PUBG’ye limit geliyor!

Geçtiğimiz hafta Hindistan’da 16 gencin PUBG sebebiyle gözaltına alınmasının ardından oyunun yapımcısı Tencent Games flaş bir karara imza attı.

Eklenme: 25 Mart 2019 / Pazartesi 20:23:41
A A / 600 Kez Okundu
| |
PUBG bağımlılığı tüm dünyayı ele geçirdi diyebiliriz. Piyasaya çıktığından beri sansasyonel bir etki yaratan PUBG, gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerdeHindistan'ın Gujarat eyaletinde bağımlılık yaptığı sebebiyle oyuna yasak getirilmişti.

Yasağa uymayan 16 kişilik genç bir grup ise tutuklanmış ve bir süre sonra serbest bırakılmıştı. Yaşanan bu olayların ardından Tencent Games, flaş bir karara imza attı. Artık PUBG Mobile'a günlük oyun süresi limiti geliyor.

Hiç ara vermeden PUBG oynayan gençler, bundan böyle oyunda 6 saatlik bir süre geçirmelerinin ardından gün içerisinde oyuna devam edemeyecek. 6 saatlik süre dolduğunda oyuncuların ekranına sürelerinin dolduğunu belirten bir bildirim gelecek.

Yasak şu anda bölgesel ve oyunculara yönelik başlamış durumda. Yani herkes için geçerli değil. Bu yasağın ilerleyen günlerde daha yaygın bir hale gelmesi bekleniyor.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.