Kütahya Borsa İstanbul Anadolu Lisesinde şiir yarışması

Kütahya Borsa İstanbul Anadolu Lisesinde şiir konusunun daha iyi pekiştirilmesi ve öğrencilerin kendini ifade etmesi, hitabet gücünü ortaya çıkararak güçlendirmesi amacıyla “En güzel şiiri ben okurum” isimli şiir yarışması düzenlendi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Mar 2023 / Per 14:34 |
/ 24 Kez Okundu
| |
11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı dersi konusu olan şiir konusunun daha iyi pekiştirilmesi ve öğrencilerin kendini ifade etmesi, hitabet gücünü ortaya çıkararak güçlendirmesi amacıyla yapılan etkinlikte, öğrenciler öncelikle kendileri sevdikleri şiirleri seçtiler. Vurgu ve tonlama, jest-mimik kullanma, telaffuz, konuya hâkimiyet gibi kriterlere göre öncesinden hazırlık yapan öğrenciler kendi seçtikleri uygun fon müziği ile şiiri bütünleştirerek sahnede jüri ve seyirciler önünde performanslarını sergilediler. Jüri üyeleri öğrencileri değerlendirme formuna göre değerlendirdiler ve en iyi sunum yapan öğrenciyi seçtiler. Birinci olan öğrenci Hayrunnisa Kocaman ödüllendirildi.
Yapılan etkinlik sayesinde hem yarışan öğrencilerin, hem de seyirci olarak katılım sağlayan öğrencilerin şiir konusunu örneklendirme ve şiir okuma, hitabet alanlarında yaparak yaşayarak öğrenme imkanı sağlandığı belirtildi.
Okul Müdürü Fazlı Karabulut yarışmayı düzenleyen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Serap Aygün’e ve katılım sağlayan öğrencilere teşekkür etti.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.