Tavşanlı MYO’da “Paramı Yönetiyorum” başlıklı seminer

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Tavşanlı MYO’da “Paramı Yönetiyorum” başlıklı seminer
21 Kas 2023 / Sal 11:06
1 dk okuma / 5 Kez Okundu
| |

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tavşanlı Meslek Yüksekokulu ve Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile “Paramı Yönetiyorum” başlıklı seminer gerçekleştirildi.

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğin açılış konuşmalarını, Kadın Girişimler Kurulunu temsilen Ecz. Şule Arslan Ozan ve Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik yaptı. Seminere Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe de katıldı.
Seminerde konuşan DPÜ Tavşanlı MYO akademisyenlerinden Öğr. Gör. Mustafa Çağrı Demir, katılımcılara günümüz ekonomisinin işleyiş dinamikleri, finansal kavramlar, toplumumuzun harcama alışkanlıkları, küreselleşmenin ekonomiye etkileri, yatırımcı psikolojisi, ve yatırım araçları ile ilgili bilgiler vererek katılımcılara nasıl yatırım yapılabileceği konularında ayrıntılı bilgiler paylaştı. Pratik örneklerle desteklenen sunum, finansal okuryazarlığı teşvik etmek adına katılımcılara yeni perspektifler kazandırdı.
Tavşanlı MYO’dan etkinlikle ilgili yapılan açıklamada, temel hedefi, toplumun finansal okuryazarlık seviyesini yükselterek bireylerin kendi ekonomik değerlerini başkalarına ihtiyaç duymadan koruyabilmesini sağlamak olan seminerde halkın ekonomik olaylar karşısında daha öngörülü olmasının yeteneğinin geliştirilmesinin amaçlandığı belirtildi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.