Çavuşoğlu: "Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları Türkiye’ye yapılacak en büyük ihanettir"

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, "Bir televizyon kanalında ’Türkiye’de Hitler dönemi yaşanıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Bursa |
30 Ara 2017 / Cmt 13:12 |
/ 93 Kez Okundu
| |
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, "Bir televizyon kanalında ’Türkiye’de Hitler dönemi yaşanıyor. Can ve mal güvenliği yoktur’ diyor. Bu açık açık Türkiye’ye bu yapılacak en büyük kötülüktür, ihanettir" dedi.
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen kahvaltıda esnafla bir araya geldi. Türkiye’nin yüzde 11,1 büyüdüğünü ifade eden Çavuşoğlu, "Ama ana muhalefet başkanı bu büyümenin akabinde şu sözü söylüyor; ’Türkiye treni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor’ diyor. Türkiye’nin gerçeklerinden bu kadar kopuk yaşayan başka bir insan tanımıyorum. Sadece siyasi lider olarak söylemiyorum. Türkiye yüzde 11,1 büyüyor, meclis kürsüsünden ortaya çıkan bütçe görüşmelerinde bu adam diyor ki ’biz buna inanmıyoruz’. Sen inansan da inanmasan da Türkiye büyüyor, güçleniyor güçlenmeye devam edecek. Sen dışarıdaki senaryoların figüranı olsan da bu devam edecek" diye konuştu.

"Ana muhalefet muhalefetlik yapsa Türkiye gerçekten kazançlı çıkar"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Çavuşoğlu, şunları söyledi:
"Bir gün önce bir televizyon kanalında, ’Türkiye’de Hitler dönemi yaşanıyor. Can ve mal güvenliği yoktur’ diyor. Bu açık açık Türkiye’ye bu yapılacak en büyük kötülüktür, ihanettir. Türkiye bir taraftan yatırımcı çekmeye, büyümeye çalışıyor. Ama ana muhalefet lideri ortaya çıkarak akla sığmayacak ifadeyle milletin karşınıza çıkabiliyor. Bizim en büyük handikabımız ana muhalefettir. Ana muhalefet diğer demokratik ülkelerdeki gibi muhalefetlik yapsa Türkiye gerçekten kazançlı çıkar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a düşmanlık yapacağım diye Türkiye’ye düşmanlık yapacak seviyeye gelmiş hale geldiler. Bunu artık milletimiz gördü. CHP’ye oy veren insanımızın görmesi gerekiyor. En büyük saygısızlık CHP’lilerin kendisine yapılmıştır. Biz bildiğimiz yoldan ilerlemeye devam edeceğiz."
2023 hedeflerinin olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, "Onun için bugün Türkiye’nin ayağına çelme atarak, prangalar vurarak, bu seviyeye çıkmasını engellemeye çalışıyorlar. Bugün Türkiye’nin başına ne geliyorsa 2023 hedefleri ve bölgede oynamış olduğu rolden dolayı geliyor" şeklinde konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.