Facebook genç kitleyi yeniden mi döndürüyor?

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Facebook genç kitleyi yeniden mi döndürüyor?
#Bilim ve Teknoloji | Haber Merkezi
04 Haz 2024 / Sal 18:38
/ 254 Kez Okundu
| |

Meta, Facebook uygulamasını gençler arasında yeniden popüler yapmak için, TikTok benzeri özellikler getiriyor. Bu girişim genç kitleyi yeniden Facebook'a döndürecek mi? İşte haberin detayları...

 

Facebook'un gençler arasında cazibesini yitirdiği herkesin malumu ve Meta da bunun farkında. Meta, Facebook uygulamasını gençler arasında yeniden popüler yapma çabalarından vazgeçmedi. Şirket, gençleri yeniden kazanmak için büyük bir dönüşüm sürecine girdi.

Peki Facebook'a küsen gençler geri döner mi? Meta, Facebook'u gençler arasında yeniden popüler yapabilir mi?

Shiftdelete'nin haberine göre, Meta'nın Facebook uygulamasından sorumlu Tom Alison, resmi blogda yaptığı bir açıklamada, platformun gençlere yönelik önemli değişiklikler yapacağını duyurdu. Alison, "Facebook hala herkese hitap ediyor, ancak sosyal medyanın yeni nesil tüketicilerini inşa etmek için genç yetişkinleri hedef alarak önemli değişiklikler yaptık," dedi.

Bu çabaların asıl sebebi, Meta'nın TikTok ile rekabet etmeye çalışması. Çünkü TikTok gençler arasında o kadar popüler oldu ki, yakalayabilene aşk olsun. Yaklaşık üç yıl önce Mark Zuckerberg gençlerin, şirketin "kutup yıldızı" olması gerektiğini söylemişti. Şimdi ise, Facebook uygulamasının kullanıcı bağlantılarına dayalı bir akıştan, yeni içeriklerin keşfine odaklanan bir yapıya dönüşmesi hedefleniyor.

Alison, yapay zeka alanındaki ilerlemeler sayesinde Reels ve ana akış önerilerinin zaten iyileştirildiğini belirtti. Ayrıca, önümüzdeki yıl daha fazla ürünün gelişmiş öneri teknolojisi ile destekleneceğini söyledi. Özel paylaşım ve görüntülü aramaların da artış gösterdiğini ekledi.

Meta, Facebook için Nisan ayında tam ekran dikey formatta yeni bir oynatıcı tanıttı. Bu özellik Reels, canlı videolar ve diğer içeriklerin TikTok benzeri bir şekilde tam ekran dikey formatta görüntülenmesini sağlıyor. Meta, bu yeniliklerle genç kullanıcıları geri kazanmayı umuyor.

Peki Meta, bu değişikliklerle gençleri yeniden Facebook'a çekebilecek mi? Çünkü, oldukça zorlu bir mücadele olacak gibi görünüyor. Gençlerin ilgisini çekmek ve onları platformda tutmak için yapılan bu yeniliklerin başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek. 

 


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.