BiP ve Anadolu Üniversitesi’nden iş birliği

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
BiP ve Anadolu Üniversitesi’nden iş birliği
19 Eyl 2023 / Sal 16:52
3 dk okuma / 22 Kez Okundu
| |

Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP, kullanıcılarına fayda sağlayacak çözümler sunmaya devam ederken, hizmet yelpazesini de farklı pek çok sektördeki iş birlikleriyle büyütüyor.

BiP son olarak Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden Anadolu Üniversitesi ile bir iş birliğine imza attı. Üniversitenin Açıköğretim Fakültesinin kapalı ve açık iletişim kanalları BiP’e taşınarak, yaklaşık 1 milyon öğrencinin üniversiteyle ilgili bilgilere kolayca erişebilmeleri; akademisyen ve idari personelin tek kanal üzerinden haberleşebilmesi sağlanacak. 19 Eylül’de Anadolu Üniversitesi Senato Odası’nda gerçekleştirilen imza töreninde yapılan anlaşmayla BiP; öğrenci, akademisyen ve idari personele ‘BiP Keşfet’ üzerinden sunacağı çözümlerle, üniversitenin dijitalleşme sürecine de yerli çözümlerle katkı sağlayacak.

"Hem öğrencilere hem yeni adaylara özel kanal"
Proje çerçevesinde; Açıköğretim Fakültesinin yaklaşık 1 milyon öğrencisi için BiP üzerinde bir servis açılacak. Herkese açık ve ücretsiz olarak sunulan serviste; öğrenci olmayanlar da fakülte ile ilgili başvuru, bölümler gibi genel bilgileri görebilecekler. Fakülte öğrencileri ise üniversite ve bölümleriyle ilgili genel duyuruları; sınav bilgisi ve sonuçlarını, ders ve ilgili okul bilgilendirmelerinin yanı sıra ayrıca üniversite içi (bazı öğrenci işleri işlemleri ve yemekhane bilgilerini vb.) gelişmeleri de BiP’teki kanal üzerinden anında BiP mesajı olarak öğrenebilecekler. Üniversite iş birlikleriyle yaptıkları çalışmalara dikkat çeken BiP Genel Müdürü Gökhan Yüksektepe, gerçekleşen anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi:
“BiP olarak, farklı devlet kurumları ve özel sektör tarafında pek çok farklı alanda kurumsal iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Bunlar arasında köklü üniversitelerimizle iş birliklerine imza atmak da heyecan verici. BiP olarak eğitimi yerli ve üstün Turkcell teknolojileriyle desteklemek açısından bu iş birliği bizce ayrı bir öneme sahip. Bu çerçevede BiP Keşfet’te sadece Anadolu Üniversitesinin öğrenci, akademisyen ve idari personellerin erişebildiği yaklaşık 1 milyon kullanıcıya mesajlarıyla anlık bilgi iletebilecek kapalı devre bir iletişim platformu olarak hizmet sunacağız. Projede ayrıca yine Anadolu Üniversitesine özel olarak; orada eğitim görmek isteyen aday öğrenciler için de bir kanal mevcut olacak. BiP’in Keşfet kısmından erişilebilen herkese açık olarak hizmet veren bu kanal; Anadolu Üniversitesi’nin fakülteleri, bölümleri, etkinlikler ve benzeri pek çok konuda bilgi alabilecekleri; yeni adaylara alternatif bir sosyal medya ağı olarak hizmet sunacak. Bilgiye ulaşımı artıracağına inandığımız bu iş birliği hepimiz için hayırlı olsun.”

“Anadolu Üniversitesi dijitalleşme konusunda da öncü durumda”
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal da gerçekleştirilen iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“BiP ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma son derece heyecan verici. Artık yerli ve milli platformumuz da Anadolu Üniversitesine hizmet sağlayacak. BiP sayesinde öğrencilerimiz, hocalarımız ve personelimiz son derece hızlı ve kolay bir şekilde bilgi alıp haberleşebilecek. Bu anlaşmayla dijital altyapımız daha da güçlenecek. Uzaktan ve açık öğretim alanında dünyanın sayılı mega üniversitelerinden biri olarak yıllardır dijitalleşmeye önem veriyor ve çalışmalar yürütüyoruz. Bu emeklerimizin karşılığını güzel anlaşmalarla almak ve Anadolu Üniversitesi ailesine daha yeni, daha kapsamlı ve daha kaliteli bir dijital altyapı sunmak bizleri mutlu ediyor. Neticede Anadolu Üniversitesi dijitalleşme konusunda da öncü durumda. Anlaşmanın herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.