Başkan Dinçer: “Kitap konakları öğrencilerin eğitimine büyük destek sağlıyor”

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Başkan Dinçer: “Kitap konakları öğrencilerin eğitimine büyük destek sağlıyor”
17 Şub 2024 / Cmt 15:53
2 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Aksaray’da belediye tarafından şehrin birçok noktasına açılan kitap konakları öğrencilerin uğrak noktası haline geldi.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in öğrenciler ve kitapseverlerin faydalanması için hayata geçirdiği kitap konaklarında günün her saatinde yoğunluk yaşanıyor. Aksaray Belediyesinin kültür ve eğitim hizmetleri arasında yer alan kitap konaklarında öğrencilere ve her yaş grubundaki kitapseverlere rahat ve huzurlu bir ortamda kitap okuma imkânı sunuluyor. Şehrin 4 farklı noktasında hizmet veren kitap konakları, orta ve lise öğrencileri, üniversiteye hazırlanan gençler ve üniversiteli gençlerin uğrak noktası olmaya devam ediyor.
Belediye Başkanı Evren Dinçer, öğrencilerin ders çalışıp araştırma yapabildikleri kitap konaklarında öğrencilere huzurlu ve sessiz bir ortam sağlandığını ifade etti. Her yaştan öğrencinin bilgiye ulaşmasını ve eğitimlerine katkıda bulunmak için kitap konakları projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Dinçer, gençlerle biraya gelmek için zaman zaman kitap konaklarını ziyaret ediyor. Kitap konaklarında her öğrencinin ilgi alanına göre yeterli kaynaklara yer verdiklerini söyleyen Başkan Dinçer, “Kitap konaklarında her yaştan bireye, özellikle de öğrencilerimize sunduğumuz hizmetlerden herkes memnun. Bireysel çalışma odaları, grup çalışma odaları, bilgisayar odaları ile kafeterya ile öğrencilere aslında burada sessiz, sakin ve huzurlu bir ortam sunuyoruz. Zaman zaman bu tesislerimizi ziyaret ettiğimizde gençlerimizi dinliyoruz, onların fikirleri ve heyecanları bize yeni projeler konusunda yol gösterici oluyor” dedi.
Başkan Dinçer, şehirde hali hazırda Nuri Yazıcı Kitap Konağı ile birlikte Paşacık, Tapduk Emre ve Hoca Ahmed Yesevi Kitap Konağını öğrencilerin severek kullandığını söyledi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.