STEM keşif kampanyası ile öğrenciler bilimsel liderliğe yönlendiriliyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
STEM keşif kampanyası ile öğrenciler bilimsel liderliğe yönlendiriliyor
07 Şub 2024 / Çar 14:00
1 dk okuma / 8 Kez Okundu
| |

Avrupa Komisyonuna bağlı olarak faaliyet gösteren ve Türkiye’nin de üyesi olduğu Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet) tarafından yürütülen Scientix projesi çerçevesinde STEM Keşif Kampanyası başlatıldı.

Öğrencileri bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarında disiplinler arası düşünmeye ve üretmeye yönelik geliştirilen STEM’in değeri her geçen gün biraz daha anlaşılırken, öğrencileri geleceğin liderleri yapacak bu eğitim yöntemi ülkemiz de de pek çok okul ve eğitimci tarafından uygulanmaya başlandı. Günlük hayat problemlerine veya yaşadığı yerde var olan sorunlara kendi bilimsel çözümlerini üretebilen bireyler yetiştirme hedefindeki proje ile öğrenciler geleceğe hazırlanıyor.
STEM Keşif Kampanyası hakkında bilgi veren Scientix Türkiye Elçisi Muğla Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Bekir Cevizci, “Uluslararası bir girişim olan 2024 STEM Keşif Kampanyası, 1 Şubat - 30 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek. Kampanya çerçevesinde öğretmenler sınıflarında belirlenen 13 farklı alanda etkinlik yaparak bu etkinlikleri ile yarışmalara katılabilecekler. İklim, biyoekonomi, doğa temelli çözümler, kültürel miras, inovasyon gibi birçok kategoride çalışabilecekler. Ayrıca parçacık hızlandırma çalışmalarının çıktılarını da sınıflarında uygulayabilecekler. Kampanya ile öğrencilerin, öğretmenleri veya genel anlamda tüm insanların bu alana ilgisini çekmek ve farkındalık oluşturmak hedeflenmektedir. Ayrıca öğrencilerin ve öğretmenlerin Dünya genelinden akranları ile etkileşim sağlayacağı ve ortak çalışmalar yapacağı, Brüksel’deki yapılacak Bilim Projesi Çalıştayına davet alabilecekleri bir süreç. Konu ile daha geniş bilgi edinmek isteyenler Scientix portalını ziyaret edebilirler” dedi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.