Salihli’de ’Yüzme bilmeyen kalmasın’ projesi başladı

Cumhurbaşkanlığı ikinci 100 Günlük İcraat Programında yer alan, yaklaşık 100 bin çocuğa yüzme öğretilmesi hedeflenen ’Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi Manisa’nın Salihli ilçesinde de başladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Oca 2020 / Per 16:34 |
/ 22 Kez Okundu
| |
Programda Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oktay Ayaz ve kurum müdürü Halil Tekin, kurs yerini ziyaret ederek, proje hakkında bilgi aldı. Protokol üyeleri öğrencilere bone hediye ederek, başarılar diledi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen ve öğrencilerin beden eğitimi ve oyun dersini yüzme öğrenerek değerlendirmelerini amaçlayan ’Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesinde Salihli’de hedeflenen sporcu sayısı ise bin 500 öğrenci olarak açıklandı. Proje, kapsamında beden eğitimi Ulaş Savaş Karakuş tarafından Salihli’de bulunan ortaokul 5. ve 6. sınıf öğrencilerine yüzme dersleri verilecek. Proje, birer aylık periyotlarda ve 6 dönem halinde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.