Bursa’daki 145 kişilik JÖH taburu Afrin’e dualarla uğurlandı

Bursa’da görev yapan 145 Jandarma Özel Harekat (JÖH) personeli Afrin operasyonuna dualar ve mehter marşıyla uğurlandı

#Bursa |
23 Şub 2018 / Cum 13:10 |
/ 333 Kez Okundu
| |
Bursa’da görev yapan 145 Jandarma Özel Harekat (JÖH) personeli Afrin operasyonuna dualar ve mehter marşıyla uğurlandı. Veda esnasında duygusal anlar yaşandı.
Bursa İl Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan 4 subay, 20 astsubay, 3 uzman jandarma çavuş ve 118 uzman erbaş toplam 145 personel Vali İzzettin Küçük’ün katıldığı törenle Afrin’e uğurlandı. Törende konuşan İzzettin Küçük, "Uzun yıllardır ülkemize ve milletimize bela olan bir terör örgütünü topraklarımızda kahramanlarımız sayesinde darmaduman ettik. Hendek kazdılar ve biz onları o çukurlara gömdük. Şimdi de sınırlarımızda bir oluşuma niyetlendiler ve arkalarına aldıkları devletlerin gücüne rağmen bizim kahraman güvenlik güçlerimiz oraları da onlara mezar edecek. Bugün sizleri yolcu ediyorken, emin olun tüm kalbimizle, duamızla ve ruhumuzla sizlerin yanında olacağız. İnşallah sizler de sağ salim gidecek ve döneceksiniz, bizler de sizin yolunuzu gözleyeceğiz” dedi.
Dualar ve Kuran tilaveti ile süren tören, Mehmetçik için kesilen kurbanlarla devam etti. Küçük, JÖH taburunda bulunan babalarını uğurlamaya gelen Kübra ve Ali isimli bebekleri uzun süre sevdi. Küçük, her iki bebeğe de altın hediye etti.
Jandarma özel harekatçılar daha sonra Afrin görevi için Yenişehir’den uçakla sınıra hareket etti.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.