Netflix "Bu uygulama cihazınız ile uyumlu değil" sorunu nasıl çözülür?

Netflix izlemek istiyor, fakat ’’Bu uygulama cihazınız ile uyumlu değil.’’ sorunu yaşıyorsanız, içeriğimizdeki adımları izleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Bilim ve Teknoloji | Haber Merkezi
29 Eyl 2021 / Çar 19:34 |
/ 70 Kez Okundu
| |
Sahip olduğu zengin yayın akışı, dünyanın en popüler dijital video platformu olan Netflix, bazı cihazlarda "Bu uygulama cihazınız ile uyumlu değil."  hatası vererek çalışmayabiliyor. Bu içeriğimizde bu sorunu birkaç basit adım ile nasıl çözeceğimizi anlatıyoruz.

Salgın döneminde abone sayısını 200 milyonunun üzerine çıkaran, popüler dijital yayın platformu Netflix, bazı cihazlara "Bu uygulama cihazınız ile uyumlu değil."  hatası vererek çalışmayabiliyor. Her ne kadar bu sorun can sıksa da, çözümü de oldukça basit.

Bazı eski Android cihazlar Netflix'le uyumlu olmalarına rağmen Google Play Store'dan Netflix uygulamasını indiremez. Bu cihazlarda Netflix'i kullanmak için uygulamanın bir sürümünü doğrudan Netflix üzerinden indirebilirsiniz. Yükleyebilmek için ise Android 4.4.2 ve 7.1.2 arasında bir sürümü çalıştıran bir cihaz kullanmanız gerekir. Root işlemi yapılmış veya onaylanmamış Android cihazlar Netflix uygulamasını Play Store'dan indiremez ve bu tür cihazlarda Netflix düzgün çalışmayabilir.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan, "Bu uygulama cihazınız ile uyumlu değil." sorunu çözmek için izlemeniz gereken adımların neler olduğuna hep birlikte göz atalım.

Netflix'i yüklemek istediğiniz Android cihazınızda aşağıdaki adımları izleyiniz.

Ayarlar öğesine dokunun.

Güvenlik öğesine dokunun.

Bilinmeyen Kaynaklar: Play Store dışındaki kaynaklardan gelen uygulamaların yüklenmesine izin ver öğesinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Bu değişikliği onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Netflix uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Ekranın üst kısmına dokunup aşağı doğru kaydırarak indirme işlemini bulun.

Dosya indirildikten sonra Netflix dosyasına dokunun ve Yükle öğesini seçin.

Netflix uygulaması yüklendikten sonra giriş ekranınıza geri dönün ve Netflix'i başlatın.

NOT: Uygulamayı yükledikten sonra ayarlarınızı eski haline döndürmek için 1-4 numaralı adımları tekrar edin.


Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.