Sabancı İlköğretim Okulu öğrencileri Tarım Müzesi’ni gezdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Sabancı İlköğretim Okulu öğrencileri Tarım Müzesi’ni gezdi
21 Şub 2024 / Çar 13:17
1 dk okuma / 2 Kez Okundu
| |

Erzurum’un gözde okullarından olan Sabancı İlköğretim Okulu öğrencileri Atatürk Üniversitesi bünyesinde oluşturulan Tarım Müzesini gezdi.

Öğretmenler Mine Yücel, Bahar Çalmaşur, Esen Özdemir ve Sevgi Kızılçim ile Tarım Müzesini gezen Sabancı İlkokulu öğrencilerini Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Önder Çalmaşur misafir etti. Sabancı İlköğretim Okulunun 4/B, 4/C, 3/A ve 2/A sınıfı öğrencilerine Tarım Fuarı’nın her bölümünü tek tek gezen Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Önder Çalmaşur fuarla ilgili öğrencilere çeşitli bilgilerde aktardı.
Tarım müzesinin gelecek nesiller için önemli bir değer olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Çalmaşur, şunları söyledi: “Gençlerimiz, buralarda sergilenecek ürünlerle geçmiş nesillerde yapılmış tarım hakkında fikir sahibi olacak. Burada gördüğünüz her alet 40 yıl önce, 50 yıl önce, 100 yıl önce kullanılıyordu. İnsanlar bu aletlerle tarlalarını ekip biçiyordu. Toplumlar o kadar hızlı bir şekilde değişiyor ki, bu değişime karşı koymak imkânsız hale geliyor. İşte bu müze bizi biz yapan, nereden nereye ulaştığımızı gösteren, kültürel birikimimizin muhafaza edilerek koruma altına alındığı ve gelecek nesillere de tarihi bir bilinç oluşturacak bir yatırımdır. Bu müzede sergilenecek eserlerimiz, bölgemize ve ülkemize örnek teşkil edecek’
Sabancı İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri gezi sonrası ilgililere teşekkür ettiler. Öğretmenler, bu tür gezilerin öğrencilerin sosyal hayatlarının gelişmesinde ve bilgi edinme noktasında önemli rol aymadıklarını söylediler. Öğretmenler, okul olarak bu tür etkinlikleri devam ettireceklerin de belirttiler.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.