Dündar: “Kadının olduğu yerde huzur ve barış var”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Bursa |
08 Mar 2018 / Per 12:39 |
/ 152 Kez Okundu
| |
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
Osmangazi Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, gündem maddelerinin görüşülmesinden önce Başkan Mustafa Dündar, şubat ayında yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Sözlerine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başlayan Dündar, “Kadınlarımız toplumun temel taşıdır. Kadını her zaman baş tacı, aile kurumunun mimarı gören bir medeniyetin,cenneti kadınların ayakları altına seren yüce bir dinin mensubuyuz. Bu anlamlı günün artık, kadınlara şiddetin son bulduğu bir başlangıç olmasını temenni ediyorum. Kadınların çok olduğu yerde huzur ve barış var. Kadın meclis üyelerimiz ile birlikte tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.
Dündar, “16 vizyon projemiz arasında yer alan ve en büyük bütçeli projemiz olan Kaliteli Yaşam Merkezi’nin temelini attık. Bu projemizle, sosyal belediyecilik adına Türkiye’de ilki gerçekleştirmiş oluyoruz. Ayrıca, bilgi evlerimizin en kapsamlısı olan Hüdavendigar Sosyal Gelişim Merkezi’ni açılışını gerçekleştirdik. Bunların yanı sıra Bursa’mızın yeşilini arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bahar Mahallesi’nde güzel bir park ve meydan açılışı yaptık. Demirtaş bölgemizdeki pazar yerlerini sokaklardan kurtarıp daha rahat bir alana taşıdık” diye konuştu.
Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’nin nisan ayında Bursa’da büyük bir coşku içinde gerçekleşeceğini ifade eden Dündar, “Fetih şenlikleri kapsamında düzenlediğimiz Uluslararası Tarihi Kent Koşusu Yarı Maratonu, Avrupa Atletizm Birliği tarafından en üst düzey olan 5 yıldız kategorisine alındı” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.