Ekransız dizüstü bilgisayar tanıtıldı!

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Ekransız dizüstü bilgisayar tanıtıldı!
#Bilim ve Teknoloji | Haber Merkezi
04 Haz 2024 / Sal 18:40
/ 155 Kez Okundu
| |

Herhangi bir ekrana ihtiyaç duymaksızın çalışmanıza olanak sağlayan ekransız dizüstü bilgisayar Spacetop tanıtıldı. İşte detaylar...

 

ShiftDelete'nin haberine göre; İsrail merkezli bir teknoloji şirketi, alışılagelmedik yapıda bir dizüstü bilgisayar tanıttı. Spacetop olarak adlandırılan bu bilgisayar, ekransız olarak geliştirildi. Çalışma ortamını sadece laptop sahibinin görebilmesine izin veren bilgisayar, gizliliği üst seviyeye taşıyacak. 

Spacetop, bilim kurgu filmi gibi bir deneyim yaşatacak!

Ekransız dizüstü bilgisayar Spacetop, ekran yerine bir sanal gerçeklik gözlüğüne bağlı olarak çalışacak. Ekran faktörünü ortadan kaldırarak geniş bir çalışma ortamı sunan teknoloji harikası, dış mekan gizliliğini de arttıracak. Görünüm itibariyle klasik bir dizüstü bilgisayardan farksız olan Spacetop, yalnızca ekransız olmasıyla diğer bilgisayarlardan ayrılıyor.

Spacetop'un görüntüleme deneyimini sağlamak adına gelişmiş bir sanal gerçeklik gözlüğü kullanılıyor. Bilgisayara bağlı olarak çalışan bu gözlükler, 1080p çözünürlüğünde bir görüntü kalitesi ve 100 inçlik bir sanal ekran boyutu sağlıyor. Heyecan verici, öyle değil mi? 

Spacetop'ın satış fiyatı ne kadar?

Herhangi bir ekrana ihtiyaç duymaksızın çalışmanıza olanak sağlayan ekransız dizüstü bilgisayar Spacetop tanıtıldı. İşte detaylarSpacetop yeni sayılabilecek bir proje olduğundan ilk etapta yalnızca 1000 kişi için satışa sunulacak. 31 Mayıs itibarıyla başlayacak satışlar için belirlenen satış fiyatı, 2000 ABD doları bandında. Cihazın ilk 1000 satışından alınan geribildirimler doğrultusunda geliştirilip daha fazla kullanıcıya ulaştırılması bekleniyor.

Peki, sizler yeni ekransız dizüstü bilgisayar hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce, istenilen verimi sunabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

 


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.