Tavşanlı MYO’dan “Kardeş Okul-Benimle Okur Musun” konulu proje

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu ile Gürağaç İlkokulu arasında ‘‘Kardeş Okul-Benimle Okur Musun?” adıyla sosyal sorumluluk projesi etkinliği gerçekleştirildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
30 Ara 2022 / Cum 09:46 |
/ 30 Kez Okundu
| |
Gürağaç İlkokulu’nda ’Benimle Okur Musun?’ sloganıyla MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Nur Hoşgör’ün eş güdümünde hazırlanan etkinlikte üniversite öğrencileri, ilkokul öğrencileri ile bir araya gelerek okullarını ve kendilerini tanıtarak yaptıkları etkinlikler ile ilkokulda okuyan çocukları eğlendirmeye, okumaya ve ileride üniversiteli olmaya motive etmeye çalıştılar.
Öğrencilerin Türk orta oyununun önemli figürlerinden Karagöz Hacivat oyununu sergilediği ve palyaçolar eşliğinde çeşitli çocuk oyunlarının oynandığı yarışmaların yapıldığı etkinlikte MYO teknik personeli İsmail Şavlı’nın eğitimli köpeği Sunny’de öğrencilerin ilgi odağı oldu. Etkinliğin son bölümünde her ilkokul öğrencisine üniversite öğrencilerinin hazırladıkları kitap, ayraç ve kalemlikler ile hazırladıkları oyuncaklar hediye edildi.
Tavşanlı MYO’dan etkinliğe ilişkin yapılan açıklamada Gürağaç İlkokulu Müdürü Mehmet Tekin’e ve öğretmenlere Tavşanlı Yerleşkemizdeki bahçeden hazırlanan lavantaların hediye edildiği ve kurumlar arası iş birliğinin devam edilmesi temennisinde bulunulduğu ifade edilerek etkinlikte emeği geçenlere teşekkür edildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.