Gemlik’e hizmet yağmuru

Birçok kalıcı eseri ilçeye kazandıran Gemlik Belediyesi, son iki ayda 5 ayrı temelini attığı yatırımlarla dikkat çekiyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Bursa |
21 Mar 2018 / Çar 13:50 |
/ 89 Kez Okundu
| |
Birçok kalıcı eseri ilçeye kazandıran Gemlik Belediyesi, son iki ayda 5 ayrı temelini attığı yatırımlarla dikkat çekiyor.
Ömer Halisdemir ve Farabi Aile Sağlık Merkezi’nin yanı sıra Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Nene Hatun Hafızlık Kız Kuran Kursu, Abdullah Tayyip Olçok Spor Salonu ve son olarak Cihatlı Mahallesinde yapacağı Arif Nihat Asya İlkokulunun temel atma töreni gerçekleştirildi. Araç filosuna eklediği 17 yeni araç ile hizmet kalitesini artırmayı ve vatandaşlara daha iyi hizmet sunmayı hedefleyen Gemlik Belediyesi, özel sektör iş birliğiyle ilçeye 6 yılda 8 okul kazandırdı. Vatandaşların beklentilerini bilen ve bu hizmet anlayışıyla hareket ettiklerinin altını çizen Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, 2018 yılının Gemlik için hizmet yılı olacağını dile getirdi. Gemlik’te ki büyük dönüşüme öncelikli olarak kamu kurum ve kuruluş binalarından başladıklarını anlatan Başkan Refik Yılmaz, “Okullarımızın birçoğunu yeniledik. Dönüşüm kapsamında da okullarımıza spor salonları yapmaya devam ediyoruz. Bunun yanında yine sağlık ocaklarımızı, camilerimizi dönüşüm kapsamında yeniledik. Yeni modern adliye binasını da Hisar Tepe Mahallemizde yapacağız. Gemlik bir yatırım yağmuru içerisinde büyümeye ve gelişmeye devam ediyor” dedi.
Kentsel dönüşüm hamlesinin en önemli ayağı olan Cihatlı Mahallesinde inşası devam eden bin 400 konutlu, toplu konut alanında yerleşimin mayıs ayında başlayacağını açıklayan Başkan Yılmaz, “Cihatlı Mahallemizde de Aile Sağlık Merkeziyle, okullarıyla, camileri, sosyal donatı alanları ile birlikte kaliteli ve yüksek yaşam standartlarına uygun bir Mahalle inşa ediyoruz. Toplu konut alanında yapacağımız İlkokul ve Ortaokul ile birlikte, bölgenin eğitim alanında ki ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılamış olacağız. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesi, konforu ve mutluluğu hizmetlerimizin ölçütüdür. Attığımız her temelin ve hayata geçirdiğimiz her projenin de ana hedefi budur. Önümüzde ki haftalarda da, yapacağımız açılışlarla, çocuklarımızın sevincine, gençlerimizin geleceğine, sporcuların başarısına, vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğuna tanık olmak emeklerimizin en değerli karşılığı olacak. Çalışınca oluyor, Gemlik’i çok daha güzel günler bekliyor” şeklinde konuştu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.