Serdar Ünsal’dan Muharrem Verberi ve Serhat Türkeli’ye teşekkür belgesi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Serdar Ünsal’dan Muharrem Verberi ve Serhat Türkeli’ye teşekkür belgesi
27 Eki 2022 / Per 09:45
/ 39 Kez Okundu
| |

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, Türkiye Azerbaycan kardeşliğine destek veren öğretmen Muharrem Verberi ve Serhat Türkeli’ye teşekkür belgesi verdi.

Serdar Ünsal, Azerbaycan bayrağı ve teşekkür belgesini verirken yaptığı konuşmada ”İlimizde dernek olarak yaptığımız her etkinliğe katılarak destek veriyorsunuz. Ayrıca okulunuzda Kütüphane kolu olarak öğrencilerle buluşmamı sağladığınız, onlara ‘Yüreğim İrevanda kaldı’ kitabımı tanıtıp Ermeni yalanlarını , gerçekleri anlatmama katkınızda, Türkiye Azerbaycan kardeşliğine katkı sağlamak için kurulan derneğimize yaptığınız manevi yardımlardan dolayı sizleri kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim" dedi.
Melekli Şehit Piyade Çavuş Tunay Şafak Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Muharrem Verberi ve müdür yardımcısı Serhat Türkeli’de “Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı savaşa dernek olarak verdiğiniz manevi katkıyı unutmamız mümkün değildir. Yaptığınız mitingler, toplantılar ile Azerbaycan’ın sesi oldunuz. Türkiye Azerbaycan kardeşliğine katkınız büyük, her zaman birleştirici oluyorsunuz. Yıllardır çalışmalarınızı takip ediyoruz. Dernek olarak güzel işler yapıyorsunuz. Bir eğitimci olarak ta katkınız büyük. Son 9 yıldır yaptığınız “Hocalı Faciası” ile ilgili yarışma ve etkinliklerle gençlerimiz ve halkımız Ermenilerin gerçek yüzünü öğrenmiş oluyor. İnce düşüncenizden dolayı derneğinizi kutlar başarılar dileriz. Ermeni meselesi bizim milli meselemizdir. Ve Türk devleti olarak Azerbaycan’ın yanındayız.1920 yılında bu bölgede yaptıkları mezalimi,1992 yılında Azerbaycan’da Hocalı’ da ki katliamı unutmamız mümkün değildir. Sizin derneğiniz Ermenilerin gerçek yüzünü topluma anlatıyor, Azerbaycan Türkiye kardeşliğine katkı sağlıyor. Her zaman yanınızdayız. Yazdığınız ‘Yüreğim İrevan’da kaldı’ ve ‘Soykırım’ kitaplarında da Ermenilerin gerçek yüzünü anlatıyorsunuz, tebrik ediyoruz” dediler.


GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.