instagram yeni özelliğini duyurdu

Son zamanlarda tasarımıyla çeşitli eleştirilerin odağı haline gelen Instagram, yeni bir özellik için adım atarak fotoğraf boyutlarını değiştirmeye hazırlanıyor. Böylelikle fotoğraflar telefonda tüm ekranı kaplayacak. Yeni özelliğin test döneminin yakın bir zamanda başlaması planlanıyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Bilim ve Teknoloji | Haber Merkezi
06 Ağu 2022 / Cmt 18:00 |
/ 979 Kez Okundu
| |
Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, son zamanlardaki tasarımıyla çeşitli eleştirilerin odağı haline geldi. Tüm bu eleştirilerin ardından tasarımı eski haline getiren platform, yeni bir özellik için adım atıyor.

FOTOĞRAFLAR TÜM EKRANI KAPLAYACAK

Instagram başkanı Adam Mosseri, haftalık biri Ask Me Everything programında platform fotoğraflarıyla ilgili duyuru yaptı. Açıklamasında fotoğrafların tam ekran Reels'la uyumlu olması için yeni bir test dönemine girmeye hazırlandıklarını söyledi. Ayrıca Mosseri, ultra uzun 9: 16 fotoğrafları 'bir ya da iki hafta içinde' test etmeye başlayacaklarını doğruladı.

"UZUN VİDEO OLABİLİR ANCAK UZUN FOTOĞRAF OLAMAZ"

Açıklamasında ise Mosseri, şu sözleri kullandı: "Uzun videolarınız olabilir, ancak Instagram'da uzun fotoğraflarınız olamaz. Bu yüzden belki her ikisine de eşit davrandığımızdan emin olmamız gerektiğini düşündük."

BAZI FOTOĞRAFÇILAR HOŞ KARŞILAMADI

Platformun 9: 16 fotoğrafları test etme adımı, bazı fotoğrafçılar tarafından pek olumlu karşılanmadı. Bunun nedeni ise fotoğrafların garip bir görüntüye sahip olmaları. Instagram, uzun zamandır kullanıcılarına TikTok benzeri olan bir tam ekran deneyimi için çalışmalar yapıyor. Ayrıca şirket bu durumun daha akıcı bir akışın olmasına yardımcı olacağını düşünüyor.

 

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.