Dr. Öğr. Üyesi Bulut’un Projesine TÜBİTAK’tan destek

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Dr. Öğr. Üyesi Bulut’un Projesine TÜBİTAK’tan destek
30 Ara 2023 / Cmt 11:36
2 dk okuma / 4 Kez Okundu
| |

ZBEÜ Devrek MYO Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Afitap Bulut’un yürütücülüğünü üstlendiği "Endüstriyel Miras ve Jeoturizm Atölyesi" başlıklı proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldü.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek MYO Öğretim Üyelerinden Dr. Öğretim Üyesi Afitap Bulut’un yürütücülüğünü üstlendiği "Endüstriyel Miras ve Jeoturizm Atölyesi" başlıklı proje TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı tarafından destek almaya hak kazandı. Projenin amacı, 11-14 Mart 2024 tarihleri arasında Zonguldak’ta gerçekleştirilecek olan atölye çalışmasıyla birlikte, ZBEÜ öğrencileri ve Türkiye genelindeki diğer üniversitelerin Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Turizm Rehberliği programlarından gelen öğrencilere endüstriyel miras turizmi ve jeoturizm konularında teorik ve pratik eğitim imkânı sunmak. Bu eğitimle, döngüsel ekonomi ilkeleri çerçevesinde çevre ve kültürel mirasın korunmasıyla birlikte sürdürülebilir endüstriyel miras turizmi ve jeoturizmin önemini vurgulamak hedefleniyor.
Proje ayrıca , Türkiye’de bu alanda gerçekleştirilecek ilk TÜBİTAK destekli eğitim projesi olma özelliği taşıyor. Geleceğin turizm rehberleri ve turizm işletmecilerinin, alanlarında bilimsel teorik bilgiye ek olarak saha deneyimi kazanmalarını sağlayarak, kariyerlerine ve sektöre katkıda bulunmalarına odaklanan proje, sektöre nitelikli profesyoneller yetiştirmeyi amaçlıyor. Projenin hem bireylerin kariyer gelişimine hem de Türkiye’nin endüstriyel miras turizmi ve jeoturizm alanındaki gelişimine önemli bir katkı sunması bekleniyor.
Yürütücülüğünü Dr. Öğretim Üyesi Afitap Bulut’un üstlendiği ve 11-14 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan proje etkinliğinin düzenleme kurulu ise şu isimlerden oluşuyor: Prof. Dr. Muharrem Tuna (Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi), Prof. Dr. Nuray Türker (Karabük Üniversitesi Turizm Fakültesi), Prof. Dr. Abdullah Soykan (Balıkesir Üniversitesi), Doç. Dr. Burhan Sevim (Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi), Doç. Dr. Tolga Fahri Çakmak (ZBEÜ Kdz. Ereğli Turizm Fakültesi) Doç.Dr. Nalan Albuz (ZBEÜ Kdz. Ereğli Turizm Fakültesi), Doç. Dr. Şenay Saraç (ZBEÜ İİBF) Arş. Gör. Merve Sağcan (ZBEÜ Kdz. Ereğli Turizm Fakültesi) Öğr. Gör. Duygu Doğan (ZBEÜ Kdz. Ereğli Turizm Fakültesi)
Proje etkinliğinin başvuruları 02-17 Şubat 2024 tarihleri arasında alınacak.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.