Touch ID tarih oluyor!

Apple Touch ID’den vazgeçiyor. Tedarik zincirlerinden gelen raporlar bu yılki iPad ve iPhone modellerinde Face ID kullanılacağını doğruladı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Şub 2018 / Per 18:54 |
/ 363 Kez Okundu
| |

Apple bu yılki ürünlerinde Touch ID kullanmayacak!
Apple’ın bu yıl üç yeni iPhone modeli tanıtması bekleniyor. KGI analisti Ming-Chi Kuo bütün raporlarında bu konu üzerinde duruyor. Kuo’nun bir diğer iddiası da bütün iPhone modellerinin Face ID özelliğine sahip olacağı yönünde.
Bu iddia, bugün yayınlanan tedarik zinciri raporları ile doğrulandı. ET News tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple, bu yılki iPhone ve iPad modellerinde kullanılacak olan 3D algılama modüllerinin tedariki için iki Çinli şirket ile anlaştı.

ET News ve Korea Heald, Face ID ve 3D algılama modüllerinin ana tedarikçisinin LG Innotek olacağını iddia ediyorlar. LG, geçtimiz ay mobil cihazlar ve yeni teknolojiler için kamera modüllerine 800 milyon dolar yatırım yapacacağını duyurmuştu. İsim verilmese de bu yatırımın Apple için olduğu tahmin ediliyor.
Bugünkü rapora göre, Apple iki Çinli şirketle daha modüllerin tedariki için anlaştı. Şirketlerden biri mobil pazardaki liderlerden biri iken diğeri ise popüler bir yarı iletken şirketi. Apple’ın bu yılki iPhone X, iPhone X Plus ve 6.1 inçlik LCD ekranlı iPhone modellerinde Face ID’ye vereceği için tedarik sıkıntısını çözmek adına üç şirketle çalışacağı düşünülüyor.

Bloomberg’e göre bu yıl tanıtılacak olan iPad Pro modelinde de Face ID kullanacak. iOS 11.3’ün beta sürümünde iddiayı doğrulayan kodlara rastlanmıştı. Bu da Apple’ın bu yılki ürünlerinde Touch ID kullanmayacağını kanıtlıyor.Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.