Meltem öğretmenin adı okul kütüphanesi ile yaşatılacak

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Meltem öğretmenin adı okul kütüphanesi ile yaşatılacak
08 Şub 2024 / Per 13:20
2 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Manisa’nın Kula ilçesinde 27 Aralık 2023 günü ikamet ettiği binanın 4. kattaki evinin penceresinden düşerek yaşamını yitiren 35 yaşındaki sınıf öğretmeni Meltem Memiş’in adı görev yaptığı Naci Hakkı Ulusoy Ortaokulu’ndaki kütüphanede yaşatılacak. Okul idaresi ve öğretmenleri tarafından hizmete hazırlanan kütüphanenin açılış törenine Kaymakam Ömer Ahmet Özdemir ve protokol üyeleri de katılırken, açılış programında duygu dolu anlar yaşandı.

Manisa’nın Kula ilçesine bağlı Seyitali Mahallesi’nde 27 Aralık 2023 günü 4 katlı Güvercinlik Apartmanı’nın en üst katındaki ikametinin penceresinden beton zemine düşerek ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayan sınıf öğretmeni Meltem Memiş’in vefatı, hem eğitim camiasını hem de ilçe halkını yasa boğmuştu. Uzun yıllar mücadele ettiği MS (Multiple Skleroz) hastalığının yanı sıra talihsiz bir şekilde yaşamını yitiren Meltem öğretmenin hayat hikayesi eğitim camiasında derin bir yara açarken, Meltem öğretmenin isminin yaşatılması için görev yaptığı Naci Hakkı Ulusoy Ortaokulu idaresi ve öğretmenleri güzel bir projeye imza attı.
Bir sınıfı kütüphaneye çeviren ve hem ilkokul, hem de ortaokul öğrencilerinin faydalanacağı birbirinden değerli etkinlikleri kütüphaneye kazandıran okul idaresi ve öğretmenleri, oluşturdukları kütüphaneye Meltem öğretmenin adını verdi. Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zakir Okulmuş ve eğitim camiasının da katıldığı törenle hizmete açılan okul kütüphanesinin açılış programında duygu dolu anlar yaşandı. Talihsiz bir şekilde yaşamını yitiren eşi Meltem Memiş gibi kendisi de öğretmen olan Mehmet Memiş, Kaymakam Özdemir ve öğrencilerle birlikte açılış kurdelesini keserken gözyaşlarına hakim olamadı.
Böylesine güzel bir projenin parçası olmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu dile getiren Kaymakam Ömer Ahmet Özdemir, kütüphanenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Meltem öğretmenin hayat hikayesinin takdir edilecek bir seviyede olduğunu da dile getiren Kaymakam Özdemir, Meltem öğretmene rahmet dileyip kütüphanenin hayırlı olmasını temenni etti.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından katılımcılar kütüphaneyi ziyaret edip inceleme yaptı. Program, Meltem öğretmenin ruhuna okunan Mevlid-i Şerif ve ikramların dağıtılmasının ardından son buldu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.