MSKÜ’de Yükseköğretimde Eğitime Erişim semineri

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
MSKÜ’de Yükseköğretimde Eğitime Erişim semineri
18 Eyl 2023 / Pzt 18:17
1 dk okuma / 28 Kez Okundu
| |

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü tarafından Yükseköğretimde Eğitime Erişim: Öğretimsel Uyarlamalar konulu seminer sunumu gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Ergenekon tarafından gerçekleştirilen seminere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sülün ve engelli öğrenci danışmanları katıldı. Açılış konuşmasında Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Candan Hasret Şahin, herkesin engelli adayı olmasa bile engellilerin haklarına saygılı olmayı temel ilke edinmesi gerektiğini ve eğitim hakkının engelli olsun ya da olmasın herkesin en temel yasal hakkı olduğunu ifade etti.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sülün, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ile iş birliği içinde çalışan 40 Yüksekokul ve Fakültede 47 engelli öğrenci danışmanının bulunduğunu belirterek engelli öğrenci danışmanları sayesinde engelli öğrencilerin eğitim öğretim faaliyetlerinden en üst düzeyde yarar sağlandığını ifade etti.
Düzenlenen seminerin engelli öğrencilere sunulan hizmetlerin niteliğini arttırması noktasında son derece önemli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Ergenekon ise engelli bireylerin yaşamış oldukları yalnızlık, dışlanmışlık ve yabancılık duygularını seminere katılanların deneyimlemesini sağlayarak, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde en çok bulunan engel türlerine göre engelli öğrencilerin eğitim hakkından adaletli bir şekilde yararlanabilmesi için neler yapılabileceğinden söz etti.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.