BUÜ’nün “Ufuk Avrupa Projesi” başarısı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
BUÜ’nün “Ufuk Avrupa Projesi” başarısı
#Bursa | İHA
14 Haz 2024 / Cum 11:49
1 dk okuma / 20 Kez Okundu
| |

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ortaklığında Ufuk Avrupa (Horizon Europe)HORIZON-CL6-2024-CIRCBIO-01 çağrısı çerçevesinde sunulan “VERNE-Theone-stop-shop of accessiblecircularsolutionsforsustainabletourism” projesi, yaklaşık 5 milyon euro tutarında destek almaya hak kazandı.

Yürütücülüğünü İspanya’dan PNO INNOVATION SL’in gerçekleştireceği projede;İspanya, Danimarka, İrlanda, Almanya, İtalya, Finlandiya, Avusturya,Slovenya ve Yunanistan’dan toplam 15 üniversite ve kuruluşun görev yapacak.


Türkiye’den sadece BUÜ’nün yer aldığı, turizm destinasyonlarının sürdürülebilir ve döngüsel modellere geçişini hızlandırmayı amaçlayan VERNE projesinin, sürdürülebilir turizm alanına büyük katkılar sunması bekleniyor.


Proje kapsamında, BUÜ öğretim üyelerinden Prof.Dr.Aylin Poroy Arsoy, Prof.Dr.Çağatan Taşkın, Prof.Dr.Nuran Bayram Arlı, Doç. Dr. Mehlika Saraç, Dr. Öğr. Üyesi Alp Aytaç ve Öğr.Gör. İsmail Çakmak araştırmacı olarak görev yapacak.VERNE projesi çerçevesinde, yine aynı araştırma ekibinin BUÜ koordinatörlüğünde yürüttüğü REMODEL projesinin çıktılarından da büyük ölçüde yararlanılacak.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.