Siverek’te köy öğrencilerine hamburger ikram edildi, öğrenciler doyasıya eğlendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Siverek’te köy öğrencilerine hamburger ikram edildi, öğrenciler doyasıya eğlendi
23 Şub 2024 / Cum 17:10
2 dk okuma / 2 Kez Okundu
| |

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Siverek Kaymakamlığı tarafından başlatılan ve tüm kamu kurumlarının destek verdiği ‘Vefalı Şehir Siverek, Sağlıklı Bireyler, Sağlıklı Nesiler’ projesi kapsamında öğrenciler doyasıya eğlendi.

Yaklaşık 6 ay önce Siverek İlçe Kaymakamı Musa Aydemir tarafından, vefat eden eski Siverek Kaymakamı Hasan Ongu anısına geliştirilen ‘Vefalı Şehir Siverek, Sağlıklı Bireyler, Sağlıklı Nesiler’ projesi hız kesmeden devam ediyor.
Proje çalışmaları çerçevesinde Çağa Kırsal Mahallesinde eğitim öğretim gören öğrencilere sağlık ve dış sağlığı taraması yapılarak, öğrencilere dış macunu ve fırçası hediye edildi. Siverek Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi Gönüllüleri tarafından okul bahçesinde öğrencilerle çeşitli oyunlar oynanarak yarışmalar yapıldı. Bir özel işletme tarafından 3’üncüsü gerçekleşen ‘Geleneksel Köy Okulları Etkinliği’ çerçevesinde de öğrencilere pizza ve hamburger ikram edildi.
Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Eyüp Cenap Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Taşçı, ”Siverek Kaymakamlığımız önderliğinde vefalı Şehir Siverek projesi çerçevesinde bizlerde gençlik merkezi olarak köy okullarında ki öğrencilerimizi ziyaret ediyoruz, burada öğrencilerimizin yüzlerini boyuyor, eğitsel oyunlar oynuyor sportif faaliyetler yanında öğrencilerimize hediyeler veriyoruz. Bu proje çerçevesinde amacımız çocuklarımızı sağlıklı ve mutlu görmektir. Onlar mutlu olunca bizler de mutlu oluyoruz. Başta Kaymakamlığımız olmak üzere, bu projede emeği geçen tüm kurumlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen köy okulları etkinliği çerçevesinde her yıl köy okullarında eğitim alan öğrencilere pizza ve Hamburg ikram eden özel bir pizza işletmecisi Suat Özgültekin, “Her yıl Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz ve bu yıl üçüncüsü olan geleneksel köy okulları etkinliği çerçevesinde, köy okullarında daha önce hiç pizza ve hamburger yememiş öğrencilerimize, pizza ve hamburger ikram ediyoruz. İlçe kaymakamlığımız ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından belirlenen okullarda her yıl Şubat ayında bu geleneği sürdürmeye devam ediyoruz. Destekler geldikçe, bizde bu etkinliğimizi devam ettireceğiz. Katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.