Başkan Ergün, Büyükşehir’in eğitimcileriyle buluştu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Başkan Ergün, Büyükşehir’in eğitimcileriyle buluştu
25 Kas 2023 / Cmt 13:22
/ 3 Kez Okundu
| |

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediyesinin eğitim hizmetlerinde görev yapan öğretmen ve eğitmen kadrosuyla düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediyesinin eğitim hizmetleri olan MABEM, Çocuk Kültür ve Sanat Merkezleri, Kreşler, MASMEK ve konservatuvarda görev yapan öğretmen ve eğitmenlerle buluştu. Kültür Merkezi Lale Salonu’nda düzenlenen programa
Törende konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Öğretmenler Günü gibi anlamlı bir günde sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Her birinizin öğretmenler gününü kutluyor, verdiğiniz emekler için sizlere şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren güzel Manisa’mıza çok önemli proje ve hizmetler kazandırdık. Çevreci yatırımlarıyla, modern kavşaklarıyla, prestij caddeleriyle, yollarıyla, altyapısıyla, üreten ve üretime değer katan tesisleriyle, Manisa’mızı geliştirdik, değiştirdik” dedi.
Eğitim ve sosyal alanda da önemli çalışmalara imza attıklarını ifade eden Başkan Ergün, “Tabi ki belediyeciliğin yalnızca yol yapmaktan, altyapı yapmaktan ibaret olmadığını da iyi biliyoruz. Bu kapsamda eğitimde, kültürde, sporda, sanatta ve sosyal hizmetlerde yaptığımız çalışmalarla hemşehrilerimizin hep yanında olduk. Yüzde 98 gibi bir başarı oranıyla göz bebeğimiz olan MABEM’lerimiz; çocuklarımızın okul öncesi eğitim ve gelişimleri için hayata geçirdiğimiz Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerimiz; başta kadınlarımız olmak üzere yetişkin eğitimini ön plana çıkardığımız MASMEK kurslarımız; Konservatuvarımız ve Kreşlerimizle 7’den 70’e tüm Manisalı hemşerilerimize eğitim alanında önemli destek ve katkılar sağlamış olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Öğretmenlere teşekkür etti
Manisa Büyükşehir Belediyesinin eğitim kadrosuna verdikleri hizmetler nedeniyle teşekkür eden Başkan Ergün, “Saydığım eğitim hizmetlerimizde, siz değerli öğretmenlerimizin gayreti ve emekleri kesinlikle göz ardı edilemez. Bu zamana kadar fedakârca yaptığınız çalışmalar nedeniyle hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Öğretmenlerimiz, toplumun geleceğini inşa eden en önemli yapı taşıdır. Çocuklarımıza ve gençlerimize bilgi, beceri ve değer kazandırmak gibi çok önemli sorumlulukları vardır. Sizler bu kutsal görevi, büyük özveri ve fedakârlıkla yerine getiriyorsunuz” diye konuştu.
Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için öğretmenlere büyük görevler düştüğünü vurgulayan Başkan Ergün, sözlerini şöyle noktaladı: “Sizler yalnızca bilgi aktarıcısı değil, aynı zamanda birer yol gösterici ve rehbersiniz. Ailelerinden sonra çocuklarımıza doğruyu, yanlışı, iyiyi, güzeli öğretiyorsunuz. Sizler, çocuklarımızı hayata hazırlayan, geleceğe umutla bakmalarını sağlayan en önemli kişilersiniz. Hepinize minnettarız. Ben öncelikle Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete göç eden kıymetli büyüklerimizi saygıyla anıyorum. Bu duygularla burada bulunan siz değerli öğretmenlerimizin ve yurdumuzun her köşesinde çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için heyecanla görev yapan tüm öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleriniz ve öğrencilerinizle birlikte mutlu ve huzurlu yıllar geçirmenizi temenni ediyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun”
Konuşmanın ardından Başkan Ergün, kreş, ÇKSM, MASMEK ve MABEM idareci, öğretmen ve eğitmenlerine günün anısına hediye takdim etti. Hediye takdim töreninde Başkan Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan eskiden öğretmenlik yapmış olan Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy’a da tebrik ederek hediye takdim etti. Öğretmenlerle tek tek hatıra fotoğrafları da çektiren Başkan Ergün, Lale Fuaye Salonu’nda düzenlenen kokteylde öğretmenlerle bir araya geldi.Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.