Asgari Ücretli ve Emekli Açlıkla Sınav Veriyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Asgari Ücretli ve Emekli Açlıkla Sınav Veriyor
#Bursa | Haber Merkezi
03 May 2024 / Cum 10:35
2 dk okuma / 57 Kez Okundu
| |

Millet Partisi Bursa İl Başkanı Hüsamettin Akyıldız, açlık ve yoksulluk sınırının altında kalan asgari ücret ve emekli maaşının artması gerektiğini söyledi.

Millet Partisi Bursa İl Başkanı Hüsamettin Akyıldız, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle yaptığı açıklamada alın ve akıl terinin eksiksiz ve zamanında karşılık bulması gerektiğini söyledi.

 

‘SOKAĞIN SESİNE KULAK VERİN’

TÜRK-İŞ tarafından yapılan son araştırmaya göre Nisan ayında açlık sınırının 17 bin 725 TL, yoksulluk sınırının da 57 bin 736 TL olduğunu kaydeden Millet Partisi Bursa İl Başkanı Hüsamettin Akyıldız, “Ülkemizin sadece ekonomik alanda değil; sosyal, kültürel, ahlaki alanda da ciddi bir kriz ile karşı karşıya kaldığı açıktır. Özellikle gençlerimiz, genel olarak tüm vatandaşlarımız, geleceğe dair umutlarını kaybetmiş durumda. İşçi, emekçi ve çalışanın akıl ve alın terinin karşılığının tam zamanında, adaletle ve eksiksiz verildiği zamandır işçi bayramı! Mevcut geçim sıkıntısının ayyuka çıktığı bir dönemde ekonomi yönetimi; bırakın yoksulluk sınırını, açlık sınırının bile altında kalan asgari ücret ve emekli maaşlarında mutlak surette düzenleme yapmalıdır. Ancak bu artışların fiyat artışına, dolayısıyla enflasyona yol açmaması için de gerekirse en sert tedbirler alınmalıdır. Sokakta kulak verdiğimiz vatandaşımızın başlıca talebi de budur. Biz Millet Partisi olarak, gerçek anlamda işçi bayramlarının yaşanacağı Muhteşem Türkiye için ilk günkü heyecanla mücadelemizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

 

‘TEFECİLERİN KAPISINDAN UZAK DURMALI’

Ekonomik ve sosyal krizden çıkışın mümkün olduğunu da vurgulayan Akyıldız, “Deneyimli, donanımlı, ehliyet ve liyakat sahibi, vatansever maliyeci bürokratlarımız, devlet adamlarımız var. Bunlara güvenmek, imkân sağlamak ve göreve çağırmak yerine, bunları yabancı aklı ile hareket eden siyasilere teslim etmek doğru bir yol değildir. Yabancı aklının bizi götüreceği yer, Allah korusun yeni kapitülasyonlar veya küresel sömürgeci güçlerinin ekonomik araçları konumundaki Dünya Bankası, IMF veya diğer uluslararası tefecilerin kapısıdır.” dedi. Maliye Bakanlığının tasarruf tedbirleri kapsamında, en fazla sağlık alanındaki harcamalarda sınırlama uygulanacağının öne sürüldüğünü de kaydeden Akyıldız, “SGK’lı vatandaşa verilen sağlık hizmetlerinde neredeyse her hizmet paralı hale getirilmişken, daha ne kadar kısıtlama yapılacak? Vatandaş sağlık hizmeti almasın da, ölsün mü? Bu yönteme kesinlikle başvurulmamalıdır.” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.