Galaxy S11 ailesinin pil kapasitesi ortaya çıktı

Samsung’un halen geliştirmekte olduğu S11 cep telefonu ailesinin pil kapasitelerinin ortaya çıktığı iddia edildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Bilim ve Teknoloji | Haber Merkezi
08 Kas 2019 / Cum 19:09 |
/ 118 Kez Okundu
| |
Halen geliştirme aşamasında olan ve bazı detayları ortaya çıkmaya başlayan Samsung Galaxy S11 ailesinin pil kapasiteleri ortaya çıkmaya başladı.

İnternete düşen bilgilere göre Samsung'un EB-BG980ABY kodlu pili kısa süre önce Güney Kore'de sertifika aldı. Bu yeni pilin 3.85 Volt ve 14,36 Wh gücünde olduğu görülüyor. Bu da pilin minimum 3730 mAh gücünde olacağı anlamına geliyor. İddialar doğruysa bu pil Samsung'un önümüzdeki yıl piyasaya süreceği S11e modelinde kullanılacak. Pilin gücünün 3800 ya da 3900 mAh olması bekleniyor. Halen satışta olan Galaxy S10e modelinin pil gücünün 3100 mAh olduğu düşünülürse bu güncellemenin oldukça yüksek bir değer olduğu görülüyor.

Ortaya atılan bir başka iddia ise ailenin büyük modeli olacak Galaxy S11 Plus ile ilgili. Bu modelin de pil gücünün 5000 mAh olacağı iddia edildi.

Rakamların büyük olması her iki modelin de 5G desteği sunacağını düşündürtüyor. Bu teknoloji halen dünyanın bazı ülkelerinde kullanılıyor ve 4G'ye göre daha fazla enerji ihtiyacı duyabiliyor. Pilin gücünün bu yüzden büyütüldüğü de iddialar arasında.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.