Doğuma hazırlık kursu açıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Doğuma hazırlık kursu açıldı
19 Eyl 2023 / Sal 11:49
1 dk okuma / 21 Kez Okundu
| |

Menteşe Belediyesi’nin ‘Bilinçli Gebelik, Güvenli Annelik’ için hayata geçirdiği ‘Doğuma Hazırlık Kursu’ açıldı.

Kursa katılan anne adayları, eğitimlerde gebelik döneminde beslenme ve egzersiz, anne karnında bebeğin gelişim süreçleri, gebelikte tehlike belirtileri, doğru emzirme, anne sütü faydaları, yeni doğan bebek bakımı gibi pek çok konuda eğitim alacaklar.
Menteşe Belediyesi bünyesindeki doktor, doğum koçu hemşire, bebek hemşiresi, uzman psikolog ve sosyolog tarafından verilen eğitimlerde temel hedef, bireylerin kendilerini anne ve babalığa hazır hissetmelerini sağlamak ve eşler arasında güçlü ilişkiler ve verimli bir iş birliği oluşturmak. Eğitimlerde ayrıca anne adayına doğum eylemiyle baş etmeyi öğretip olumlu bir doğum deneyimi kazandırabilmek, doğum şekline karar vermek konusunda kişinin kendisini güçlü hissetmesini sağlamak, anneye bebek bakımına yönelik beceriler kazandırmak ve gebenin doğum sonrası dönemde rahat bir lohusalık geçirmesi hedefleniyor.
Doğuma Hazırlık Kursu ile ilgili detaylı bilgi almak ve kursa kayıt olmak isteyenler, Menteşe Belediyesi’nin 214 48 80 - (Dahili) 6610 numaralı telefonundan iletişime geçebilirler.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.