Kuruluş tarihi 1924 olarak değiştirilen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 100. yılını kutlayacak

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Kuruluş tarihi 1924 olarak değiştirilen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 100. yılını kutlayacak
29 Şub 2024 / Per 14:38
1 dk okuma / 2 Kez Okundu
| |

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, kurumsal logosunda değişiklik yaptı. YÖK’e başvuran üniversite, kuruluş yıldönümünü de 1924 olarak değiştirdi. Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, “Bu yıl 100. yılımızı kutlayacağız” dedi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, logoda değişiklik yaptıklarını ifade ederek, kuruluş tarihini de YÖK ile yapılan görüşmelerin ardından 1924 olarak değiştirdiklerini kaydetti. Zonguldak’ta 1924’te maden mühendisi yetiştirmek için mühendislik fakültesi açıldığını hatırlatan Rektör Özölçer, hazırladıkları 40 sayfalık raporu YÖK’e sunduklarını söyledi. Yapılan görüşmeler sonucu kuruluş tarihinin 1924 olarak kabul edildiğini belirten Özölçer, şunları söyledi:
“Logomuzda küçük bir değişiklik var. Altında da 1924 yazıyor. YÖK’e de danışarak 40 sayfalık bir rapor hazırlayarak sunduk. Nasıl 250. yılını kutluyorsa İstanbul Teknik Üniversitesi, biz de üniversitemizi 1924 yılında kendi maden mühendislerini yetiştirmek için açılmış olan maden mühendisliği geçmişimize dayandıran 40 sayfalık bir rapor hazırladık. Bu da uygun görüldü, senatomuz karar aldı. Bundan sonra kuruluş yılımız olarak 1924 yazacağız logomuzun altında. Dolayısıyla 1924 olunca da bu sene 100. yılımız olmuş oluyor. 100. yılımızı inşallah bu sene itibarıyla pek çok etkinlikle kutlayacağız. Biliyorsunuz üniversitemiz geniş bir yelpazede yer alıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden daha fazla öğrencimiz var, 35 bin civarında öğrencimiz var.”

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.