dinlemek istemez. Doğruyu yanlışı kendisi bulmak, kendi doğrularını uygulamak isteyecektir. Ne kadar ısrar etseniz, cezalandırmaya kalksanız nafiledir, çünkü doğuştan bağımsızdır. Bu bağımsızlığı için mücadele etmeye de kararlıdır. En iyi çare onun fikirlerine saygı duyduğunuzu belli ettikten sonra, onu bir büyük insan gibi ikna etmektir.

Yay burcu çocuklarla benlik mücadelesine girmeden muhatap olmak faydalıdır. Sevgiyi ve bağlılığı öğrenmesi zaman alacaktır. O daha çok küçükken bile, neredeyse kendi başına yaşayabilecekmiş gibi kendine güvenir. Korku ve ihtiyaç sebebiyle itaat etmek ve bağlanmak istemez. Onun kendine güvenini zorlu cezalarla yıldırmaya çalışmamak gerekir. Çünkü yay burcunun kendine olan güveni her şeyidir.

Yay burcu bir çocuk, değişken ruhlu, yeniliklere meraklıdır. Bu nedenle sorumluluklarına yoğunlaşmayabilir. Ancak görevleri ısrarla hatırlatıldığında büyük bir ciddilikle sorumluluklarını yüklenecektir. Çoğu zaman eğitim konusunda zorluk çıkarmaz. Ancak hiperaktif eğilimli yay burcu, dikkatini zor konulara yoğunlaştırmakta güçlük çekebilirler.

Başarı duygusunu çok önemsediği için, okul hayatını bir oyun ve yarış gibi görmesi sağlanmalıdır. Eğer başarı duygusunun baştan çıkarıcı tadına alışırsa kendiliğinden ders çalışacaktır. Aşırı hareketli Yay burcunun enerjisini harcamak için, bol bol oyun oynaması, spor yapması şarttır. Zaten Yay burcu macera ve hareketi sever. Kız olsun, erkek olsun sporla, yarışmayla arası iyidir. Kendisini olumlu bir sahada göstermesine imkan sağlayın ve izin verin.

Nasıl Davranmalı?

Yay burçları, iyimser ve pozitif düşünen çocuklardır. Hatta çevrelerine de umut aşılar, olumlu bir şekilde etkilerler. Genellikle her şeyin iyi tarafını görmeye, çaresiz ya da umutsuz kaldığında mutlaka bir yol bulunacağına inanmaya hazırdır. Bu nedenle sorunlarıyla kolay başa çıkma potansiyeline sahip çocuklardır.

Yay burçluların belki en büyük sorunu, şanslarına fazla güvenmeleri, yeterince kaygı hissetmemeleridir. Bazen tasasız davranarak şanslarını harcadıkları olabilir. Abartılı hedefleri olduğu halde en küçük bir başarıyı bile gerçekleştiremedikleri görülebilir. Daha gerçekçi olmayı öğrenmelerinde fayda vardır.

Yay burcunun yaşamlarına anlam kazandırabilmek için mutlaka bir hedefleri ve amaçları olmalıdır. Yoksa onlar günlük hayatın sıradanlığına katlanamazlar. Belirli bir amaca odaklandıklarında değişkenlik ve tutarsızlıktan da kurtulmuş olurlar.

Yay burcunun bir amaç sahibi olmakta en büyük problemi, çok etkileyici olmadıkça her hangi bir şeye odaklanamamasıdır. Birçok yay burcu, ancak uzak diyarlara seyahat etmek, dünyayı gezmek, büyük keşiflere imza atmak gibi devasa hedefleri, istemeye değer bulurlar.

Gündelik sorumlulukları sıradan insanlara göre buldukları için, uğraşmaya değer bulmazlar. Onlara büyük yollara da ancak küçük adımlarla başlanacağını öğretmelisiniz. Büyük hevesler peşinde koşarken sorumluluklarını aksatmaması gerektiğini bilmeliler.

Şımartılmaya elverişli bir yapıya sahip olan yay burcu, kendisini sınırlarını öğretmeyen anne babalar tarafından yetiştirilirlerse, başkalarını kullanan, narsist, kibirli, duyarsız kişilere dönüşebilirler. Onu ancak doğru ve ölçülü hareketleri için takdir edin. Gerektiğinde de ikazlarınızla başkalarının haklarını ve değerini anlamasına çaba gösterin.

Yaylar manevi değerlere ihtiyaç duyan, bundan dolayı çok kolay inanan kişilerdir. Onlara doğru değerleri küçük yaştan itibaren öğretmelisiniz ki, yanlış inanç ve değerler peşinde koşmasınlar.

Oyuncaklar

Yay burçları kendilerini büyük şeylere layık görürler. Abartmaya elverişli bir karakterleri olduğundan istekleri aşırı olabilir. İsteklerini mantık çerçevesiyle sınırlamasını öğretmek için, her istediği oyuncağı alamayacağını öğretmekle işe başlayabilirsiniz.

Haşarı yayların istekleri hiç bitmez. Her istediklerini verirseniz kıymet bilmezler, üstelik hiçbir şeyden zevk almaz olurlar. Bazı şeyleri hak etmesi gerektiğini öğretin ki, gerçek hayatta zorluk çekmesinler. İlgileri dağınık ve değişken olduğu için, belli bir oyuna yoğunlaşmaları zor olabilir. Onun büyük hayallerini gerçekleştirme hevesine en çok imkân veren oyuncak çoğu zaman bilgisayar oyunlarıdır.

Ancak bilgisayar başında fazla zaman geçirmesi onu gerçek dünyadan koparacak kadar aşırı olmamalıdır. Hem zekâlarını hem sosyal becerilerini kullandıkları oyun türleri onlar için en uygun oyunlardır. Örneğin grupla oynanan, kızmabirader, kartlarla bilgi yarışması gibi çeşitli oyunlardan büyük zevk alacaktır. Yay burçları cömert yapılıdırlar. Arkadaşlarına hediyeler vermeyi abartıyorsa onu ikaz edin.

Yay burcu hediyeler vererek etrafına üstünlüğünü kabul ettirebildiği bir grup toplamayı sevebilir. Kendisini insanlara sevdirmesi ve saygı duyulan biri olması için ılımlı bir davranış modelinin yeterli olacağını anlatın. Büyük cömertliklere ve gösterişe ihtiyacı olmadığını bilsin.

Anne - Babalar

Yay burcu baba, hem cömert ve otoriter hem de arkadaşça hayatı paylaşabileceğiniz maceracı bir kişiliktir. Gerek oyunlar oynayarak, birlikte spor yaparak, gerek birlikte ders çalışarak çocuklarıyla hayatı paylaşır. Renkli ve hareketli bir babadır. Ancak çocukları duygusal ve yavaş yaratılışlıysa araya mesafe koyması mümkündür.

Zayıflıklara acımak ve ayak uydurmaktan hoşlanmaz. Böyle bir çocuğu annesinin ilgisine terk eder. Zaten biraz sorumluluklarını savsaklamaya meyillidir. Genellikle kendi projeleri ve maceralarını yaşarken ailesini ihmal etmesi mümkündür.

Yay burcu anneler de mürebbiye tavırlı, çocuklarına değerleri ve kuralları öğretici yapıdadır. Çocuklarını sertliğe başvurmaya gerek kalmadan, kaş göz işaretiyle yönetmeyi becerirler. Bazen çocuklarının kendilerini ifadesini hafifçe baskılarlar. Biraz daha yumuşak ve anaç olmaları çocuklarının duygusal ihtiyaçları için gereklidir.

Ancak ister anne olsun, ister baba olsun her yay burçlu çocuklarının eğitimini ve sosyalleşmesini destekler. Cesaret aşılarlar, ödüllendirirler, ama hatalarını pek hoş göremezler. Hassas çocuklar için fazlaca hareketli anne-babadırlar.

Erkek Özellikleri

Yay burcunda doğan erkek neşeli, hareketli, cana yakın, hayatı seven bir tiptir. Merakı yüzünden bir çok konuya ilgi duyar ve dolayısıyla da geniş bir bilgisi vardır. Hangi konuyu açarsanız size söyleyecek bir lafı vardır.

Ayrıca sözleri çok eğlenceli ve ilginçtir. Aklına koyduğu zaman karşısındakini oyalamasını bilir. Ama kendisi çift karakterli bir burçtandır.

Bu da onun bir çok yöne birden gitmeyi istemesine, yeniliklerden hoşlanmasına, çabuk bıkıp sıkılmasına sebep olur.

Karşısındaki kişiye birdenbire sevdiğini söyleyebilir. Üstüne çok düşüp onu memnun edecek şeyler yapabilir. Fakat sonra aniden bir karar vererek uzaklaşabilir. Sorun karşı tarafta değil Yay burcu erkeğindedir, çünkü fikir değiştirmiştir.

Hatta evlenmeye karar verse bile biraz düşünmenizi tavsiye ederiz. Çünkü sevgisi çabuk söneceği için iyi netice vermeyecektir. Bu nedenle elinize fırsat geçti diye bu erkekle hemen evlenmeye karar vermeyin.

Bu erkek oldukça havaidir ve güzellikten, cazibeden etkilenir. Karşısındaki kişiyi merak eder ve hemen incelemeye başlar. Fakat onu oyalamaz ve dikkatini çekemezseniz, hemen sıkılır ve yeni bir arayışın içine girer.

Yay burcu erkeği eğlenceye çok düşkündür. Enerjisi fazla olan erkek sporu da eğlence kapsamına alır. Sürekli gezmeye, eğlenmeye ve spor yapmaya meraklıdır. Bağımsızlığına çok düşkündür. Bu nedenle yalnız oturmayı tercih eder.

Kadın Etkileri

İleri görüşlü, açık fikirli, esprili ve candan bir yapışı olan Yay kadını, size çok fazla ilgi gösterdiği bir anda ortadan yok olabilir.

Çünkü özgürlüğüne son derece düşkündür. Eğer onu elde etmek istiyorsanız sakın ciddi bir amaçla yaklaştığınız hissini uyandırmayın ve sorgular, hesap sorar tarzda konuşmayın.

Onu kızdırırsınız. Onunla önce arkadaş olun, sorunlarınızı, zevklerinizi paylasın.

En önemlisi göz alıcı, görkemli, canlı ve hareketli olmanız gerektiğini unutmayın.

Özgürlüğünü kesinlikle kısıtlamayacağınızdan emin olmasını da sağlayın. Bütün bunları yapabilirseniz bu neşeli kadınla beraber olma şansını yakalayabilirsiniz.

Erkek Etkileri

İleri görüşlü, açık fikirli, esprili ve candan bir yapışı olan Yay erkeği, size çok fazla ilgi gösterdiği bir anda ortadan yok olabilir.

Çünkü özgürlüğüne son derece düşkündür. Eğer onu elde etmek istiyorsanız sakın ciddi bir amaçla yaklaştığınız hissini uyandırmayın ve sorgular, hesap sorar tarzda konuşmayın.

Onu kızdırırsınız. Onunla önce arkadaş olun, sorunlarınızı, zevklerinizi paylasın.

En önemlisi göz alıcı, görkemli, canlı ve hareketli olmanız gerektiğini unutmayın. Özgürlüğünü kesinlikle kısıtlamayacağınızdan emin olmasını da sağlayın.

Bütün bunları yapabilirseniz bu neşeli erkekle beraber olma şansım yakalayabilirsiniz.

/ 500 Kez Okundu