Sesli mesaj dinlemekten nefret edenlere müjde!

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Sesli mesaj dinlemekten nefret edenlere müjde!
#Bilim ve Teknoloji | Haber Merkezi
10 Tem, 2024 / Çar 19:23
1 dk okuma / 264 Kez Okundu
| |

WhatsApp Android için yeni Beta güncellemesini yayınladı. Bununla birlikte uygulamanın sürüm numarası da 2.24.15.5’e yükseldi. Bu yeni güncelleme ile birlikte sesli mesaj dinleme eziyeti tarih olacak diyebiliriz.

 

Sonunda! WhatsApp sesli mesajları metne dönüştürecek!

WhatsApp’ın Android 2.24.7.8 beta güncellemesi birlikte sesli mesajlar üzerinde çalıştığını sizlere önceki haberlerimizde duyurmuştuk. Özellikle engelli kullanıcıları ve sesli mesaj dinleme zahmetine katlanmak istemeyenleri hedef alan bu özellik sayesinde gönderilen sesli mesajları metne çevirmek mümkün olacak.

WhatsApp 2.24.15.5 Beta güncellemesi ile bu yeni özelliği kullanıcılarına sundu. Şimdilik belirli ülkelerde kullanılabilen bu özellik ile birlikte kullanıcılar, gelen ve giden sesli mesajlar için transkripsiyon özelliğini etkinleştirebiliyor. Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için kullanıcıların ek bir uygulama paketi indirmesi gerekiyor. Devamında kullanıcı gizliliğinin ihlal edilmemesi amacıyla bu paket cihaz üzerinde kuruluyor.

Yeni özellik işitme engelli kullanıcılar ve yoğun gürültülü ortamlarda sesli mesajları dinleyemeyen kullanıcılar için atılan mesajı bir metne dönüştürecek. Tamamen uygulama içerisinde gerçekleşen bu dönüşüm sayesinde kullanıcılar rahatlıkla sesli mesajlara cevap verebilecek.

Şimdilik İngilizce, İspanyolca, Portekizce (Brezilya), Rusça ve Hintçe dillerini kapsayan özelliğin yakın zamanda Türkçe’yi de kapsamına alması bekleniyor. İlerleyen süreçlerde çeviri özelliğinin de entegre edilmesi beklenilenler arasında.

 

 

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.