Kahta’da 32 hafız icazet aldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Kahta’da 32 hafız icazet aldı
04 Eki 2023 / Çar 08:15
1 dk okuma / 22 Kez Okundu
| |

Adıyaman’ın Kahta Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından Ebu Sadık Parkı Açık Hava Amfisinde Kur’an Kurslarında hafızlıklarını tamamlamış talebeler için toplu hafızlık icazet merasimi düzenlendi.

Kahta ilçe Müftülüğü ’ne bağlı Kuran kurslarında hafızlık eğitimlerini tamamlayan 32 hafız öğrencilere düzenlenen icazet merasiminde hafızlık belgeleri verildi.
Kahta Kaymakamı Selami Korkutata, Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, sivil sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Şehitler için saygı duruşuyla başlayan program, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.
Programın açılış konuşmasını yapan Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, 2 yılda bir hafızlık mezuniyet programı düzenlediğini belirterek, vatana ve millete hayırlı birer evlat olmaları temennisinde bulundu.
Programa konuk alarak katılan Yazar Sıtkı Aslanhan, toplumunun en önemli yapıtaşının aile olduğunu ifade ederek, çocuklarla sürekli iletişim halinde olunması gerektiğini ve yapılan araştırmalarda çocuklarla iletişim halinde olan ebeveynlerin çocuklarının zararlı maddelerden uzak durduğunu dile getirdi.
İlçe Kaymakamı Selami Korkutata ise, Kuran’ın nesillere iletilmesinde ve anlaşılmasında hafızların etkisinin çok büyük olduğuna dikkat çekerek, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.