İskeçe’nin tek Türk belediye başkanından Dündar’a ziyaret

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yunanistan’ın İskeçe şehrinin Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza’yı ağırladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Bursa |
01 Şub 2018 / Per 16:07 |
/ 120 Kez Okundu
| |
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yunanistan’ın İskeçe şehrinin Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza’yı ağırladı.
Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza’yı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mustafa Dündar, Kabza’nın Yunanistan’da yaşayan Türk vatandaşları en güzel şekilde temsil ettiğini söyledi. Dündar, “Soydaşlarımıza en güzel hizmetleri ortaya koymak için çalışıyor. Bizler de bir soydaş ve kardeş olarak onların yanındayız. Balkanlar’da kültürel diyalogun sürmesi ve ülkeler arası ilişkilerde olumlu katkıların sağlanması noktasında biz yerel yöneticilerin çok önemli fonksiyonları var. Sadece soydaş belediyeler ile değil Balkanlar’daki bütün belediyelerle diyalog içerisindeyiz. Bizlerin bu yaklaşımı ülkeler arasındaki ilişkilere ciddi katkılar sağlıyor. Osmangazi Belediyesi olarak ecdat yadigârı topraklardaki belediyelerle karşılıklı görüşmelere önem veriyoruz. Bulgaristan, Yunanistan, Bosna Hersek, Makedonya ve Kosava’daki belediyelere ziyaretler gerçekleştiriyoruz” dedi.
Cemil Kabza da yaptığı konuşmada, “Hem iki ülke, hem de mahalli idareler adına bu ziyaretler büyük önem taşıyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bir Batı Trakya göçmeni olarak bizim hemşehrimizdir. Burada kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Osmangazi gibi hem coğrafi hem de nüfus olarak çok büyük bir bölgede belediye başkanlığı yapıyor. Çok büyük ve önemli işlere imza atıyor. Biz de kendisinin tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz. Bilgi ve teknik konularda kendisinden bilgiler alıyoruz. Bizi en güzel şekilde ağırladığı için kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
Başkan Dündar, Osmangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerin maketlerinin sergilendiği alanı gezdirerek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.