Kaymakam Okumuş, Domaniç Hayme Ana MYO öğrencilerine sosyal politika uygulamalarını anlattı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Kaymakam Okumuş, Domaniç Hayme Ana MYO öğrencilerine sosyal politika uygulamalarını anlattı
22 Ara 2023 / Cum 11:04
2 dk okuma / 3 Kez Okundu
| |

Domaniç Kaymakamı Muhammed Furkan Okumuş Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulunda Sosyal Güvenlik Bölümü öğrencileriyle Sosyal Politika dersinde bir araya geldi.

Öğr. Gör. Dr. Salih Aytemur’un yürüttüğü Sosyal Politikaya Giriş dersine konuk olan Kaymakam M. Furkan Okumuş, öğrencilere kaymakamlık görev ve yetkileri ile sosyal politikaya yönelik kaymakamlık uygulamaları konusunda bilgiler verdi.
Dersin öğretim görevlisi Dr. Salih Aytemur yaptığı konuşmada, “Derslerimize zaman zaman öğrencilerimizin daha iyi yetişip vizyon kazanmasına vesile olacak derslerin konusu ile ilgili uzman ve yöneticileri misafir olarak davet ediyoruz. Değerli kaymakamımız Muhammed Furkan Okumuş’u da, Sosyal Politikaya Giriş dersimiz çerçevesinde davet ettik. Davetimizi kabul ederek dersimize katıldığı için çok teşekkür ederim” dedi.
Öğrencilerle derste bir araya gelmekten duyduğu memnuniyetini dile getiren Kaymakam Muhammed Furkan Okumuş, kaymakamların en başta gelen görevlerinin kamu faaliyetlerinin etkin ve istenildiği şekilde yerine getirilmesini sağlamak için denetleme görevi olduğunu ifade etti.
Kaymakam Okumuş, “Bu görevimizin yanında kurum ve kuruluşlarımızla vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmak, huzurunu sağlamak, vatandaşlarımızın sorunlarıyla da ilgilenmekte görevlerimizdir” dedi.
İlçede dezavantajlı grupların hayatlarını iyi bir şekilde sürdürebilmeleri için sosyal politika uygulamaları yaptıklarını kaydeden Kaymakam Okumuş, “İlçemizde muhtaç vatandaşlarımız tespit edilerek onların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik gerekli olan yardımlar Sosyal Dayanışma Vakfımız (SYDV) aracılığıyla yapılmaktadır. Yardıma muhtaç olan vatandaşlarımızın gıda, giyecek, ısınma gibi ihtiyaçları karşılanmakta, mağdur olmaları önlenmektedir” dedi. Devletin sosyal politika uygulamaları konusunda da bilgiler veren Okumuş, öğrencilerden gelen soruları da cevapladı.
Ders sonrası öğrenciler ilçede karşılaştıkları bir takım sorunları Kaymakam Okumuş’a iletti. Kaymakam Okumuş, Kaymakamlığın kapısının her zaman öğrencilere ve vatandaşlara açık olduğunu söyleyerek,” Bizlere sorunlarınızı, taleplerinizi her zaman iletebilirsiniz. İlettiğiniz sorunlarla ilgileneceğim, ilgili birim, kurum ve kuruluşlarla görüşeceğim. Sorunlarınızı çözmek için elimden geleni yapacağım” dedi.
Derse İlçe SYDV Müdürü Murat Öztürk de katılarak SYDV’nin uygulama ve süreçlerin işleyişi ile ilgili öğrencileri bilgilendirdi.
Ders sonunda dersin yürütücüsü öğretim elemanı Dr. Salih Aytemur, Kaymakam Muhammed Furkan Okumuş ve SYDV İlçe Müdürü Murat Öztürk’e derse sağladıkları katkılarından dolayı teşekkür etti.
Daha sonra Kaymakam M. Furkan Okumuş, Okul Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Sezayi Özten, Okul Müdür Yardımcıları Dr. Ali Kosat, Dr. Yasemin Durmaz bir araya geldi. Müdür Sezayi Özten, Kaymakam Okumuş’a MYO konusunda bilgiler sundu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.